» Poradna » Notebooky

Jaký notebook pro mně?

Hezký den, potřebuju nový notebook a od vás bych ráda radu jaký.Moje požadavky:- co nejnižší cena- co nejvíce RAM (minimálně 2GB)- úložný prostor v notebooku min. 120 GB- VGA, raději HDMI- WIFI (Bluetooth potěší, ale není potřeba)- baterii neřeším, stejně bude většinu času v zásuvce- velikost od 11" do17"Co s tím budu dělat:- používat při školeních (Powerpoint, Word, prostě office)- občas přenášet na větší vzdálenosti (cca 10x ročně)- internet (mail, čtení zpráv, "farma")- mp3 přehrávač- videoA jelikož jsem holka, tak by mě potěšila nějaká barvička (nejlépe červená), ale je to to poslední, co je pro mě důležité. Značka je mi fuk, ale tak nějak se mi vždycky zamlouvala Toshiba, ale i to neřeším.Na Heurece si to seřadit umím, ale nevyznám se v těch ATI a dalších věcech a to mi už Heureka neporadí, proto se ptám tady.Předem děkuji za nějaké rady.

Odpovědi na otázku

Pro tvé potřeby bych doporušil nějaký repas. Za velmi dobrou cenu získáš slušný NB z vyšší kategorie než v případě nového plasťáku. Já mám vyzkoušeny tyto dva obchody: importpc.cz a atompc.cz, ale existuje jich mnoho dalších.

Aha, repas, to je jako z bazaru? Není to nebezpečné?Za odkazy moc děkuju, hned se na to kouknu.

Nebezpečné čím? Ty odkazy co dal kolega jsou sice pěkné, ale ty ceny tomu neodpovídají - zkus se podívat na stránky http://www.gigacomputer.cz/zakladni-notebooky/[order]=best&filter[description]=&page=2nebo http://eshop.asus.com/cs-CZ/repasovane/repasova...

Nebezpečné tím, že se to za půl roku rozsype a já budu kupovat nový notebook znova. Ten co mám teď mám 5 let a chci, aby mi nový vydržel přibližně podobně.

Opravdu? Žádný repasovaný NB se mi za půl roku nerozsypal, bez problémů slouží roky. Navíc kupuješ NB vyšší třídy, které jsou dělány lépe než nejlevnější plasťáky. Je to tvoje volba, kup si, co chceš.

Měla jsem namysli záruku, rozsypat se může samozřejmě i nový notebook, jen je v záruce.

Na repasované NTB je taky záruka - třeba u Giga computer měsíc až 36 měsíců, ale nikdo ti nikdy nezaručí že NTB vydrží 5 let.... Taky se to odvíjí od značky výrobku např DELL Latitude nebo LENOVO Think Pad jsou kvalitní mašinky, vyhnul bych se "problémovým Thosibám (nejen moje vlastní zkušenost)

36 měsíců? A nevyjde to pak na cenu velmi se blížící novému notebooku?

A co tak na ty stránky kouknout???

Sliby chyby. A dostaneš italskou nebo španělskou klávesnici. Asus shop ti ale můžu doporučit, tam dostaneš nové zboží s plnou zárukou za dobrý peníz.

doporučuju 15,6 notebook - 17ka je neforemný velký krám vhodný tak leda místo stolního PC na kolej ap. a 11ka je zas podle mne moc malá na práci.Displej pokud možno matný - ty odlesky na lesklém jsou hrozně nepříjemné.Doporučuju značky Dell, HP, Lenovo. Grafickou kartu i procesor ideálně Intel - pro tvoje účely je vhodnější. A jestli na tom mají být Windows tak rozhodně 4GB RAM.dál si to dofiltruj na té Heuréce a přijď zpět s menším počtem adeptů a můžeme se bavit podrobněji.

Win v tom být nemusí, jsem zvyklá i na openSUSE, spíš by byly problém dlaždice, asi jsem nemehlo, ale mě se v nich pořád něco seká.

Ne, ne.- Laptopy pod 10k jsou obecne dost rizikove. Velmi nizka cena miva vliv na leccos.- Rozhodne nebrat zadny laptop s procesorem od AMD.- Na dane ucely neni vhodny laptop s diskretni grafickou kartou. Vhodne jsou ty, co maji pouze grafiku integrovanou v procesoru (a nemaji zadnou dalsi, at uz od AMD nebo nV).Jak nize jiz navrhovano, co treba tenhle: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-70-sil... ?

pokud takhle levný, tak ber radši:Lenovo IdeaPad G50-30-HD, černáCenově dostupný univerzální notebook s velkým displejem pro domácí použití, běžné pracovní nasazení a hraní her. Dvoujádrový procesor Intel Celeron N2830 (2.16 až 2.41GHz); 4GB operační paměti DDR3; grafika Intel HD Graphics; 15.6" HD LED displej (1366x768 bodů); 500GB HDD; DVD±RW mechanika; rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, kamera, 3x USB (1x 3.0), numerická klávesnice; operační systém FreeDOS.Vaše cena: 7 333 Kč http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-g50-30-hd-... akorát mám obavy, že displej bude lesklý... jenže v téhle cenové relaci si člověk až tak vybírat nemůže...

Ten vypadá pěkně, jen to musí být od CZC (máme u nich nějakou firemní slevu)

A proč jsi tento požadavek nenapsala rovou na začátku?

Protože to není podmínka 100% platící, za určitých podmínek jej můžu koupit kdekoli, jen budu mít menší budgte. Např. při koupi od CZC můžu jít až na 15.000,-, u ostatních prodejců na 10.000,- (zatím nemám budget stanovený).A tebe požádám, nepiš už sem, to že se chováš jako prase doma je mi celkem jedno, ale se mnou takto komunikovat nikdo nebude.

To je jen detail. Vetsinu laptopu poridite i v CzC. Vsak uvidite sama, kdyz tam tenhle konkretni typ zkusite najit..

Je tenhle stejný? Vyběhly tam na mě 3 http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70-str...

http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70-str... a když nesednou dlaždice, tak W8 vykydáš a nainstaluješ OpenSuse

Tohle by měl splnit Acer Aspire V3-371 NX.MPGEC.006. Jeden máme v "rodině", jezdí se s ním školit lidi po prodejnách kde je to většinou připojeno k velké tv a spokojenost. Jen ta cena bude trochu vyšší (výkon, tichý a rychlý SSD disk).

První požadavek:- co nejnižší cena

Jasně. Taky jsem začínal na levných strojích. Výsledkem bylo že jsem neušetřil ani peníze, ani čas. To ale musí vědět každý sám jaké je jeho pracovní nasazení, jestli potřebuje jen promítačku prezentací nebo něco na seriozní práci...

Potřebuju to na práci, ale počítám, že office dnes utáhne i lepší kalkulačka a má práce v PC je z 99% office, nejsem IT, ani v tom nehodlám stříhat video.

Ten se pohybuje kolem 20.000,-, zatím neznám budget,a le nevěřím, že mě pustí tak vysoko, ale jinak využití jste popsal velmi pěkně, jen u mně to jsou banky.

My jsme to tehdy sehnali za 16.tKč. Přeju šťastný výběr

tobě nejspíš v pohodě postačí i něco kolem 12 tisíc, akorát zkus teda vzít něco s tím matným displejem.

a co tohle?Lenovo ThinkPad EDGE E540, černáDvoujádrový procesor Intel Core i3-4100M (2.5GHz); 4GB RAM (DDR3); 500GB HDD (7200RPM); DVD±RW/RAM mechanika; 15.6" HD (1366x768 bodů) displej; grafika Intel HD Graphics; rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, 3x USB (2x 3.0), kamera, TrackPoint; operační systém Windows 8.11 278 Kč ZánovníVaše cena: 11 998 Kčhttp://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-e540... jsou v tom zase sice ty kachle, ale to OpenSuse to jistí Intel i3 už je slušný a matný displej je taky fajn.

To vypadá skvěle a za tu cenu si k tomu klidně nakoupím i příslušenství. Už vím budget, je to 17.500,- KčJste zlatej.

Tento notebook-netbook mám já sám takže : http://www.alza.cz/asus-x200ma-bing-kx453b-c... odporúčam :)

pokud kupujes notebook a finance mas AZ 15 000, tak ti nikdo nezaruci ze ti zase tech 5 let vydrzi, notebooky co jsou stavene na takto dlouhodoby provoz tak jsou v cenove relaci zacinajici cca na 2nasobku tveho rozpoctu (30tis.) + si k nim muzes dokoupit zaruku az na tech 5 let.

Můj nynější notebook stál před 5 lety 7.000,- Kč, proč by dnes notebook za 15 nemohl vydržet taky 5 let? Hlavně jsem myslela, že elektronika jde cenově spíš dolu.

ale jo, pokud se k tomu nechováš jak prase, tak i klidně vydrží i když ti to nikdo nezaručí (ale to ani u drahých modelů). Samozřejmě nevydrží 5 let baterka, ale to je jasné. A může třeba mezitím odejít disk nebo deska, ale to je o náhodě. Hodně to bude o tom, jak často budeš notebook otvírat a zavírat - opotřebovávají se panty - pokud bude doma, tak je asi lepší ho na noc nezavírat, jen přes to hodit igelit kvůli prachu.

co tenhle Lauro? červený je, řekl bych až rudý...http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-u31-70-cer...