» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jaký OS zvolit když chci přestoupit z windows xp na jiný.(Win.Vista nebo 7)

Dobrý den,Jaký WINDOWS zvolit na můj starší pc.Chci totiž přestoupit z windows xp na jiný.(kvůli různým aplikacím-většina z nic už bohužel nepodporuje Win.XP) Konkrétně 7 ale jaký [Professional,Home premium,Ultimate atd...] ?Mám Windows xp 32bitIntel[R]Celeron[R] CPU 2.13Ghz , 896MB RAM a disk C s kapacitou 74,4 GB z toho 64,9 GB použitelného místa.

Odpovědi na otázku

"..896MB RAM .."Na tohle chces neco davat..?

Na tom šrotu nech XP, pokud na tom hodláš provozovat i nějaký ten program. Ani W7 Starter by na tom nejel nijak dobře a ten se ani nedá legálně sehnat...

Starter je snad na každém instalačním DVD, stejně jako všechny ostatní verze W7. Něco jiného je příslušná licence.

Tím "legálně sehnat" jsem myslel právě to, že neseženeš licenci. Technicky sehnat instalačku jde a dostat to na komp možná taky - nevím, nezkoušel jsem.

Tenhle PC vrak nech dožít s XPčkama. Až ti nebude vyhovovat že to nepodporuje nějaké aplikace tak si pořiď celý nový počítač.

Zvol si takový OS, ke kterému najdeš drivery pro svůj současný HW. Abys nezůstal - sice s novým OS - ale bez driveru síťovky nebo zvukovky s nefunkčními některými zařízeními na své základní desce.

Na tom musí běhat blbě i XP v poslední verzi. Novější tam necpi ani omylem. Pokud ti jde o bezpečnost, tak jedině nějaký nenáročný linux (třeba Lubuntu). Pokud potřebuješ používat nějaké programy, které nefungují pod XP a nemají v Linuxu použitelnou alternativu, budeš se muset toho starého šrotu zbavit a koupit něco nového. I kdyby to měl být 5 let starý repas za pár korun, bude to pro tebe dělo. Namátkou třeba toto:http://www.levnapc.cz/hp-compaq-pro-6200-sff-1.... Stojí to jen o něco více, než samostatná licence Windows a v ceně je W7 Pro.

Na tyhle šlupky dávám většinou Lubuntu. Jinak tam nic legálně nenacpeš. Čili bude nejjednodušší to hodit rovnou do popelnice a koupit nový stroj s desítkama.