» Poradna » Notebooky

Jaký notebook vybrat?

Dobrý den (lokomotivo), narazila jsem na Vaše příspěvky v několika diskuzích a připadá mi, že mluvíte odborně "lidskou" řečí. Mohu Vás požádat o radu? Kupuji pro sebe na práci nový notebook a rozhoduji se mezi níže uvedenými. Při práci mívám otevřených několik velmi velkých excelovských souborů, pdf soubory a obrázky a běží 16-18 hodin denně. Který z uvedených byste mi doporučila?https://www.czc.cz/hp-probook-450-g5-stribrn... nebohttps://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-l570-cern...Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Tím že dáte ctrl+v a pak ctrl+c, se bohužel vaše již jednou vložené odkazy nezkopírují správně. Musíte je vložit znovu z původní stránky. Tedy CZC.

Tady je vkládám. Ještě by jste měla upřesnit v jaké ceně se pohybujete a zda máte nějaké požadavky speciálně na diskový prostor a velikost ram. Slovo "velký excel" si totiž představí každý jinak.https://www.czc.cz/hp-probook-450-g5-stribrn... https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-l570-cern... Mohu-li říci svůj názor, tak bych z těchto dvou nebral ani jeden. Mám rád nové věci, takže bych chtěl to nejnovější. Thinkpad je super, ale dle mého zbytečně drahý a postavený na předchozí generaci. Vámi vybraný Probook má zase zbytečnou, pomalou a starou grafiku 930MX. Nejsem si jistý, zda na dané věci je třeba dedikovaná grafika.Osobně bych zkusil dát návrh na něco takového:https://www.alza.cz/hp-probook-450-g4nebohttps://www.alza.cz/hp-probook-450-g4Je to to samé, jen jiná konfigurace.Nicméně netvrdím, že to bude zrovna vám vyhovující. Jen dávám návrh. A pokud by to mělo mít dedikovanou grafiku, tak se koukejte alespoň po MX150, jakožto základní grafice poslední generace. Staré 930MX, 940MX nemá cenu kupovat. Alespoň to je můj názor.

dokud nedá platné odkazy, nemá to moc smysl diskutovat - ten probook existuje i ve variantě:https://www.czc.cz/hp-probook-450-g5-stribrn... Taky 450 G5 a taky stříbrný. V torzu odkazu bohužel chybí cokoliv, podle čeho by šla určit varianta, takže nevíme, zda myslela ten levný za 15 tisíc nebo tebou zmíněný za dvojnásobek

OK,jestli teda je tazatelka ochotna jít až na 40 tisíc, tak bych zvážilHP Zbook 15 G4, černá 1RQ94ES36 990 KčMobilní pracovní stanice s vysokým výkonem v odolném provedení navržená pomáhat v každodenních úkolech na cestách i v kanceláři. 4jádrový procesor Intel Core i5-7300HQ (2.5GHz, TB 3.5GHz); 8GB RAM DDR4; 15.6" SVA Full HD displej; grafika NVIDIA Quadro M620 2GB GDDR5; disk 256GB SSD; bez mechaniky, Wi-Fi ac, Bluetooth, GLAN, 3x USB 3.0/3.1 Gen 1, 2x Thunderbolt 3, čtečka paměťových karet, čtečka čipových karet, čtečka otisků prstů, HDMI, VGA; operační systém Windows 10 Pro.https://www.czc.cz/hp-zbook-15-g4-cerna_6/22... Sice na nic nevyužije to Quadro, ale na velké soubory využije hrubou sílu toho 4-jádra a rychlé SSD. Navíc je tahle řada stavěná na zátěž a dlouhodobý provoz. Taky jde na ni případně pořídit NBD záruka formou Care packu.

Jen postřehy, které si musí vyjasnit tazatelka:1) Je třeba takto drahý NB?2) Pokud něco jako je navrhovaný HP Zbook 15 G4, černá 1RQ94ES, nebyl by už lepší stolní? Tohle nebude mít na baterku moc dobrou výdrž. Kromě toho by se možná pak i vyplatilo počkat na nové Latitude, které se mají objevit v obchodech cca v půlce března. 3) Má cenu chtít tam dedikovanou grafiku?4) Potřebuji opravdu 16GB ram?atd..Ty excely mohou být náročné, neříkám, že ne. Záleží co v nich je. Nicméně mě se docela příčí dávat za NB 30-40tis. Z toho co se tu píše si nejsem jistý, zda by nezvládl i obyčejný plasťák s 8GB ram za polovinu ceny.

pravda, dělat s velkými tabulkami na stoláku a třeba 27 palcovém monitoru kde jde mít několik tabulek vedle sebe je mnohem pohodlnější (vím moc dobře o čem mluvím ) a méně mu vadí dlouhodobý provoz. Navíc by se dalo postavit něco na míru - řekněme Core i5, 16GB RAM, 250 GB SSD (? + HDD?), grafika Intel HD.

stolní PC mít nemůžu, jezdím s notebookem po stavbách po celé republice.

ad 1) - vůbec nepotřebuji takto drahý, byla jsem z cen, které na mne začala vybíhat docela zděšená, ale notebook nutně a RYCHLE potřebuji, protože tento můj se začal z ničeho nic sekat, děsně se hřeje a odešly mu najednou všechny porty na jedné straně - na propojení s perifériemi mi zůstal mi jen jediný. A do pondělí musím zpracovat jednu náročnou zakázku.ad všechno ostatní) - nevěděla jsem si s tím rady, protože v té záplavě čísel a písmen se jen stěží a okrajově orientuji, proto si tak vážím všech vašich rad. V excelovských souborech jsou výpočty a funkce na hraně možností excelu.

A co má nynější NB za konfiguraci? Předpokládám, že dané úkoly zvládá, byť třeba trochu hůře (to musíte vědět sama, jak). Tak není nic jednoduššího, než hledat něco minimálně stejného, nebo trochu lepšího.PS: Do pondělí stejně nic nekoupíte. To by jste musela jít nějak rovnou do velkoskladu a tam si to vyzvednout. Jinak není šance.

Je to stařičké Lenovo. Už dlouho nezvládá, a s ohledem na nespolehlivost HDD, který už jednou ve vteřině kleknul a před mojí smrtí mne ochránilo jen poměrně důsledně prováděné zálohování, pracuji z externího disku. Takže tím se řídit nemůžu.Budu muset objednat něco z vašich návrhů v Alze a dojet tam pro to. I tak mi instalace zaberou půl víkendu.

No, moc jste konfiguraci neosvětlila, ale evidentně to na tom jde nějak dělat.Opravdu nelze tohle dopatlat na tom starém a pak si v klidu rozmyslet nový? To co jsme sem hodili bylo na základě vašeho výběru s tím, že si pak rozmyslíte, co je dobré, co není a co se může hodit. Ne, že to budete brát jako bernou minci. Nicméně pokud to opravdu hoří, tak přeji šťastnou ruku při výběru. V nejhorším využijete 14 na vrácení. Takže to objednejte přes internet!

Normálně mi odpovědi tak dlouho netrvají, ale napíšu tři slova a ono mi to napíše dvě písmena a potom čekám, co se mi tam skutečně objeví, mezitím znovu napíšu něco, co už tam je a po tom to mažu, aby to tam nebylo dvakrát ....Takhle v textu to jde, ale v těch výpočtech a množství číslic nejsem schopná nic udělat. Brečela bych. Už jsem ho objednala, ten druhý, který jste vy tipoval a na který jsem v noci koukala také. Budu doufat, že se skamarádíme. Jsem s tím starouškem srostlá, odpouštěla jsem mu poslední dva roky kde co a hledala způsoby, jak spolu pokračovat, ale tohle už fakt nejde. Ten nový to bude mít těžké ...

Jde o tenhle za 30000,-, přebráno z jiného odkazu:https://www.czc.cz/hp-probook-450-g5-stribrn... Za ty peníze bych nekupoval něco s takhle nízkou zárukou (1 rok), což potvrzuje, že se nejedná o profesionální notebook. Koupil bych něco skutečně profesionálního s patřičnou životností, pokud HP, tak Elitebook.

Moc děkuji za reakci. Na tyto notebooky jsem se dívala také a ten druhý vámi navrhovaný mi také připadal vhodný. Soubory mám velikosti podle okolností 12 - 30 MB, často propojené i mezi sebou.

To Lenovo není určeno pro profesionální práci, navíc nevyhovující servis.

a Lenovo jde bohužel kvalitou dost dolů. Známý (dlouholetý Thikpad fanoušek a dříve HP-hater) před časem přešel právě na HP Zbook a nemůže si ho vynachválit. Dost mne překvapil

Ještě jednou děkuji všem za rady a návrhy. Jistě jste již všichni pochopili, že jsem pouhý uživatel a vaše cenné rady a zkušenosti jsou k nezaplacení.