Jaký notebook s matným displejem?

Ahojte,

chtěl bych Vás požádat, plánuji pořízení nového notebooku. V současné době mi vypověděl službu můj pc, notebook sice mám, ale je to opravdu jen internetová "prohížečka":)

Moje požadavky jsou:
matný displej
rozumný rozměr (17ku moc nechci - s notebookem cestuju 2-3 x týdně, doma mám externí monitor)
cena až tolik nerozhoduje

měl by být určen pro práci, web, hudbu, filmy, něco málo ve photoshopu, hry nějak extra zvlášť neřeším, sem tam zapnu World of Warcraft a chvilku zablbnu s kamarády na offi serverech - takže by bylo fajn, kdyby to wowko zvládlo.

Přemýšlel jsem o více variantách, když by nebylo stání, našel jsem si zajimavou hračku od MSI - www.alza.cz ... vím, že je to za docela šílený peníz, ale nechtěl bych notebook na rok a pak si řekl - ty jo problém, je pomalejší a pomalejší...

Děkuji za tipy a rady, případně nějaké zkušenosti s jednotlivými výrobci.

Honza

Odpovědi na otázku

pokud jsi ochoten vrazit do notesu tyhle prachy, tak bych do MSI nešel - mají tradičně problém s kvalitou dílů, praskáním pantů atd.

Vzal bych spíš nějaký Thinkpad od Lenova nebo nějaký Dell - možná nějaký XPS - ty byly takové víc multimediální. Šlo by i Latitude od Dellu, maj matný displeje, dobrý zpracování, ale je to spíš business třída.

to je právě ono - prd vím o zkušenostech s jednotlivými výrobci...jedni MSI chválí, že servis super, kdesi cosi...
no Dell mě láká nejvíc samozřejmě, ale nenašel jsem nic schopného, co by mělo matný displej a nějakou tu "budoucnost".

Ja myslim, ze soucasny vykon HW je vice nez slusny, a bude postacujici po celou dobu zivotnost notebooku. Vykon samotneho GPU je jina stranka - ale jelikoz moc nehrajes, tak bych tuhle stranku tak neresil. Na hrani jsou PC, ne notebooky.
Porid si nejaky kvalitni Dell, a na pet let mas vystarano ;)

možný adepti:

Lenovo ThinkPad Edge E520, černá
Firemní notebook pro každodenní použití nejen v kanceláři, ale i na cestách. Dvoujádrový procesor Intel Core i5-2430 (Sandy Bridge, 2.4GHz, TB 3.0GHz); 8GB RAM (DDR3, 1333MHz); 750GB HDD (5400RPM); DVD±RW/RAM mechanika; 15.6" WXGA (1366x768 bodů) matný displej; grafika AMD Radeon HD 6630M (2GB); rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, 3x USB, 1x USB/eSATA, ExpressCard, kamera, TrackPoint, čtečka otisků prstů, numerická klávesnice; operační systém Windows 7 Home Premium x64.
Vaše cena:
18 348,– Kč
http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-e520... ...

nebo (ale ten možná není matný):

Dell Inspiron Q17R, černá
Stylový notebook pro každodenní využití s důrazem na výkon. Dvoujádrový procesor Intel Core i5-2430 (2.4GHz, TB až 3.0GHz, podpora HyperThreading); 4GB RAM (DDR3, 1333 MHz); 17.3" HD (1366x768 bodů) displej; grafika NVIDIA GeForce GT 525M (1GB); 500GB HDD; DVD±RW mechanika; rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, 3x USB (2x 3.0), 1x USB/eSATA, kamera, numerická klávesnice; operační systém Windows 7 Home Premium x64.
Vaše cena:
19 229,– Kč
http://www.czc.cz/dell-inspiron-q17r-cerna/... ...

tady máš přednastavené hledání na 15ky Lenovo/Dell s grafikou jinou než Intel a matným displejem:
¨http://www.czc.cz/notebooky/produkty...
tak si vyber

jasně - vyhledat si to podle parametru dokážu taky:) (samozřejmě i tak ale děkuji)
spíše mi šlo o doporučení konkrétního typu:)

mno,
myslím, že ten Lenovo ThinkPad Edge E520 by ti v pohodě stačil.

A co při téhle ceně některý z řady HP Elitebook?

S HP mám osobně nic moc zkušenosti, měl jsem sice obyč řady 620, 635 tuším, ale byla to hrůza, oc se týká výdrže baterie i např. konstrukce jako takové

Nemuzete srovnavat uplny lowend s radou EliteBook.

nesrovnávám - spíše jsem jen psal, že mám špatné zkušenosti - jak jsem psal výš - nevím jestli s typem nebo značkou

jj, nicméně mám pocit, že třeba low-end lenovo je líp zpracovaný a baterka není takovej xindl jako u HP. Low-end HP mi přijdou na podobný (nebo možná ještě horší) úrovni, než Acery, přičemž ten Acer za ty prachy obvykle nabídne víc.

Uprimne receno.. mam podobny dojem.

Před Vánocemi jsem vyfasoval v práci tohle: http://www.alza.cz/hp-elitebook-8560w-d26094... ... Zpracování odpovídá bývalým Thinkpadům třídy T. Plastový je u něj spodek, rámeček okolo klávesnice a klávesy. Staré notebooky IBM připomíná i velice konzervativním vzhledem a tím, že je to první HP u kterého jsem viděl nejgeniálnější polohovací zařízení, které kdy kdo vymyslel TRACKPOINT.

Jedinou nevýhodou je, že váží přes tři kila a adaptér dalších 900 gramů. Zato by s ním bylo možno zatloukat skoby do zdi a pravděpodobně by to přežil.

Mam 6930p a zkusenosti z cca 18 mesicu provozu mam podobne.

Ten MSI to uz snad neni notebook ne 3,5 kg lol no s tim bych se chtel jiste tahat. Idealni notebook 13ka max do 2 kg a i to uz je dost.

tak ber to tak - už jsem velkej a 3.5kg z bytu do auta a z auta do bytu vždy přenesu...

Dell Latitude z konfigurátoru