Jaký monitor na CAD+office+filmy do 4000 Kč (i repas, 24"-27", 1920x1200)?

Dobrý den, jaký vhodný "kvalitní" monitor byste doporučili dle mých požadavků. Denně poběži cca 8 hodin, zvažuji repas HP Z24 (24",1920,1200) od importpc.cz za 3.5t Kč, ale rád se nechám navést na jinou cestu. Z 60% rýsování v Inventoru a zbytek klasika (office, internet, videa). Nejlépe aby neblikal při nízkém jasu a nerozpadl se při občasném (3xrok) převážení. Hmotnost, design neřeším, jenom obraz a kvalitu zpracování. Díky moc za rady.

Odpovědi na otázku

ten rozpočet je fixní a nejde překročit? Za cca 5 máš nový Dell U2412M s plnou tříletou zárukou, který mi podobným způsobem běží už hodně dlouho let.

Fixní není, spíše odhadem za 2 roky dojde k nahrazení notebooku pracovní stanicí a dvě monitory, tak hledám nějaké řešení na ty dva roky. DELL je parametrově podobný jako tento, ale jaká je skutečnost to netuším. Repasu se nebojím, nemám první věc od nich a zatím spokojenost, 2 roky záruka je taky. https://www.importpc.cz/lcd-monitory/hp-z24i-24-i...

mno parametry jsou jedna věc, skutečnost druhá...A ten Dell má záruku 3 roky, nikoliv 2. Pro mne bylo podstatné, že jsem si ověřil, že ani při snížení jasu na 20% jsem nezaznamenal žádné blikání, což pro mne bylo důležité i když takhle nízký jas nepoužívám (jen jsem předpokládal, že by to asi blikalo nejvíc).Najdi si k tomu HP nějakou pořádnou recenzi a uvidíš...

Tak Dell objednán

Keď už tak začni pri 27" a viac ! A nerieš blikanie obrazu ! Rysovať vlasové čiary na 24" monitore ? Je aj lepší a lacnejší spôsob ako prísť o oči ! Napr. vypichnúť si ich !

Benq gl2760h ...caduju filmuju atd.

Díky za tip, ale je jen 1920x1080, nic proti tomu, ale přeci jenom širší obraz se hodí.

Ja to resim ze mam jeste druhy monitor mensi. Celkove se k praci s cadem hodi dva, pokud nemas. Ale i tak je sirsi lepsi samozrejme...

Dva jsou určitě lepší, ale pracují na dvou místech a chodím s notebookem, a vždy připojím k monitoru.

Radime, až na CAD vyzkoušíš 30" ve formátu 16:10, tak tu nudli vyhodíš

Já bych ten dotaz zjednodušil - "Jaký kvalitní monitor na CAD"? Ovšem s limitem 4000,- Kč se dostáváme někam do oblasti sci-fi …

A co nějaké repasované HP nebo Dell s IPS 16:10 - tam se do limitu vejdeš a třeba na Gigacomputeru dávají na některé záruku i 24 měsíců. Když se zadaří, seženeš 3 letý monitor po leasingu za třetinovou cenu.