» Poradna » Programy

Jaký NAS pro domácí multimediální centrum?

Dobrý den vespolek,
jaký (konkrétní typ) NAS serveru byste mi doporučili pro domácí multimediální centrum? chci ho jako centrální úložiště dat, navíc i jako zálohovací server pro notebook.
Takže bych ocenil-zálohování, tiskový server, PHP (pro zábavu), a hlavně nízkou hlučnost (do obýváku) a dobré chlazení (2x1TB disk), a minimální spotřeba (nonstop provoz)
V pŕípadě toho centra by mé zajímal i jak´přehrávač, ale to jen tak na okraj...

Díky moc za opdovědi

Odpovědi na otázku

Tentorát nikdo nic?

Stejnou otazku jsem resil pred nekolika mesici metodou pokus-omyl. NASu jsem vystridal nekolik. Co do pomeru vykon/cena si nevedl vubec zle D-Link DNS-323, ale z duvodu porizeni Logitech SqueezeBox Duet jsem ho musel vymenit za QNAP TS-209 II. Jsem s nim naprosto spokojen, pokud pominu porizovaci cenu
Co se tyce prehravace, tak jsem jich vyzkousel take vice. Mel jsem MViX 760HD, IAMM NTD38HD, eGreat EG-M31B a EMGETON GURU4TViX, ktery stal ranec, nicmene ani on nesplnil me pozadavky. Nakonec (prozatim) vitezi MVixPVR Player/Recorder. Urcite budu kymsi osocen, ze je to nesmysl, protoze Popcorn nebo Twix jsou nejlepsi

mozno by ti stacil proste slusny router tak ako mne wl500w od asusu. Ten mam naflashovany olegovym firmwarom a mam v nom zapichnuty usb kluc ako storage. Samozrejme ze by nebol problem zapichnut tam trebars disk cez usb. Kedze to cele bezi na modifikovanom linuxe moznosti je dost a je to samozrejme uplne tiche. Samozrejme ze na ten qnap je trochu ina liga ale aj za ine peniaze :)

teraz ma napadlo ze asus ma aj model wl700 tusim a je tam priamo aj zabudovany disk

Tenhle problém už řeším asi dva roky. Nenašel jsem žádné zařízení AllInOne. Před rokem jsem pořídil D-link DNS-323 a jsem s ním spokojený. Nemám ho připojený přes USB, ale visí mi na síti ve sklepě, takže hluk moc neřeším. Tohle mi na zálohy jako domácí úložiště naprosto vyhovuje.
Přehrávač jsem řešil zvlášť. Zatím jsem se pro žádný nerozhodl, ale v poslední době se přikláním k postavení vlastního HTPC na Atomu.

Recenze takového zařízení http://www.domacisite.cz/magazin/sdileni-dat-a-tis... ...