» Poradna » Notebooky

Jaký notebook do 12ti tisíc ?

Shánim notebook do 12ti tisíc a jako nejlepší mi přišli tyhle 2. Jakej by jste doporučili aby se na tom sem tam dala rozběhat nějaká hra třeba na střední detaily ?????????Můj názor je že Asus má lepší značku grafický karty než lenovo ale zase horší procesor, takže asi začarovanej kruh :Dhttp://notebooky.heureka.cz/asus-x550cc-xo106/specifi... http://notebooky.heureka.cz/lenovo-g500-59-392684/http://notebooky.heureka.cz/toshiba-satellite-c55-a-p...

Odpovědi na otázku

Lenovo má jednoznačně nejvýkonnější grafiku, takže pokud to cheš primárně na hry, tak ber právě jeho.

Jenomže hodně lidí ohledně Lenova psali že měli problém s ovladačema na to Lenovo a i nastavením grafický karty, že prej se to musí nějak nastavit ručně nebo co...

Proboha, ani 1! Ty grafiky jsou šunty, slouží to pouze na kancl a ne na hry. Navíc to šíleně topí. Kup si konzoli nebo desktop.

Neni to pro mě ale pro mojí mladou která chce notebook do 12ti tisíc a aby na tom sem tam rozběhla nějakou hru. Já konzoli mám...

Nepíšeš jakou hru, ale ty ntb topěj všechny, takže se na hry nehodí ani 1. Navíc jsou všechny bez OS, to znamená, že tam chceš dát Linux nebo koupit licenci na W7 zvlášť? Upozorňuji, že některé ntb mají problémy s kradenými a předaktivovanými verzemi Windows a nelze je nainstalovat. Dále si zjisti, pokud tam chceš dávat tedy W7, zda-li na ně jsou ovladače.

A jestli na ně jsou ovladače zjistim jak ?

Na stránkách výrobce daného ntb, kde si navolíš konkrétní řadu a model. Ale jak jsem psal, pokud by ses pokusil instalovat kradenou předaktivovanou verzi, tak ti jí to nemusí zkrátka vzít a máš smolíka. Řešením by bylo koupit ntb rovnou s OS.

notebooky většinou ale koupim s windows 8 který bych stejně dal pryč, protože jsem je viděl jednou a stačilo mi to... a jak poznám jestli tam pujde staženej windows ? to asi nijak :D

Kdybys těm W8 dal šanci, tak bys viděl že to je prakticky pořád to samý a v pohodě systém. Když jsem s ním učil dělat pár BFU, tak si navykli rychle a už nechtěli jinej OS. To s tím kradeným OS je samozřejmě sázka do loterie, ale prostě ta předaktivovaná verze nelze na řadu ntb instalovat. Proto je lepší koupit originál OS a tohle neřešit.

Já kupoval notebook před 6ti lety, tenkrát jsme tam měl Visty a už 3 roky mám staženou verzi sedmiček a šlape to uplně v pohodě, všechny aktualizace všechno v pohodě...

Před 6 lety byla jiná doba, dnes je to (díky bohu!) jinak. A nic proti, ale warezem bych se veřejně nechlubil.

já se ničim nechlubim jen mi přijde blbost dávat 2 tisíce za cédéčko a to ani nemluvim o office :DDDD a jakej notebook z těch tří co jsem tady zveřejnil bys bral ty ? kdyby ses měl rozhodnout mezi těma třema ????

Ty neplatíš za médium, ale za licenci. Médium stojí pár korun, podstatná je licence. Warezem se chlubíš, kdyby ses s ním nechlubil, tak netušíme, že kradený OS vůbec používáš místo Vist. Office kupovat nemusíš, máš k dispozici OpenOffice. Jinak kdybych měl vybírat já, tak čistě na práci bych se nebál toho Asusu. Na hry není ani jeden pochopitelně. A v tvém případě kup ntb s OS. Nechci tu za pár dní číst, jak ta kradená verze nefunguje a schytávat od kriminálních živlů mínusy za to, že si máš koupit originál.

No tak warezem se nechlubim ale tys tu napsal že mi to novej notebook nemusí vzít, tak proto jsem jen reagoval jak poznám jestli to veme nebo ne... jinak bych o tom ani nemluvil... a nehroťte to tady všichni, když 99 % lidí v česku používá stáhlej operační systém...

Můžeš mi doložit statistiku? Vždycky mě baví obhajoba zlodějů, že je to normální, protože kradou všichni. Ovšem tak to není. Kradený OS sebou přináší spoustu problémů (pády do BSOD, zapojení do botnetu apod.). Plno lidí kupuje ntb s předinstalovaným OS, plno lidí koupilo loni upgrade za pár šupů na W8. Takže ta tvá statistika nebude pravdivá. A ano, narazil jsem na to z toho důvodu, že všechny ntb co jsi vybral byly bez OS.

Hehe, stejný argumenty. Asi na nich něco bude )PrasatkoPee

No já chci, ať mi předloží tu statistiku, že 99% lidí má kradený OS a nikdo nekupuje hry na PC. Chci to vidět, jinak pro mě bude krom zloděje i lhář a podvodník.

" když 99 % lidí " tuto statistiku máš odkud? To je zásadně pitomost a rozhodně to, že kradou všichni tebe neomlouvá. Je to pitomost proto, že drtivá většina BFU dnes kupuje desktopy i laptopy s předinstalovaným OS, protože chtějí "rozbalit a používat" ne se drbat s nakopnutýma verzema, takže nejen že nemáš pravdu, ty si lžeš do kapsy.PrasatkoPee

Jediná výhra pro lidi co by si nikdy operační systém nekoupili je ta že je ve většině předinstalovanej už... ale až se jim zaviruje nebo ho budou chtít přeinstalovat tak si ho stejně stáhnou nebo seženou staženej :D Já osobně neznám člověka co by měl original windows ale co už )

" ale až se jim zaviruje nebo ho budou chtít přeinstalovat tak si ho stejně " a to proč proboha? Kdo by si přidělával práci? Recovery ti nic neříká?PrasatkoPee

Opět snůška hovadin......obnova z recovery nebo Obnova do továrního nastavení u nových Windows vše vyřeší. Proč by si někdo dobrovolně stahoval z netu předaktivovanou spywarem prolezlou zmetkovitou verzi?

Na druhou stranu, včera vyšel oficiálně steamOS http://www.zive.cz/bleskovky/herni-operacni-... A ten je určen převážně na hry, tak třeba tam chce dát ten. PrasatkoPee

Já ti nevím, je to betaverze a když chce instalovat kradený OS, tak jistě i ty hry nemíní kupovat.

Upřímně mám xboxe a nikdy bych ho nenechal flashnout, do xboxe zásadně jen original hry kupuju... Ale do PC ? On ještě v dnešní době někdo kupuje hry do pc ? :DDDDDD Takovýho člověka teda neznám

Jestli ty nebudeš momentálně zaostalej. Nebo blbej. Nebo oboje.Dnes, kdy hry seženeš za dvě stovky se nevyplatí pirátit.PrasatkoPee

Jo tak když se ti vyplagtí vyhodit 2 kila za hru kterou mám za 30 minut staženou a rozjedu jí hned co jí cracknu, tak je to tvoje věc, ale já si za ty 2 kila radši koupim něco jinýho

" rozjedu jí hned co jí cracknu," mno jo, když můj čas je dražší, než ty dvě kila za půl hodiny co to stahuješ, pak hledat nezavšivenej crack a pak ještě řešit, že tě to nechce pustit do multiplayeru, nebo odmítá nainstalovat patche ...PrasatkoPee

multiplayer nehraju

A toto podle tebe není veřejný doznání se k tomu, že jsi zloděj?

Opět nesmysl. To že kradeš hry na PC neznamená, že kradou všichni. Ano, když v roce 2000 stála kompletní sada Baldurs Gate nebo AoE 2500,- tak chápu, že to plno lidí ukradlo. Jaký smysl by to ale mělo dnes, v době kdy každou chvíli jsou slevy na Steamu 80%, každý týden balíček her na Humble Bundle (kdy tě vyjde 1 hra i na 20,-) a mnoho dalších služeb jako třeba SteamGifts, kde můžeš vyhrát hry zdarma? Kradou to jen blbci jako třeba "Pája", kterej krade ze zásady všechno a taky na to brzy dojede. Jen se podívej, co tu napsal kolikrát za hovadiny, aby si za ušetřený prachy koupil nefunkční krámy na Aukru.

od kdy stojí nová hra 2 kila nebo 20 kč ? :DDDDDDDD pokud vim tak vždycky kolem 800,- Lukášku ))))))

A kdo ti káže ty hry kupovat hned? Koupíš za půl roku v akci. Nemusíš mít všechno hned jak to vyjde, jen abys byl cool a in.

sorry ale abych si koupil battlefield 3 když už vyjde battlefield 4 :D to už mi přijde jako uplně vyhozený peníze za starou hru...

Já vim co mi tim chcete naznačit... ale já si radši koupim hru na xbox kde hraju hry víc než na pc kde si tu hru muže člověk lehce stáhnout a hrát...

Nevidím rozdíl v tom jestli si koupím hru na konzoli nebo na PC. Když máš na to, máš i na to. Když na to nemáš, tak nic nehraj. Jednoduchý a jasný. Proto mě zde plno zlodějů nemůže vystát, ale někdo tu pravdu říkat musí.

Ale budeš ho mít za stovku a bez bugů. A není to stará hra, je to 2 roky teprve co to vyšlo. Satrá hra je třeba 10 let a více. A i stará hra je dobrá a lepší jak ty nový kraviny. Mě nedělá problém si v dnešní době koupit za pár korun třeba hru z roku 2005, tobě snad jo? Pak je něco špatně a jsi opravdu mentálně nedostatečný.

Lukas: No většinou hraju spíš nový hry ze zvědavosti než abych si kupoval 8 let starou hru... A urážky typu mentálně zaostalý si nech pro svoje počítačový kamarády co by si koupili i original hovno...

Jsi mentálně zaostalý, protože máš naprosto debilní argumenty a veřejně se přiznáváš k tomu, že jsi zloděj. Já vím, "dělá to 99% republiky, takže je to normální". Ale právě těch 99% o tom drží hubu. U tebe by se kriminálka vyřádila. A dost jim to svým upozorňováním usnadňuješ. Ale kdo chce kam......mentálně jsi asi na úrovni 12letýho dítěte, tak bychom ti to mohli prominout.

Kriminálka ? Já to přece nešířim stáhl jsem to z legálních zdrojů, který mi to umožňujou pro svojí potřebu ty kriminálko Tebe měla matka radši spolknout :D :D :D

Ani pro svojí potřebu nemůžeš. Legálně lze stahovat pouze hudba a filmy zatím, plus freeware. Napřed si o tom něco zjisti, i když chápu, že ve 12 se tohle těžko chápe.

Hudba legálně ? :DDDDDDD ale notaaaak :D Takže interpret vydá album a dá ho do prodeje a někdo ho dá na stáhnutí na internet a to muže ? :DDDDDDDD

Ty "svoje spotřebo", probuď se z diskotéky a začni používat ten prejt, co máš v hlavě mezi ušima. Stahovat a užívat filmy a hudbu a stahovat a užívat software, který není určený pro šíření a užití zdarma, to jsou dvě dost rozdílné věci. Aby se frajere nedivil, až to půjdeš vysvětlovat.

existuje hodně stránek kde si ještě platíš za to že máš členství abys mohl z tý stránky stahovat a tam lidi uploadujou aby mohli lidi stahovat cokoliv a to i windows a spol. a proč tyhle stránky fungujou tolik let a nikdo je ještě nenahlásil, nebo nezrušil ? )))

Že jsi debil, který platí za warez je smutný. Zvláštní, že toto ti nevadí a přijde ti to ok, zatímco koupit si hru za 2 stovky už ne.

Když už tady děláš takovýho frajera, tak se tě zeptám: Pokud teda posloucháš hudbu, protože bych se ani nedivil kdybys jí neposlouchal :D Tak kupuješ original cédečka ???? Podporuješ interprety ? určo doma nemáš ani jedno vypálený cédéčko nějakýho interpreta nebo skupiny co :D :D :D

Budeš se divit, ale kupuju digitálně i hudbu. Vydělávám a nedělá mi problém si prostě za pár korun něco koupit.

Osm let? Duna II rok vydání 1992, The Elder Scrolls: Arena 1994. Realms Of Arkania - momentálně se dělá ramake atd.PrasatkoPee

Tak ty jsi dobrý zoufalec... Veřejně se chlubit, že máš kradený os, hromada debilních smajlů k tomu, chceš NTB na hry za 12k a ani sám vybrat neumíš...

Jak už jsem psal, pokud umíš číst ale asi ne... Notebook je pro mojí holku která chce notebook do 12ti tisíc... Kdybych si vybíral já, tak bych sám nevěděl jakej do 12ti tisíc koupit, proto jsem myslel že mi tady někdo poradí ale jak koukám, každej umí jen chytračit a urážet jako typickej čech...

Kdyby ses sám a veřejně nepřiznal, že jsi zloděj a podle způsobu vyjadřování a argumentace snad i deb*l, tak by ses možná dočkal lepšího jednání.

frajera na netu umí dělat každej ale říct mi do očí že sem debil tak končíš ty počítačová frndo s brejlema a študáckou knížkou na hlavě :DDDDDD

Tak to sedlo od blba co vyhrožuje fyzickým násilím.PrasatkoPee

Končit budeš jenom ty. Veřejné přiznání k nelegálnímu stahování a užívání softwaru + tvoje IP adresa. Užij si to.

Neříkej mi, že je dneska někdo tak blbej, aby se připravoval warezem o oficiální podporu za těch pár stokorun.PrasatkoPee

Minimalne s tou G500 by to (zatim) nefungovalo. Ted maji jen drivery pro NVidie.

Taky už začínám být na tyhle kecy laiků alergický. Zvláště když zjistíš,že jejich práce s os končí změnou tapety.PrasatkoPee

V tom lepším případě ještě. A to považuji zrovna výchozí motiv ve Windows 7 za zdařilý a netřeba tím pádem něco měnit.

Sahni po lenovu. SSHD disk, i3 a Radeon hd 8750m s 2GB. Na tomhle ti pujde i BF3 v rozumnych detailech a rozliseni. Jenom upozornuji, ze pokud nechces linux nebo nemas doma licenci na windowsy, tak jsi vybiral ve spatne cenove kategorii. 12000 za ntb + cca 2000 za windowsy. Ja osobne bych sel do Lenova. Rozumny pomer cena/vykon. Necekej zaplavu nejnovejsich her .... min. 2 roky stare hry by nemely byt vetsi problem.

Díky konečně normální odpověď kterou jsem chtěl a ne chytračení jak ostatní tady...

Diky, vybiram podobny ntb. Lenovo g510. Uplne stejna vybava, ale uz s predinstalovanymi windows 8.