» Poradna » Ostatní

Jaky notebook na programovani

Mám herní PC, chtěl sem se učit programovat jenže na PC mi to přijde nepraktické protože to má vysokou spotřebu a nemůžu se učit programovat na různých místech když u toho denně budu třeba 6-10 hodin. Notebook si můžu vzít do postele nebo ke stolu nebo ven. A učit se na různých místech. Prostě nějaký výkonný notebook na kterém se dá učit programovat všechny jazyky. Můj strop je tak 25-30000 Kč. Ale musí umět všechno, nechci to na hry. Na hry mám stolní PC. I když ty už také moc nehraji. Měl by mít nízkou spotřebu, a také by měl být vzhledově pěkný ale zároveň ne herní.

Odpovědi na otázku

Notebook do postele je nesmysl. U naprosté většiny notebooků v posteli spolehlivě ucpeš veškeré chlazení. A jinak žádný extra výkon k tomu nepotřebuješ, pokud se nejedná o 3D grafiku, tak to zvládne každý slušný kancelářský notebook v pohodě. Je jich asi milion, tak si výběr podle svého vkusu. Cokoliv nad 20 tisíc a s 16GB RAM a dostatečně velkým SSD a oddělenou numerickou klávesnicí bude dobré. Jo a hledej modely bez dedikované grafické karty.

1) řešíš spotřebu a zdraví ti nevadí? Když budeš trávit 6-10 hodin shrbený na notebookem, tak si zhuntuješ páteř a později běháním po doktorech a za léky utratíš mnohonásobně víc, než kdybys neřešil elektriku.2) Jestli nehraješ hry, tak si dej do PC úspornou, málo výkonnou grafiku, nebo jeď na integrované, pokud ji máš. Tím spotřeba klesne. Ale psát kód na normální klávesnici a mít k dispozici velký monitor je k nezaplacení.Na 15ce notesu si stačí otevřít jen nějaké IDE a panely nástrojů ti zakydají valnou část obrazovky - z kódu pak moc neuvidíš, natožpak abys vedle ještě měl třeba otevřenou dokumentaci apod.

máš pravdu. já sice jen stříhám občas video ale nedovedu si představit někde sedět v kavarně a mít 14palcovej krám kterej vydrží 7hodin v režimu Žádnej jas. Na takovou práci to chce ergonimií a aspon 27 palcovej monitor, a mezi náme, kdo programuje, neřeší spotřebu.

u nas programatori a testeri pouzivaju Z-booky od HP.

Tak právě já chci notebook kvůli tomu že nebudu furt na jednom místě (tudíž je to zdravotně lepší dle mě) zdraví je samozřejmě na prvním místě, jen je podle mě lepší když to bude zrat 10w bez 500w. Mimochodem nechápu proč nemůžu odpovídat na odpovědi a můžu si přečíst jen první dvě.

Notebook nežere 10W a stolní PC nežere 500W. Ten rozdíl bude podstatně menší. Notebook odhadem 45W a stolní PC vč. monitoru okolo 100W. Programování je na výkon nenáročné, teorieticky může být spotřeba nižší, než nepř. při prohlížení internetu. Odpovědi od zkušenějších jsi dostal, že stolní PC je na to nejlepší, ale jestli mermomocí chceš notebook, tak si ho kup. Doporučené parametry / vlastnosti jsi také dostal.

Tak nemyslím do postele, ale prostě abych si to mohl brát ruzně, třeba na zahradu abych byl na čerstvém vzduchu.

Všechny jazyky? Víš co jich na světě je? Budeš se učit i třeba jazyky PLCéček?https://www.google.com/search

nebudme na neho zly :). Chcel zrejme povedat: bude sa chciet naucit tolko jazykov kolko bude potrebne :)

Jako hlavní stroj stojní PC. Notebook jako lehký doplněk, co vydrží dlouho na baterku, aby člověk mohl pokračovat mimo pracovní stůl.Nebo člověk pravidelně (např. intr/koleje - domv), v tom případě něco výkonnějšího a možná i většího, co se bude pravidelně přenášet mezi pracovními místy.Programování v posteli a na různých místech možná zní jako dobrý nápad, nepředpokládám, že by ti to vydrželo.

Dost asi zalezi v cem, jak a co programujes Me v zasade na praci staci cokoli co ma trosku lepsi klavesnici a matny display minimalne 12" a maximalne 14".Kriteria co mas jsou takova dost divna: "také by měl být vzhledově pěkný" - jo to je pro programovani naprosta nutnost

Jestli hodláš u toho prosedět tolik času denně, tak prostě musíš myslet na ergonomii. Válet se s notebookem v posteli nebo v křesle je vražda (nejen) pro krční svaly. Jestli máš PC, tak se začni učit programovat a uvidíš. Zezačátku ti stačí obyčejný notebook se 4 jádrem a 16 GB RAM.

Tak jaky notebook tedy? Chytraci.