Jaký počítač na zpracování fotek i videa a výpočty?

Rád bych si koupil počítač asi tak mezi 30 - 40 000 Kč s DPH bez monitoru.Potřeboval bych to kromě klasiky i na zpracování fotek a videa či výpočty, hodně používám běh mnoha programů současně, je tedy dobré DualCore?Uvažoval jsem Core2 Duo 6300/6400/6600 a k tomu desku na I965 od MSI, Gigabyte či Asus, grafiku nepotřebuji tak na 3D jako na kvalitní video podporu a 2D. Stačí tedy levnější, ale nemohu se rozhodnout mezi ATI a NVidia. No a pak bych rád TV kartu s dobrými výstupu, samozřejmě hybridní, Firewire porty a hodně USB portů a disky nejlépe 2 v RAID nebo 1 systémový a jeden úložný. No a pak paměť raději rychlejší a min. 1 GB, lépe 2 GB. Bezdrátovou klávesnici a myš atd. Navrhnete mi nějakou sestavu?

Odpovědi na otázku

Myslím, že největším problémem, při tak rychlém procesoru bude datový tok, kterým jsou schopny číst HDD. Jeden obyč. dá tak 50MB/s a to je málo. Řešením jsou dva v RAID 0, ale to je zase málo bezpečné takže k nim třetí na kterém poběží OS a bude vlastně jako aktivní záloha. A ještě lépe ne obyč. HDD, ale Raptory ot WD. Je fakt, že se to prodraží.

jak uz jsem psal na otazku pc pro strih videa:procesor neco pres 1GHz, ramky no stacit bohate budou 512, graficka karta max 64mega, operacni system napr openSuse, profesionalni program main actor stoji 199dolaru, ale daji se sehnat zdarma na strih v grafickem rezimu dvbcut, konverzi avidemux, konverter, kvideoencoder s efekty, ripovani dvd2xvid, kavi2svcd, vypalovani k3b, cena by byla tak do 10tisic a to jeste nepojede na plny vykon a jeste to bude rychlejsi nez na win a budete si pri tom prohlizet net ve firefoxu atd, coz se u win rict neda.vim o cem mluvim, moje sbirka saha okolo 500filmu, ne vsechny delane v linuxu, cast ve win, ale ta puvodniza zbytek si kup nejakyho notebooka