» Poradna » Notebooky

Jaký notebook si koupit?

Dobrý večer,potřebuji si koupit notebook a netuším, který (notebook kupuji poprvé a vůbec se v tom množství značek a modelů nějak nemůžu zorientovat). Potřebuji něco nízké váhy s pamětí okolo 500 GB , dobrými pozorovacími úhly (tak, aby na displej bylo vidět i na slunci), dlouhou výdrží baterie, zvukovou kartou alespoň průměrné kvality (jsem závislá na poslechu hudby) a cenově do 15 000 Kč. Poradili byste mi, prosím?

Odpovědi na otázku

Co přesně je "nízká váha"? Co velikost displeje? Co na tom plánuješ dělat?

váha: okolo 2 kg, velikost displeje: max 15"; hlavně potřebuji rychlý internet - ideálně ntb s wi-fi, psaní ve Wordu, tvorba prezentací...v podstatě nic, co by vyžadovalo nadprůměrné vlastnosti

Na psaní ve wordu a tvorbu prezentací potřebuješ rychlý internet?

wifi je snad ve všech, rychlost internetu nezávisí na notebooku, ale na typu a kvalitě připojení k internetu.

Velmi děkuji za odpověď.

Lesklý displej?

Fuj. To bude na tom sluníčku obraz jak víno. ☺

To bude na slunku s každým bůkem. Problém trochu je, že matné displeje v rozumné konfiguraci, rozlišením a IPS nejsou. Možná jo, já je za tu cenu nenašel.

TN to asi bude v téhle kategorii vždy, ale mohlo by být matné. Lesklé TN je peklo.

yoga určite nie, pokiaľ nie je z rady thinkpad. to je však ďaleko za hranicou 15k

Tak napiš, proč Yoga ne. A napiš, který teda ano .....Ale nemá smyl sem psát typy NB, které jsou daleko za finančním limitem.

IPS sa bohužiaľ len tak nenájde, v podstate v tejto cene ho majú len dotykáče a 2v1. yoga má navyše problémy so žltou farbou, aspoň čo si pamätám reklamácie čo sme niekedy riešili.požiadavka bola uhly a v zátvorke čitateľnosť na slnku, navzájom to nesúvisí a predpokladajme, že to slnko je dôležitejšie. lesklý displej je pre to najväčšie peklo, pokiaľ nemá fakt silnú svietivosť, čo mylsím yoga nemá. nie som si tak istý v tomto bode, každopádne matný displej je lepší. navyše kvôli dotykovej ploche je displej ťažší a prakticky v notebookovom móde nepoužiteľný, keď trochu silnejšie ťuknuti kýve celým notebookom.a klávesnica je najväčšie peklo. ultratenká, na starších sa prehýbala a s každou novšou generáciou to bolo horšie a horšie.možnosť dotyku si k tomu vypýta slabší hw aby si udržal cenu, radšej by som pri učkovom cpu videl i5. takže asi toľko k nej. ak by bola požiadavka vyslovene pre ntb s dotykovým tak by sa dalo naň pozerať trochu ináč, ale len kvôli displeju, resp uhlom nemá yoga zmysel.radšej by som bral málinko ťažší https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-e550... matný displej, vyšší výkon a hlavne kvalitná klávesnica.ďalšie som v ruke nemal a nepoznám ich, podľa parametrov mi prídu vhodnejšie, neviem ale jak sú na tom s kvalitou. prikláňal by som sa asi k hphttps://www.alza.cz/acer-aspire-f15-black-d37... https://www.alza.cz/hp-probook-450-g2-d375454... https://www.alza.cz/asus-f540lj-dm161t-cerny-...

Jo, máš pravdu, asi bych se taky přiklonil k tomu HP. Nějak jsem ho zazdil a přitom to není tak dávno, co jsem ho komusi navrhoval a kupoval . Ale paměť už neslouží .....Mimo jiné se mi zdálo u toho HP docela dobré zpracování.

jo buď hp alebo acer. pre acer hraje novší procesor a aj keď asi v tomto prípade zbytočná, ale dedikovaná grafika.. plus 8GB v základe. o hp som zas počul, že spracovanie je kvalitnejšie. tak neviem.najlepšie je si vytipovať pár modelov a pozrieť sa v predajni, ohmatať a tak si vybrať.ináč ak je priorita word a veľa veľa písania, tak to lenovo mi príde najrozumnejšie

Tak uvidíme, třeba se dozvíme vítěze

teda myslel som acer z tých troch

Také jsem poněkud ztratil přehled a vidím, že se vyznáš. Tedy se dovolím zeptat. Taková ta technologie co se prý dříve dávala do televizí, namísto dotykové vrstvy a báječně fungovala... prakticky to byla "světelná" síť a zjišťovalo se místo kde uživatel přerušil paprsky. To už se nepoužívá a u notebooků a jak je to spolehlivé v jakých prostředích? Potom takové ty display-e (navržené přímo na venkovní použití, slunce) co mají pod vlastním LCD odrazovou vrstvu, tedy čím více externího světla příjde tím je toto dodatečné podsvícení efektivnější. Jak se to jmenuje a dává to někdo do notebooků? Díky.

až taký prehľad v tom nemám, ale predával som lenovo nejakú dobu a ohmatal som si praktický každý jeden model a pár ich nasledovníkov, preto viem, že idea yogy majú svoje muchy.hmm, s televízormi som sa nestretol, monitory možno áno, ak to bolo to isté. stlačil si a v mieste dotyku si mal okolo prstu svetelnú šou (ak je to teda ono). niečo podobné bolo potom na starých PDAčkach. to už asi u notebookoch neuvidím, asi len pri nejakej čítačke kníh.v notebookoch je klasický displej a pred ním je dotyková plocha a tvrdé sklo. s iným riešením som sa nestretol, neviem ti povedať aké konkrétne technológie sa používajú a či sú dostupné aj iné riešenia. možno nejaké prvé lastovičky skúšali viacero možností.pár modelov thinkpad yogy má riešenie od wacomu, len teraz už neviem či silu dotyku meria stylus, alebo vrstva. ináč je všade asi to isté.ale neviem ti odpovedať na tvoju otázku, či existujú notebooky s takým typom displeja. skôr dvihnú intenzitu podsvietenia, než by si pomáhali odrazom. viem si predstaviť, že výrobca by sa touto vlastnosťou chválil hneď, aj keby to bol len marketing, predsa len lepšia čitateľnosť na slnku už stojí za zmienku. na nič také som nenatrafil, tak pravdepodobne sa to ani nepoužíva. ono odrazová plocha by asi pridala na váhe a hrúbke, alebo skresľovala farby. neviem, už len hádam v tomto

Pro kvalitní poslech hudby ještě nikdo NB nevyrobil.Parodie na plnohodnotnou zvukovku + zoufalá šeptátka místo reproduktorů stačí sotva na systémové (pa)zvuky typu upozornění na došlou poštu.

Repráky u NB nejspíš opravdu nepoužiješ. Kup si k němu nějaká lepší sluchátka.

Ok. Děkuji za tip.

O tom vím. Jen chci, aby ta zvuková karta nebyla přímo mizerná, ale aspoň průměrná.

Při tak skromných nárocích je supermoderní Yoga velmi dobře použitelná, jak už Ti poradil Semtam.

Zvuková kvalita v dané kategorie je všude zhruba na stejno - zbytečné řešit. Vestavěné repro obvykle za mnoho nestojí - taktéž všude.Zkus něco s procesorem Intel i grafikou Intel a pokud možno s matným displejem, protože lesklý je ve dne kvůli odleskům krize.Vyfiltruj si to třeba na CZC.cz a předvyber si pár kousků, co by se ti líbilo.

jo a ideálně, aby procesor nebyl Celeron N, ani Pentium N - ty jsou líné

Tak váhu, paměť, pozorovací úhly, výdrž baterie a zvukovku bychom měli, tak teď by to jen chtělo milá Kikinko nebýt líná a něco si sama vybrat na netu. A nebo mám nápad, já totiž potřebuji umýt okna v baráku, okna myji poprvé a vůbec se nevyznám v saponátech a hadrech na okna a potřeboval bych aby se ve slunci pěkně leskla, tak co jdeš do toho za to že ti vyberu noťas

Dala jsem na Vaše rady, porovnala mezi sebou, hledala případné alternativy a vybrala si nakonec tento https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-cotton-wh... Moc všem děkuji za komentáře!