» Poradna » Programy

Jaky Office zakoupit?

Zdravim,rodicove me poverili zakoupenim Office pro firmu (detska ambulance, ale je to normalne s.r.o.). Budou v ni dve PC, pricemz jeden ma WinXP a druhy Win7. Tudiz mi z toho logicky vychazi asi jen Office 2010. To by nevadilo.Na co se chci ale zeptat je, jakou licenci koupit? Muzu zakoupit licenci pro domacnost nebo to musi byt pro podnikatele? Chci tim rict, ze napr. Alza ma napsano, ze u podnikatelske verze jde o komercni vyuziti. V principu ale ve firme k zadnemu takovemu vyuziti nedojde, ponevadz pujde jen opravdu jen a jen o to, ze si treba ja chci vytisknout neco na tiskarne (firma je v dome) a nebo proste prijde nejakej Word mailem a rodice si to chteji omrknout co to je, resp. minule na tom psali jen nejakou zadost nebo co.Dopredu oznamuji ze free reseni typu Libre a Open Office jsou pro me nepouzitelne, protoze vetsina lidi v okoli a vetsina souboru co potrebuju precist jsou delany v MS Office s priponou doc. nebo docx. a at mi nikdo nerika, ze mu to v tech opensourcech nedela problem.Moc dekuji za kazdou radu

Odpovědi na otázku

Tak pro firmu nebo soukrome pro rodice? Instalace bude na soukromem nebo pracovnim/firemnim pocitaci? Na prohlizeni/tisk beznych Word dokumentu pod Win nepotrebujete Office. Na jednoduche textove dokumenty rovnez.

Je to pro firmu. I kdyz jeden z tech pocitacu je notebook a nekdy si ho prenesou i treba do obyvaku, ale to je jedno A instalace bude prave i na tom notebooku a i na stolnim PC. Stolni bude napevno v prostorach firmy, a ten notas se bude prenaset podle potreby, ale je kupovan rovnez na firmu. Office je zapotrebi protoze znate starsi lidi - zvykly na jedno prostredi a jine jim dela problem.

tak zrovna přechod na Office 2007 je mnohem drsnější než přechod na Libre/OpenOffice. A upřímně řečeno, formátování si bohužel často prasí mnohem víc jednotlivé MS Office mezi sebou, než Libre/OpenOffice.Což s ohledem na fakt, že mnozí drobní živnostníci nebo možná i firmičky stále používají MS Office 2002/3 a dokonce ještě i MS Office 2000, bude docela sranda.Sám mám v práci jak Libre, tak MSO a jediné, co je v Libre problém, jsou makra a částečně ukládání do toho pitomého DOCX co se pokročilých fičur typu automatické číslování obrázků, rejstříky apod. týče. Nicméně s ohledem na výše uvedené je stejně lepší používat DOC místo DOCX. A to i s ohledem na to cos psal, že na tom hodláte dělat.

Dopredu oznamuji ze free reseni typu Libre a Open Office jsou pro me nepouzitelne, protoze vetsina lidi v okoli a vetsina souboru co potrebuju precist jsou delany v MS Office s priponou doc. nebo docx. a at mi nikdo nerika, ze mu to v tech opensourcech nedela problem.TAK MI TO PROBLÉM V OPEN OFFICE NEDĚLÁ !!!!!! Problém je v mysli a mezi počítačem a židlí !!!

Jasne. Ale to neni odpoved na moji otazku.

odpoved je jednoducha - postaci office pre domacnost (vela firiem a institucii ich pouziva, dolezite je mat legalnu verziu) co a tyka libreoffice postaci aj to (pri ukladani staci zvolit do akeho formatu chces ulozit, cize ked ulozis napr. do office 2010, normalne sa da s tym pracovat..upravovat aj na inych pc kde je 2010ka)

Office pro domácnost se legálně nesmí používat komerčně, takže budete mít stejně nelegální verzi jako když si ji stáhnete jakoukoliv verzi z ulozto, jen za to navíc zaplatíte.

Office Home and Business 2010 - Licence umožňuje instalaci na 2 počítače jednoho uživatele (na pevný a přenosný počítač).

Odpověď je jednoduchá. Nainstaluj Open/Libre Office a naučte se s nimi zacházet.

Vcetne instalacniho media tzn prenosna licence, mozno instalovat a provozovat soubezne na pc a notebooku jednoho uzivatele. Ovsem bez moznosti up/downgrade.http://www.czc.cz/microsoft-office-2010-pro... Vice licenci Office 2013 napr. pres Office 365 pronajem, ale netusim, jak je to nev(y)hodne.

Vlastný výtvor v OpenOffice možno uložiť aj vo formáte MS Office ako .doc a v pohode otvoriť v priehladači MS Office.Odpoveď na otázku: Nič netreba kupovať a ešte na kúpu súkromného softu zneužiť rodičov

Hele tobe to nedochazi ze? Proste jde o to ze lidi po 40tce pokud nejsou vystudovani informatici maji proste problem si zvykat na nove veci! Ja studuji mimo domov a tudiz nemuzu byt 24 hodin doma abych resil kde maji kliknout a kde ne. Proste je pro ne to prostredi duverne zname (byl pro ne problem prejit z 2003 na 2007, ale 2010 je diky bohu hodne podobna te 2007). A tak, proste koupim klidne jednu licenci aspon na ten jejich notas, mne je to fuk. Jde jen o cenu, protoze to je fakt drahe. Klidne bych to uwarezil, ale jak jiste vis, po firmach chodi kontroly a nikdy nevis, jestli zrovna ta tvoje firma nepadne do ocka nejakemu magorovi, ktery by pak naparil peknou pokutu.

To jako zase nedělej z lidí po čtyřícítce blbce Pokud to mají, jak tvrdíš do ambulance, co tam v té ambulanci s tím budou asi tak dělat? No ty nejzákladnější věci, které se dělají lautr stejně jak v Libre/Open Office tak v MS Office. A magor jsi Ty, pokud budeš používat ukradený software a ještě k tomu ve firmě, ne ten kdo Ti za to napaří flastr

Nedelam z nich blbce, proste jde o zvyk. To muzes videt i u vyrazne mladisch uzivatelu, kdyz reaguji na zmeny ve Win8. Ne, lautr stejne to proste neni a nikdy nebude, to pak muzem vsichni pouzivat Linux nebo Mac, protoze plni stejnou funkci, no ne stejnym zpusobem.Ale o tom proste nechci mluvit.Otazka byla jasna: staci licence pro domacnost nebo musi byt pro podniky?V diskuzi niz muzes videt perfektni radu a odpoved na moji otazku.A ne, nepouzival bych warez, prave proto to tady resim Justíne.

tak si vedle sebe dej screenshoty MS Office 2000, 2003, pak screen libovolné verze Libre/OpenOffice (cokoliv od 2.0 výše) a nakonec přidej MS Office 2007, 2010 a ten hnus 2013. A zkus se nad tím co nejvíc objektivně zamyslet, zda je Libre/OpenOffice opravdu tak moc jiné a zdali nakonec nejsou novější verze MSO ještě horší, co se GUI konzistence týče.Pokud argumentuješ zvyky u starších lidí, tak ti nejspíš začínali s T602 (taky jsem zažil), pak nejspíš nějaký Word 5.0 na W3.11 po výše uvedené.A upřímně řečeno, tam pak zvláště přechod na MS Office 2007 s jeho úžasným ribbonem může být dost velká překážka, protože tam hledáš i ty základní funkce jako vytisknout dokument apod. (Ctrl+P kupodivu nefunguje).

U těch mladších to chápu, jsou líní a neinteligentní, naprosto neochotní se něčemu naučit. Mezitím co ti starší, jsou rádi když se něčemu novému přiučí, tak dnešní mládež je štěstím bez sebe, když se nemusí učit nic . Když někdo napíše, že Win 8 jsou nahouby, protože nemají tlačítko start, tak je mi jasné že tomuhle člověku patří do ruky maximálně kyblíček a lopatička.Po takřka desetileté praxi ve zdravotnictví vím naprosto přesně co je zapotřebí pro PC na ambulancích a trvám na tom, že pokud tam není vyloženě nějaký specializovaný software, jako třeba AmbulPro, tak je tam nějaká databáze, či Excelácká tabulka a tam je to prostě NAPROSTO totéž v Libre/Open tak MS office, to jako zase ne že ne. Ale OK, nechceš o tom mluvit, tak nemluv, to je jasné.

existuje elegantní kompromosní řešení v podobě MSO 2007 PORTABLE, volně ke stažení v pirátské zátoce.akorát se teď na mě sesypou hesouhlasy za:1. není to legální, na tož pro nějaký ten komerční účel, a to může být senemenší pítchovina2. chybí Outlook3. nesmíš uživateli říct, že to není legální, páč jestli to bude používat někdo, kdo není schopen přemigrovat se např. do těch OpenOfficů, asi si za klid v duši resp. za legální soft něco připlatí.

nesouhlasy...

a sebemenší, dpč !

Trpíš samomluvou? A nabádání k warezu ti přijde jinak normální?

Doporucuji nakup pres CLS JEP u firmy Autocont. Maji s Microsoftem smlouvu SELECT a diky ni maji lekari v CR moznost nakoupit SW Microsoft za vyrazne vyhodnejsich podminek. Verzi Office pro studenty a domacnosti podle licencnich podminek nelze pouzit. Jejich pouzivani na PC v ordinaci by bylo povazovano za nelegalni. Za komercni vyuzivani je povazovano i to, kdyz si doma na svem laptopu pises dopisy, zpravy, nebo studie, ktere souvisi s tvym povolanim.

Dekuji za perfektni odpoved! Vic takovych jako ty!

Anebo zkusit Kingsoft Office. Má naprosto bezproblémovou podporu pro .doc formát (vždycky mi všechno zobrazilo naprosto stejně jako ve Wordu) a pro další formáty taky, je to téměř klon starého Wordu 2003, takže není si třeba zvykat na nové prostředí, a je to zadarmo.http://www.kingsoftstore.com/download-office/index

A co kontrola pravopisu, dá se ke Kingsoft Writeru dostáhnout knihovna českého jazyka?

To vypadá dobře - a co makra, fungují tam taky?

ještě to za ten spam pochval

neviem ako je to u vas, mal som moznost byt ucastnikom kontrol firiem aj statnych institucii a nebol ziaden problem, ked mali ms office pre domacnost. takze tak

Opravdu? Je to az tak benevolentni?

benevolentne? je to v sulade so zakonom. len tak zo somariny by som to nepisal. pokial sa nejdena o iny softver (uctovnictvo atd.) legalna verzia office pre domacnost je ok (samozrejme musia predlozit potrebny doklad o zakupeni) ale vidim ze tebe nejde ani tak o radu, ako skor presviedcat svoje ego o dolezitosti. takze nema vyznam to dalej rozoberat

Hele, ja si tvuj prispevek vazim, je k veci (az na ty posledni dve vety). A proto se ptam, jak to, ze je to v souladu se zakonem? Ja jen ze pak je zbytecne delit Office pro domacnost a pro podniky. Ano vim, v domacim chybi Outlook a nevim co este. Jde mi fakt o to, ze kdyz koupim ten podnikovy, tak je tam jedna licence a chteji za to 5 litru. A pak je pro domacnosti a studenty a tam je jedna licence za polovinu ceny. Budu ti vdecny za odpoved.

Legálně musíš do kanclu koupit firemní a domů na doma (či 365, jak to chceš), jinak to nebude v pořádku a budeš mít při kontrole / nikdy nevíš kdo tě udá problém.

pozri, urob ako uznas za vhodne. ak mas pochybnosti ze office pre domacnost je v rozpore, kup podnikovu licenciu (alebo sa predtym informuj na patricnom mieste ohladne kupy pre ambulanciu)

Lékaři jsou na tom finančně tak mizerně, že by rádi benefity, které přísluší studentům? Nepříjemné a to máme už přes 20 let po revoluci......

zažil jsem, že jeden doktor, co ode mne chtěl dát dohromady komp - resp. abych mu navrhl, co si má koupit, se tvářil kysele, když jsem mu tehdy na 2 komplet desktop sestavy i s monitory, myšmi a klávesnicemi nadhodil cenu cca 30 000 včetně OS a Office. Tak jsem se docela divil, páč to byla celkem nízká suma.Tak jsem nakonec druhý komp pro sestřičku navrhl totálně očesaný HW v té nejhnusnější case, s linuxem a openoffice, s tím, že levněji to fakt nejde....Každopádně jsem si myslel, že zrovna doktoři by měli být poněkud menší škrti.

Už aby se zvýšily platby za návštěvu u lékaře alespoň na stovku. Snad jim to zajistí důstojnější život a nebudou se muset ohlížet na každou korunu

Hm, dvě licence tě nakonec mohou vyjít stejně, jako když všude sjednotíš PC (tedy upgrade HW) s W8 a Office 2013, já bych to tak udělal v kanclu nemusí být super výkonná mašina.

pokud koupí nový komp, tak by na něm mohl mít i MS Office Starter, což je Word a Excel (měl jsem na HP desktopu s W7) a na takovéhle šolíchání to stačí až až.

Tak to si bude muset pospisit. Office Starter 2010 uz konci. Mnoha lidem stacil a to se MS nelibilo. Dnes se na nove PC bude davat uz jen casove omezeny Trial 2013.

A navíc hrozí, že nadále už budou licence zpoplatněné průběžně, t. j. zaplatíš a po roce buď zaplatíš znovu, nebo budeš mít nefunkční SW. Začal s tím Mrkvosoft a teď už to plánuje i Adobe.

Ty mas na mysli zrejme Office 365.

Ale né, ten má tradičně namysli že kdo za svůj produkt vyžaduje peníze je zloděj a toho je třeba potrestat tím že si ten produkt šlohnu na warforu a ještě bude tvrdit že na tom není nic špatného. jako bys ho neznal

Word a Excel Starter byla očesaná verze Office 2010 dávaná na některé kompy - kamarádka je dostala s notesem, já je měl na desktopu od HP. V mém případě jsou anglicky, nepodporují nějaké doplňky a je tam reklamní proužek. Nicméně je stejně používám jen občasně a většinu času jedu v LibreOffice, kde mám garanci, že je můžu mít na kolika kompech chci a nemusím se vázat na Wokna. A všude budou vypadat stejně a soubory otevřou stejně.

ja bych doporučoval ofice profesional warez:DDDDDba ne to rozhodně ne,pro domacnost když to tolik neviužiješ a davat skoro zbytečně 6 115 bez dph nevim nevim,dat 2 388 bez dph za domací použití pro 3 počítače myslim vystačí

podivej se na web office 365.cz a pořádně si to prostuduj a vyzkoušej ,je tam možnost jednoměsíční odzkoušení a uvidíš sám,je tam možnost instalace na 5 pc