» Poradna » Programy

Jaký poštovní program používat?

Dobrý den, součástí mého OS Win7 je i Windows Live Mail 2012. Kde a jak jej aktualizovat? Jak jej odebrat? Mezi programy jej samostatně nevidím...A který poštovní program používáte? Máme jen WLM, Outlook a TB? DíkyZávěrem: mohu si sám nastavit (ve schránce v Nastavení) nebo až v poštovním programu (nebo nutně tam i tam) šifrování pro příchozí zprávy? Parametry odchozí pošty (vlastnosti SMTP poskytovatele připojení) nelze nijak ovlivnit, chápu to správně?

Odpovědi na otázku

a) WLM už není podporován.b) Nech ho být a nepoužívej.c) Thunderbird.d) … a spoustu dalších.e) Napřed si vyber (a nainstaluj klienta) a pak si v něm nastav vše ostatní.f) I SMTP lze nastavit, záleží na poskytovateli majlu i Internetu.

Máš nějaký rozumný důvod zakládat už zase další dotaz pořád na to samé téma??? WLM aktualizovat nejde, není už podporován. Takže zapomeň na WLM, odinstalovávat ho nemusíš, jen z něj odeber účty a pak si ho nevšímej. Používej Thunderbird, patří k nejlepším, pokud není úplně nelepší.

1.Google: emailové klienty2.postupně je instalovat a zkoušet, až najdeš ten, který ti sedneTady se například hodně chváli Thunderbird, ale já s ním dobrou zkušenost nemám. Stahování emailů trvá, stejně tak, když smažu emaily z např. složky spam, tak Thunderbird pořád ukazuje, že je maže a to netrvá pár vteřin, ale desítky minut. Když zapnu offline režim a otevřu nějaký email, tak mi nezobrazí obrázky v emailu, možná je to v nastavení html emailů pro offline režim, neřeším to. Já chci program zapnout a používat a ne zkoumat, proč nejde tohle či tamto...

pak je u tebe něco špatně - mám Thunderbird jak na linuxu, tak ve W7 a funguje bez tebou zmíněných problémů a zcela normálně.

Spíše něco s gmailem. Zatímco AquaMail maže koš dlouho, Gmail koš smaže hned. Ale dnes už nemám zájem něco řešit, takže si najdu alternativu, se kterou to funguje. U Androidu je to Gmail, u Windows, co jsem kdysi zkoušel(emailový klient mám je na zálohování emailů), mi fungoval Outlook či eM Client.

Používám Thunderbird a funguje zcela bez problému. WLM aktualizovat nejde, prostě ho nepoužívej.Na co potřebuješ šifrování? Nestačí ti normální zabezpečení SSL/TLS, co se dneska používá?SMTP pro jiné poskytovatele emailu než Gmail ovlivnit nelze. Pokud bys měl Gmail, můžeš používat SMTP od Google, což pak funguje i na cestách. Jinak musíš použít SMTP poskytovatele internetového připojení - např. O2.

nevím, proč tazatel místo sem píše mně na email, ale přijde mi fér odpovědět sem, aby to případně pomohlo i dalším:********A kterou verzi Thunderbirdu? Jde vám opravdu odesílat z Plochy fotka např. s názvem "Brno" či jakýmkoli identifikovatelným názvem? Pokud fotku "přejmenuju" na nic neříkající soubor písmen, pak už mi to jde... čili nelze posílat bez "zašifrování" takto divného?? Zajímavé... ********Thunderbird mám na všech počítačích bez ohledu na OS (Windows, Linux) v aktuální verzi 60.x - prostě stáhni:https://www.mozilla.cz/stahnout/thunderbird/a nainstaluj ho.Fotky fakt na ploše nemívám, ale není důvod proč by neměla jít poslat fotka s názvem "Brno.jpg" nebo tak... Pokud v názvu souboru není nějaký znak, který tam být nemá - dvojtečka, otazník nebo tak něco...Podle mne je spíš nějaký problém s Windows."čili nelze posílat bez "zašifrování" takto divného??"Netuším, co máš na mysli. Šifrování zpráv u email klienta je "nadstandardní" zabezpečení, kde krom zabezpečení komunikace šifruješ navíc i zprávy. Běžný uživatel k tomu obvykle nemá důvod.

Fotografii s názvem Brno.jpg odeslat možná nepůjde. Systém to vyhodnotí jako fake news, protože něco takového jako Brno přece nemůže existovat!

proč by "Brno.jpg" nemohlo existovat? Leda tak bych v tom kontextu chápal problém s "Brno_mesto.jpg"

Enabling Windows Mail in Windows 7 : https://ogri.me/en/hard-soft/324-enabling...

Ja pouzivam POP Peeper (10-30MB RAM). Dalsi jsou: https://www.oeclassic.com (bez omezeni) nebo https://cz.emclient.com/ a spousta jinych:https://www.softpedia.com/catList/32,1,3,0,1.html

WLM nebyl nikdy součástí W7, ale soucástí balíku Windows Live. Poslední verze vyšla v roce 2012 a je NEPODPOROVANÝ!Jako email client doporučuju buď Thunderbird (poslední verze), protože s doplňky zvládá bezproblémů i exchange a kompletní synchro gmailu a nebo pokud vám stačí 2 poštovní účty tak eM client (v placené verzi je tech účtů neomezeně)

Desítky let používám pouze Outlook a jsem spokojen. Pro kontrolu mailů před stažením do PC používám EmC (stahuje hlavičky mailů a mohu se podívat z jaké domény mail přišel, tak ho můžu rovnou smazat na serveru). Pokud náhodou potřebuji poslat větší soubor, tak použiju uschovna.cz, nebo poslisoubor.cz.