Jaký notebook do 15K

Chci koupit notebook do 15K, budu vděčný za jakékoliv tipy.

Bude HP 550 www.alza.cz ... rychlejší než HP510 s Pentiem na 2,4GHz?

Odpovědi na otázku

P4 jsou zrouti energie = nevhodne pro ntb, cili z tech dvou urcite to 2-jadro
Jinac by bylo zahodno zminit se, k cemu notebook bude pouzivan

Nejde o P4. Srovnávám svůj starý notebook s možným upgradem:

HP510: Intel(R) Pentium(R) M processor 2.13GHz (můj dva roky starý notebook, tehdy za cca 15K)

HP550: Intel Core 2 Duo T5270 s frekvencí 1,4 GHz, 2 MB L2 cache, 800 MHz FSB
www.alza.cz ...

HP COMPAQ 6720s: Intel Pentium Dual-Core Mobile T2410 s frekvencí 2 GHz, 1 MB L2 Cache
FSB 533 MHz
www.alza.cz ...

ten hp550 má core2 duo, compaq má dualcore pentium na vyšší frekvenci s menší cache a FSB

V podstatě chci vědět, zda poznám nárůst výkonu (když frekvence jde dolu [vím že to není objektivní ukazatel]) a který z nich má vyšší výkon. Grafika a zbytek je cca srovnatelný a pro mne dostatečný (občas cesta, povětšinou kancelářské aplikace doma). Výkon procesoru je důležitý, protože JAVA.

P D neni 2-jadro, ale Pentium s HT. Jen se tvari jako 2-jadro.

Narust vykonu poznate, jakmile budete delat 25 narocnejsi veci naraz.

Jinak procesor nad 1GHz pro beznou praci staci.

S vyberem vam spis poradi na notebooky-forum.notebook.cz ...

.. 2 narocnejsi veci naraz...

pentium d neni dvojjadro? od kdy?

Jo, koukam ze jsem to cely poplet To je tak, kdyz delas moc veci naraz
Nicmene stojim si za tim, ze s vyberem notebooku Vam pomohou na drive odkazovanem foru.