» Poradna » Notebooky

Jaký notebook pro denní práci, Acer Nitro 5 Spin nebo HP Spectre 15 x360-ch004

Dobrý den,prosím o pomoc s výběrem optimálního notebooku pro denní práci. Čili web browsing s mnoha taby, programování (php mysql, čili nic náročného), přehrávání videa, ale v žádném případě hry.Požadavky jsou:- konvertibilní 15 palec- výkonný procesor- čím nižší rozlišení displeje, tím lépe, stejně to pouštím v 1366×768- aby to pár let vydrželo- čím lepší výdrž na baterku, tím lépe, ale jsem zvyklý nosit powerbanku, takže toto není klíčový parametrKandidáty mám zatím dva:HP Spectre 15 x360 v této konfiguracihttps://www.alza.cz/hp-spectre-15-x360a Acer Nitro 5 Spinhttps://www.alza.cz/acer-nitro-5-spinZatím se přikláním k tomu HP, ale vadí mi tam 4K displej (nižší rozlišení není v nabídce) a je o něco dražší. Budu rád za jakékoli komentáře, návrhy jiných kandidátů, předem děkuji.

Odpovědi na otázku

nic bez dedikované grafiky (tj. jen s Intel HD) v nabídce není? Stejně ji na nic nepotřebuješ a na výdrži se to projeví pozitivně.

Přesně to bych potřeboval, ale nenašel jsem. Ty ano? Možná Dell Inspiron 15z https://www.alza.cz/dell-new-inspiron-15z-touch , ale ten nemá numerickou klávesnici, a ta se mi hodí. Ale mám za to, že ta dedikovaná grafika se stejně nepoužívá, pokud se nehrají hry? Jak v control panelu nvidie (tak v novém updatu windows) lze navíc explicitně vypnout.

jenže když ti ta nVidia umře, tak s prominutím zhebne celý notes. A nevím, zda jde vůbec vypnout, takže ta spotřeba bude znát.Proč vlastně musí být nutně convertible? To hrozně omezuje výběr a navíc jsou to pak mrchy s lesklým displejem, na kterém bych po mnoha zkušenostech fakt pracovat nechtěl.

Convertible to musí být proto, že potřebuju externí klávesnici (logitech k800), takže mám notebook v režimu stojanu a před ním tu klávesnici. Jsem zvyklý ovládat počítač klávesnicí (klávesové zkratky + psaní všemi 10), takže pracovat na notebookové je vyloučené, to se nedá srovnat. Pokud bych měl notebook normálně, tak bude displej daleko, a už na něj nedohlídnu, respektive dohlídnu, ale bolí mě oči. A stolní počítač nemám proto, že jsem obvykle v terénu. Tohle je zbytečné řešit, mám to vychytané a líp se to udělat nedá. Je něco vytknout tomu HP Spectre? O zdechání dedikovaných grafik už jsem slyšel, na stroj je dvouletá záruka, tak před jejím koncem to prodám a zas koupím nový.

právě tu nVidii a 4K displej - oboje se negativně podepíše na spotřebě.To vem radši ten Acer a zeptej se jejich servisu, zda jde trvale přepnout na grafiku Intel.

No, taky jde o to, že ten Acer má 48 Wh baterku, zatímco HP 84 Wh baterku, a ta dedikovaná grafika v HP je určitě úspornější, než v Aceru. A ten displej tak velký rozdíl určitě neudělá, zejména když se přepne do nižšího rozlišení. Takže pokud jiné mouchy nevidíš, tak do něj asi půjdu, taky se mi přeci jen víc opticky líbí

ten displej má víc pixelů a jeho řadič pro všechny ty pixely běží pořád i při nižším rozlišení. Navíc má ten displej vyšší hustotu bodů na palec a co jsem slyšel, tak jsou tyto displeje mnohem háklivější na nějaké poškození. Podle mne bude spotřeba pořád vyšší než u toho Aceru s FHD displejem. Takže větší baterka je tam nejspíš kvůli tomu.

Tak vyšší bude určitě, to je jasný, spíš si myslím, že ne o tolik, aby sežrala skoro dvojnásobnou baterku. Jinak s tou lesklostí displeje souhlasím a řeším to matnou fólií, kterou dávám vždycky na každé zařízení, které mám, a které nejde z výroby koupit s matným displejem.

proč ne třeba?:https://www.czc.cz/acer-spin-5-kovovy-sp515-...

Tady se bojím toho procesoru, chci tu i7. To samý jsem řešil před rokem a kousek, a vzal jsem i5-7200u, kdybych byl býval tehdy vzal i7, tak bych teď ještě pár měsíců vydržel, ale ten procesor už nestíhá, a to jsem po přeinstalaci. Takže tuto chybu už nechci opakovat. Ano vím, že ta 8th gen jsou čtyřjádra s výrazným nárůstem výkonu, ale stejně ...

Jseli tvuj i5 nestiha browsovani a nejake to php programovani tak to nebude tim procesorem.

Každou jednotlivou věc stíhá v pohodě, ale pokud na pozadí běží video (byť jen 480p), je otevřených pár tabů v chromu, potřebuju něco upravit v google spreadsheetu (přitom prohlédnout jiné video bez zvuku v jiném playeru) atd, tak už to není úplně interaktivní, kteréžto zpomalování mě sejří, a to chci právě novým strojem vylepšit.

A noční práci nemusí umět?