» Poradna » Mobily

Jaký mobilní tarif pro důchodce 150-250 minut na měsíc? Tesco Mobile?

Nedávno se mě ptal známý, na jaký paušál nebo předplacenku přejít, že platí 749 Kč za měsíc (za měsíc mu končí smlouva). Docela jsem se tomu divil, ale říkal, že docela dost volá, tak jsem mu řekl, ať donese několik posledních vyúčtování. Docela mě překvapilo, že má O2 Free. Internet v telefonu Samsung GT-S5610 těžko nevyužije (leda, že by si ho sdílel z mobilu pro notebook).Podle výpisů má okolo 10-20 minut O2, 10-20 minut pevná, zbylých cca 100-200 minut ostatní sítě (nepoznám kam).Společně jsem s ním prolezl nabídky, a protože má Tesco Club Card a v blízkosti terminály Sazka, vyšlo mi jako nejvýhodnější Tesco Mobile. Jestli to počítám správně, tak jednou za měsíc si dobije 200 Kč, 250 Kč nebo 300 Kč, které mu zdvojnásobí kredit a s jeho spotřebou provolá vše, co dřív.Pokud by chtěl k notebooku internet, tak se zkusím podívat, jestli lze použít jeho mobil jako modem a opět by se jelo přes Tesco; pokud by to nešlo, řešil bych to asi datovou kartou z Aukra za 500 Kč na půl roku - modem do USB se mi tu válí Huawei E160 brandovaný pro O2.Počítám to správně? Nebo existuje nějaká levnější varianta?Je to důchodce, takže v žádném případě nehledám šedinku, neoficiální nabídku, něco moc složitého na způsob +4U (kterým přeprodej velkoobchodní nabídky stejně zatrhli), protože by to nezvládl. Pokud možno s co nejkratším úvazkem.

Odpovědi na otázku

Vím, je to opravdu možná trapný dotaz, ale to fakt nemáte nikdo zkušenost?

, není trapný dotaz, je to v plenkách a zřejmě zde málo potřebných aby se tím zabývali pro sebe. Mají doma po více PC, takže není nouze o peníze. Ty víš kam volá, je na tobě něco vymyslet. Taky jsem radil kolem tarifů dřív i pomáhal s nastavením starším, jenže moc klopotná činnost bez pocitu pomohl jsem - nedoceněno a někdy i pobrbláno

Tak neříkám, že je nouze o peníze a okolo 200-300 minut snad dneska provolá kde kdo, nebo se pletu? Přcejen je to starej pohodář, co mi chodil do kanclu na pokec než odešel do důchodu.Sebe a děcka jsem doma převedl pod +4U na konci minulýho roku, ale fakt bych nikomu nepřál prolízat jejich nepřehlednej a zabugovanej systém.

Taky lze kombinaci pokud je možnost UPC a tři operátory příp. virtuální. Žádný paušál.

Blázen......blázen...................tvl já těch 200-300min provolám tak za rok Nesnáším žvanění po mobilu. Raději si povídám s lidmi z očí do očí.

Nejsi zřejmě osamělý důchodce

To nejsem, no. A své rodiče v důchodu téměř denně navštěvuji.Ale máš pravdu. Já to psal spíš jen tak ze srandy. Chápu, že pro mnoho lidí může být telefon jediná možnost jak si na dálku popovídat..........Já spíš žasnu nad tím, jak pořád tlachaj po telefonu o nesmyslech lidi, co jsou 2 ulice od sebe, nebo chlap jde do práce, na ryby, na hokej.........a žena mu 5x volá kvůli nesmyslům, které mu beztak bude omýlat znovu až přijde domů :D

my s prarodiči kecáme přes Skype. Mobil vyjde zbyytečně draho a pevný telefon už dávno nemám.

a osamelý dôchodca nemôže prokecat 200minut na ulici ? Je to 7 min za den. To stihnu v obchode s predavačkami. paušál mám 40min do všetkých+40sms, za 5€-nejakých 140 Kč. Nikdy sa mi nepodarilo vyčerpať a to ma volajú ukecaný :)

Nezapomeň, že O2 účtuje 60+60. Takže proto vychází tak hrozné součty. Předpokládám, že v Tescu/jinde s cenou 1,25-2,00 Kč při účtování 60+1 nebo 1+1 se dostane pod 200 minut.Druhýmu známýmu důchodci jsem nějaký obsurní tarif s účtováním 60+30 a 5,95 Kč převedl na Twist Plus s účtováním 60+60 a najednou mu vydrží kredit dvakrát déle. A to má obvykle hovory typu: „jedu k vám s babču, chcete vzít buchty nebo zavařený okurky... a mám se stavit v nedělu nebo v sobotu?“ A ten teda provolá míň jak hodinu do měsíce. Je fakt, že dost používá Skype na takový to hospodský kecání.

Bude to jak pises, aspon nyni (dokud dvojnasobi) tesco mobile. Pri vetsim volani uz asi tarif (vodafone, tarifomat), tez zalezi jak ten internet. Nejdriv zjisti.Jinak tohle spis mobilmanie, tech informaci a ldii, co to sleduji tam je nasobek.

.. v T-mobile mi nabídli když k nám přenesete číslo dáme vám za 500 neomezené volání i sms do všech sítí ale bez dat .......a stalo se PS: data opravdu nepotřebuji ..jen volám a smskuji

To je ale normalni cena, tu nabizeji kazdemu.

A co Sazka mobil, 1,50Kč do všech sítí

Cena solidní, ale je v mizerné síti Vodafone s jednou desetinou vysílačů proti O2 a T-Mobile, kteří je navíc mezi sebou sdílí.

Pokud bere proud od ČEZu, zkusil bych se mrknout na nabídku jejich mobilních služeb. (Jedou pod Ouvej tů tů).

A tarifikují 1 + 1! (je otázka, jak dlouho jim to bude Ouvej tů tů trpět), s tím, že je to bez paušálu, čili: nevolám = neplatím.

Zase taková hrůza to není pro změnu narozdíl od O2 a TMO mají LTE po velké části ČR.

Vyplatil by se mu třeba tarif od Vodafonu, kde je 300 minut účtovaných po vteřinách (1+1), z toho 100 minut v ČR, 200 minut extra v rámci EU (vč. ČR), neomezené SMS do všech sítí a internet s 300MB FUP za 299Kč měsíčně? Smlouva na 24 měsíců. Bez smlouvy jen 100 minut.

To je nějaký z tarifomatu? Kolik stojí minuta nad? Ad LTE, nevím, jak by to důchodce využil navíc u 300 MB.Je fakt, že zákazníky Vodafone s tím polovičatým LTE900 určitě potěšil a splní „pětiletku pokrytí ČR“ dřív, než zbývající dva operátoři pořádně pokryjí Brno. Na druhou stranu vím, jak Vodafone funguje u nás a třeba i naši prodejci dost nadávali, když jim vypadával signál během hovoru v autě.

Vodafon?

Co třeba GoMobil? 25,- Kč měsíční paušál, volání za 1,50 Kč, SMS 1,30 Kč, účtování 60+1.

O tom jsem taky uvažoval, jenže když se rozkecá, tak vyjde Tesko levněji - dejme tomu v extrémním případu 300 minut.

U GoMobil si může zaplatit balíček minut 100/200/300, pak se dostane s minutou volání na 1 korunu, u 300 min. až na 92 haléřů.

Aha, díky, přetlumočím to.

Tarify: 1) Na dožití (10 hod zdrarma) za 1/2 důchodu.2) Doklepej to ve zdraví (tandem s manželem/kou), platí vždy volaný.3) Drbna (spoření na případný soud) celý důchod + srážky 500,-/měs.

Od kterýho operátora?

To nic, to je zdejší zOnd. Mouka polohrubá, olej stolní atd. Občas má za dobrý chování vstup ne net

Go mobil, přejít s celou rodinou dokola na jeden učet, inkasní platby a mám svaty klid a poloviční ceny než za tmob.

300 minut za měsíc, to já neprovolám ani za 300 let

Bodejď by jsi provolal, jako chodec. Když ale drobet zchromneš, za korunu se ani doktora nedovoláš - leda hulákat z okna, to tě odvezou.

300 minut neprovolám ani na firemním telefonu

tak si necháš 100min- za 125kč já to mám taky tak.

Udělejte mi nový tarif pro důchodce......

odhlásila jsem se od 02 jsem důchodkyně mněla jsem před 2roky Tarif co jsem provolala tak jsem na mém účtu zaplatila to zrušili a nabídli mi jiné taryfy které mi nevyhovují já používám telefon ,že provolám účastníka a on mi zpětně zavolá a já občas také volám minimálně.Manžel má telefon kde má volné minuty tak voláme z toho. Hledám nějaké taryfy a myslím že by bylo vhodné do Tesko mobilu . Poradte mi prosím.Děkuji