» Poradna » Notebooky

Jaký notebook dceři do školy ? Do 8-10 tisíc. Děkuji vám

Dobrý den , moc se v elektronice nevyznám . Potřeboval bych pro dceru do školy notebook . Nějaký do nejlépe 8-9 tisíc. Max 10 tisíc. Co jsem tak četl tak vybírat značky DELL, Fujitsu, HP? Asus , lenovo atd. tam se jede jen na kvantitu a né kvalitu ne ? Co třeba tento ? Děkuji https://www.datart.cz/notebook-hp-250-g8-59u08e... nebo tento ? https://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-a3510Děkuji za reakce a čas. Stačí jen hodit odkaz něco vybereme. Děkuji

Odpovědi na otázku

Např. repas Dell E7470.

Ba. S tímhle balíčkem bych šel raději taky do repasu. Některý prodejci dávaj klidně 24 měsíců záruku, staší notes sice nebude mít nejnovější CPU, ale i se starší i5 bude výkonnější než levný nový notesy. A nejspíš nebude mít nerozšiřitelnou LPDDR RAM, jak je poslední dobou v low-endu zvykem.

Repase / bazar sice není u dětí oblíbený, ale je to nejvýhodnější řešení. Mnohdy jsou k dispozici zachovalé kousky, které 4 roky ležely na stole v dokyně a nejeví větší známky opotřebení.

Chce to si ohlídat klávesnici, aby byla česká.

Tak on se ten nešvar nakonec rozšíří i do vyšších řad. Když už MERMOMOCÍ nový, pak aspoň: https://www.alza.cz/asus-zenbook-14-um425uaz-... - bohužel přiletovaná 8 GiB RAM.Ale tohle je plácání, když se "tazatel" vůbec nenamáhal specifikovat, nač to má být.

Poslední rok a půl jsem měl v ruce 3 notebooky za cenu kolem 8 tisíc korun. Větší šunty jsem ještě neviděl. Ty časy, kdy lacinější notebooky byly jen slabší výkonem jsou dávno pryč. Nyní do těchto notebooků montují procesory asi z praček a paměti, co s dávají do fotoaparátů. Mimo jiné žádná DVD mechanika, žádné připojení na internet přes konektor RJ 45, prostě kompost. Já bych s notebookem pro dítě do školy pod alespoň 12tis kč nešel. Je to samozřejmě Vaše věc co koupíte. Zdraví Jirka.

K čemu DVD mechanika? A k čemu kabelové připojení u notebooku, který má být mobilní?

Drobna poznamka, ten Fujitsu Litebook nema operacny system (Windows). Vzhladom na otazku nepredpokladam, ze by bol ten notebook prevadzkovany na Linuxe. Takze dalsich par tisic za Windows + niekto, kto by Ti to tam naistaloval, t.j. pre Teba nepouzitelne.BTW Asus i Lenovo robi slusne notebooky, vyrobcovia robia rozne rady a tie najlacnejsie rady od ziadneho vyrobcu rozhodne nie su vhodne na kazdodenne prenasanie, otvaranie-zatvaranie displeje. RAM radsej 16GB alebo si preverit, ze v danom notebooku ide rozsirit, u modernych notebookov je uz vacsinou RAM napevno naletovana na zakladnej doske a rozsirit nejde.

Kolik je dceři let, do jaké školy chodí, co na notebooku bude převážně dělat? Bude ho denně nosit do školy a zpátky?

Pokud jí máš aspoň trochu rád, kup jí nějakej repasovanej Latitude / Thinkpad. Pokud jí chceš potrestat, tak něco z toho co si vybral.

Velmi zvlastne myslienkove pochody. Low end je nizko kvalitou pri vsekych znackach, ako hovori jedna bajka = v akych vodach lovis, to chytis. Ako ti tu uz napisali, rozpocet je vhodny, len na repas. V pripade novej techniky znasob rozpocet a budes vyberat z kategorie, kde si primarne nekupujes problem.

Acer Swift 3. Dá se koupit kolem 10 - 12k. Kupoval jsem nedávno do rodiny a je to pecka. Na staré repasované vraždy, jak radí strejcové, bych se vykašlal. Je to bytelné celokovové, zároveň lehké a skladné (14"), luxusní displej (stará repasovaná Lenova, Delly apod. jsou proti tomu nekoukatelný hnus), plnotučné USB-C s thunderboltem, přes které jde dokovat napájení, monitor, zvuk, další USBčka... Za těch pár frfníků, co to stojí, je to super. Ano, má to RAMky napájené na desce (za těch 12k je 8 GB verze s i3), ale takový stroj si nekupuješ na 15 let, za tu cenu si koupíš za 5 let nový.

Souhlasím, máme doma tři.Novější s Ryzenem 4700u, 16GB RAM a 1TB NVME diskem za cca 25k, který mi už nějaký rok slouží jako pracovní nástroj a nemám k němu nejmenší výhrady(vše na Manjaru, mi funguje překvapivě out-of-box)A starší dva s Pentium N5000, 4GB RAM a 256GB SSD.Jeden z těch starších, měl nějaký vadný firmware na SSD, ale nic, co by nevyřešilo spuštění utilitky od výrobce a přeflashování on-click.(bez toho, to bylo jen nesnesitelně pomalé).Nicméně provedení, takto laciných notebooků(ty starší, stály tak 3-4 roky zpět. jen okolo 10k), je dle mého názoru na super úrovni. Má to celokovové tělo a ze zkušenosti mohu říct, že to vydrží i hrubší zacházení. Jeden z těch starších notebooků si beru na zásahy do datacentra a nespočetněkrát jsem s ním omylem třisknul o rack a stále je stále v použitelném stavu.. Ano, vypovídající hodnota pro ostatní asi okolo nuly, pro mě ale velká, když si vezmu, jak často něco omylem roztřískám a tohle stále drží. ;)

Navíc to i s tou srandovní baterkou vydrží třeba 8 - 10 hodin, ty staré Thinkpady apod. musely mít na tuhle výdrž 6 - 9 článkovou baterku, co vážila jako celý Acer a samozřejmě neuměly akcelerovat grafikou novější formáty, takže i blbý Youtube s FHF / 4k videem to rozpálí do ruda.

dneska jsem někomu vybíral notebook pro běžný použití doma a tahle cena je snad omyl...Za 7500 byl ještě nedávno nějakej křáp s Atomem a teď tohle...https://www.alza.cz/asus-vivobook-14-413 Má to 4GB RAM na desce a je tam prázdnej jeden slot, takže časem stačí přidat 8GB za šest stovek... Tomuhle stroji fakt nechybí snad ni nic - za ty prachy... Co se to kur*a děje ?

+ varianta s 8GB RAM a v kovovym šasi za 8990. Oboje skvělá koupě.

Chybí tomu numerická klávesnice, pro dítě komplikace, zvlášť do školy.

na denní nošení chceš co nejmenší notebook. ty numeriku z principu velikosti nemají

nesmysl. dětem je numerická klávesnice naprosto jedno. Spíš ocení menší NTB a ty numeriku nemaj (13 a 14")

numerická klávesnice je až od 15" takže dost nesmyslná poznámka u notebooku pro dítě kterej má bejt malej a lehkej. Když před studenta postavíš 13/14" bez a 15,6" notebook s numerickou klávesnicí, tak si nikdy nevybere ten větší (prakticky několikrát ověřeno) - nikdo nechce tahat těžkou plotnu co se nevejde do batohu.

Student oboru, kde se hodně a často počítá (obchodka, ekonomka, elektro, strojní atd.), vždycky vybere notebok s numerickou klávesnicí. Taky mnohokrát ověřeno.

Já byl na elektru a měl jsem 12,5" bez numeriky. Naprosto ideál velikost

na architektuře kde dělají v Archicadu a pořád zadávají nějaký čísla má dost lidí menší notebooky a nebo macbooky. Bude to tak půl na půl. Pro studenta na střední nebo na základku (dotaz směřoval spíš sem) rozhodně měnší. Na VŠ je snad už člověk svéprávnej a nekupujje mu NTB tatínek.

Martin nereaguje, ani neodpověděl na dobrý dotaz do jaké školy dcera chodí - ZŠ, střední, učiliště...vysoká, to by si snad už vybírala sama. Možná i pokud by šla na tu střední. Ale reagovat a upřesnit by to Martin mohl. A s tím pak souvisí druh práce na tom notebooku, to se škola od školy může trochu lišit...prostě celkové požadavky na notebook. Ale on mlčí.

Vzhledem k tomu, jak napsal dotaz, ani diskutovat nechce. My to prece mame vedet, co dite ve skole potrebuje a najit mu ideal.

Jak už ti zaznělo, neexistuje univerzální notebook do školy. Je potřeba napsat na co se to bude používat, jestli se to bude často nosit, nebo to bude ležet na stole, jestli to má být především hračka aby dcera nabyla "out" nebo se na tom má skutečně pracovat a učit se. Malé lehké věci na nošení sebou je lepší koupit nějaký povedený nový kousek, ideálně takový, který zrovna byl nahrazen výkonnějším bráchou a je ve výprodeji. Jinak se za tu cenu nic kloudného nesežene. Notebook který má být velký výkonný s numerickým blokem na klávesnici (takže 15"), má smysl koupit spíš repas firemních notebooků dell, fujitsu, atd. U nás se používají fujitsu lifebook a jsou to i po těch čtyřech až pěti letech kdy se mění, ještě mašiny kterým není co vytknout. Ve smyslu že pětiletý superb je pořád o dost lepší auto, než nová fábie.

8-10 tisíc je cesta ke tragédii. 10 tisíc je hranice, pod kterou nemá smysl vůbec nic kupovat. Raději investujte více ať nemusíte během krátké doby řešit, že to nestačí ani na systém. Nedávno jsem doporučoval tento:https://www.tsbohemia.cz/hp-probook-455-g8-45r00es... s tím neuděláte chybu a vydrží klidně 5 let.

Záleží co od toho čeká, tragédie číslo jedna je třeba displej, 250 nitů venku bude málo, 45% NTSC je nejnižší gamut co dnes jde koupit, kde je 100% sRGB nebo v té ceně jde sehnat klidně DCI-P3 Pantone validated.Sice to má plně vybavené USB-C, ale pomalé, připojit k tomu rychlý USB disk není možné, není možné k tomu přes USB-C připojit dva monitory...Výkonu to má sice hromadu, ale výkon není vše.

za tu cenu zozenies aj HP EliteBook 830 G5 , mam dokonca jeden free :P este by mal byt v zaruke par mes.

Kde to můžu za tu cenu koupit? ideálně s byť už starší 1135G7, s lepším než 250 nit 45% NTSC displejem, s alespoň jedním thunderboltem? Protože tohle můžu mít nové v té ceně, nač kupovat staré.

úú teď koukám: 220 nits (cd/m2), tak to je fakt úžasný displej, aspoň ten Thunderbolt to má

V téhle cenovce a předpokládánem použití bych volil:https://www.alza.cz/asus-vivobook-s14-s433ea-... Největší slabina tohoto laptopu je za mě displej, 250 nit a 45%NTSC naprostý základ. Druhý, pro dané použití menší problém je 8GB paměti které nelze dále rozšířit, ale pro studenta by to neměl být problém. Jako největší výhodu považuji Thuderbolt port, který umožní snadné dokování, jedním kabelem poskytne nabíjení, připojení až dvou monitorů a dalších periferií.Někdo tu mluvil o numerických blocích, tento sice nemá fyzický numerický blok, ale má numberpad - numerický blok se zobrazí na touchpadu a lze jeji takto použít.Samozřejmě problém může být i BT4 a Wifi 5, nebo kvalita zvuku, slabší konstrukce, ale v téhle cenové relaci stejně není na výběr a bezdrátová karta jde vyměnit za BT5.1+Wifi6 když by bylo potřeba.

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-5-15zdá se mi to jako ideální kandidát, ideapady mají většinově dobrý poměr cena/výkon, ty kovové mají poměrně slušnou konstrukci, mají dobré chlazení a vydrží jim dlouho baterka

windows si tam doprogramujes sam?