Jaký monitor do 5 000,- ; 8 bit, IPS nebo VA, pilot?

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem monitoru v podmínkách:1. cena do 5 000,-2. panel IPS nebo VA, 8 bitů3. použití CAD, GIS, FOTO4. rozměrově kolem 21" - 24"4. pilot by byl super.Aso dost neslučitelné požadavky, co? Nebo se mýlím a něco rozumného by šlo sehnat? Dík za podněty.Pete

Odpovědi na otázku

Ehm, myslel jsem piVot...

chtěl jsem ti doporučit Dell U2412M ale ten asi v limitu neseženeš, i když by byl super.

Ten je ale 6-bit.

"Aso dost neslučitelné požadavky, co?" Pokud vam na radku 1 nechybi nechybi nejaka cislice, tak asi ano Do 5000 je slusny monitor napriklad Dell P2414H, z vasich pozadavku chybi 8-bit. Slusne** 8-bit*** monitory bych hledal spise od 10 000, napriklad Asus PA248Q nebo Dell U2413( cca 12 500), ale to uz se dostavame vyrazne mimo puvodni rozpocet. * Profik by se vam za takovy monitor na zpracovani fotografii nejspis vysmal.** Je otazkou, jak mate dobre oci a jake mate naroky, mnoho lidi je na amaterskou praci s fotografiemi spokojeno i s 6+2 bit.Osobne bych si na CAD umel predstavit i vetsi nez 24" monitor, idealne i s vyssim rozlisenim nez 1920*1200, ale opet se dostaneme mimo rozpocet.

P2414H má panel LG LM238WF1-SLA3 což je 6-bit (8-bit + Hi-FRC).

Saozřejmě myšleno 6-bit + Hi-FRC.

Nesmysl. Kup jedině 27" a to ti už 5 let podepíšu.http://www.alza.cz/27-dell-u2714h-profession... O pár litrů vyšší cena no prosím tě, snad ho nekupuješ na rok. A pokud chceš lepší tedy i na grafiku apod., pak určitě vyšší rozlišení = nebo ze zblázníš:http://www.alza.cz/27-dell-u2715h-ultrasharp...

U2714H je 6-bit krám s FRCU2715H má obrazovku LM270WQ4-SSA1 a její parametry se mi nepovedlo najít

Jsou to "krámy" které pracují naprosto spolehlivě. Na domácí / běžná grafika naprosto OK. Pokud potřebuješ něco profi pak hledej v 10 - 30 bit a také mysli na grafiku v dané kategorii. Pak ovšem cena bude jinde, ale u mě HH zase žádný problém = v takovém případě si to na sebe vydělá v řádu měsíců, pár.

Ano, já to nepopírám, za ty prachy je to super „krám“. V dané cenové kategorii nemá jiný monitor NBD záruku. (možná některé HP, ale ty nemají OSD menu). Tuším, že i tyhle monitory jsou továrně zkalibrované pod deltaE 2.Na hry a domácí použití to jsou výborný monitory. Ale grafik na Hi-FRC pozná podivné gradienty a lidi jako já tam vidí i jakýsi sypající písek, je to divný, ale to bohužel tak.Osobně si myslím, že by měl tazatel našetřit víc, nebo zajít do showroomu Eiza v Praze a poptat se po seřízených bazarovkách se zárukou. Za 5 000 Kč nekoupí nový nativní 8-bit panel. Leda tak na eBay nějaké „Šikoku-nakaši“ 27" z kategorie B a C grade z s hromadou vadných subpixelů a pixelů a backlight bleedingem: https://tinyurl.com/p29r2h4