» Poradna » Mobily

Jaký mobil pro 49 letého otce

Dobrý den s rodinou sme se rozhodli k narozeninám koupit otcovi chytrý telefon nevíme jaký je jich zkrátka moc. Nechceme nic moc složitého jen tak pro otce v nejlepších letech přemýsšlili sme o iphone 3gs protože není složitý a ani moc drahý tak pls poradtě a promintě za spisovnost a diakritiku a hrudky.

Odpovědi na otázku

Otázka: kolik do toho chcete investovat?

Skor by som sa opytal ako technicky zdatny je. Ak nie vela tak je zbytocne kupovat nabuchany mobil a treba sa zamerat skor na vydrz pripadne na veci ako je velkost pisma apod. Az potom by som riesil cenu.

Hrudky jsou neprominutelné A co cenová úroveň? Nějaké bližší požadavky? Co znamená "nic složitého"? Nejlevnější dotykáč jsem někde viděl cca za 1500,-

Nejvetsi radost otci udelas, kdyz se naucis cist a psat.

Ono zalezi, aky ma otec zrak, technicku vybavenost doma, ako je technicky zdatny a na co mu budu tie "chytre" funkcie. Iphone je fajn, co sa tyka ovladania a jednoduchosti, ale zasa aj obmedzeny, cize ak ma doma nejaky chytry TV, tak si asi moc fotky, videa cez dlna nepozre. Moj otec ma rad techniku aj ked je v pokrocilom veku a vybral som mu galaxy note 2 kvoli velkemu displeju a kvoli dotykovemu peru, nakolko uz ma horsi zrak, takze pismo ma zvacsene, aj menu, vacsie prsty a asi by sa preklikaval bez toho pera a taktiez, aby si mohol pozriet fotky cez dlna na samsung TV. Takze aj zalezi od teba, ktory system ako tak poznas, aby si mu vedel pomoct, ponastavovat a poinstalovat aplikacie. Ale ak mieni s tym len volat a max pisat sms, tak je to zbytocne.

A nechcete ho radši nechat vybrat si? Mně kdyby někdo koupil mobil, docela by mne nakrknul, protože by se zcela jistě nestrefil.

No ak by sa do toho ako tak vyznal, tak by si mobil uz davno vybral sam, ale podla poziadavky pytajuceho usudzujem, ze to bude asi otcov prvy smartfon a tak to si moc nevyberies sam, iba ak ta v obchode nahuckaju nezmyslami alebo ti niekto znamy poradi, inak nemas paru, aky je rozdiel medzi iOS, Androidom,.... Nemozes porovnavat mladeho a starsieho cloveka, zalezi to od technickej znalosti a o tom, ake info mas.

Nedělej z jeho otce dědka. 49 je podle tebe starší člověk? Jsem tomu celkem blízko a nejen, že se starším necítím, ale mám smart, tablet i 4 PC s různými verzemi Widlí a puberťákům navíc takové věci opravuji.Myslím, že s tím věk nemá co dělat.

Jako bych to psal já 47 jarin

Jako ja 57

Mně bude 52 roků, to jen na okraj, a umím si na netu najít, co by se mi líbilo a porovnávat. Jsem VŠ a ne nějaký bača z dědiny.

P.S. Kromě toho, dáte-li mu určitý cenový limit, tak v té kategorii od různých značek obdrží prakticky stejné vlastnosti, ať je to LG, Samsung, Sony, je to všechno na jedno brdo, co si budeme říkat. Můžeme se bavit o detailech na úrovni geeků, ale mobil za 5 000 od jakékoliv značky je pro běžného usera naprosto stejný.

nevím, jestli zrovna iPhone je pro vašeho otce ten nejlepší nápad ? To je telefon pro movité a pro technicky zručné hračičky. Aplikace do telefonu nelze stáhnout volně na internetu, ale je nutné se registrovat a vše kupovat v Apple Store, a dobré aplikace jsou drahé, takže koupě iPhonu vaše investice nekončí. Nevýhoda iPhone - nemá přídavný paměťový slot. - nejvíc bolestné to je, pokud otec bude s tím fotit nebo natáčet video, že mu brzy dojde paměť. Další neduh iPhone - nemožnost si vyměnit baterií za novou. Baterie je zalisovaná továrně, uživatel se nedostane do Iphone, v případě výměny baterie uživatel musí zaplatit drahý Apple servis, mám pokračovat ? Jakýkoliv konkurenční telefon je lepší volba. Já bych doporučoval nějaký střední smartphone LG nebo Samsung, určitě lepší volba než iPhone a další náklady nulové nebo zanedbatelné narozdíl od Apple. Koupit si Apple je jako koupit si Rolls Royce z druhé ruky a potom zjistite nějakou vadu Rolls-Royce servis vás zaručuně zruinuje.

kolik iP s vadnou baterkou ti prošlo rukama? jaký máš telefon?

Mno, možná toto jaro se konečně dostane k úklidu své hlavičky: http://www.zive.cz/poradna/velky-jarni-uklid... - doporučoval bych 9mm 135grs http://www.martinekv.cz/upload/Olovene%20strely.pdf

Nokií se Symbianem. Originál baterií jsem si koupil za pár drobných v e-shopu, sám jsem si jí vyměnil, zrovnatak microSD přídavná paměť je už vyměněná za větší kapacitu, aplikace zdarma všude po netu, maximální spokojenost. iPhone bych nechtěl ani zadarmo !

Hele tohle co jsi napsal o Applu je naprostá kravina a je vidět že jsi ho nikdy neměl. Aplikace stahneš na Appstoru úplně v pohodě Free jelikož jich je fakt nepřeberné množství. Co se paměti týče 3GS se prodávalo s pamětí min 16Gb což je na obrázky videa i aplikace více než dostačující. Baterka se po domácku vyměnit nedá ale za 800,- jí máš novou v telefonu. Výhodou 3GSka je lehké ovládání ale hlavně to že pokud se ti cokoliv rozbije nebo ti upadne na zem tak ti za 2200,- ten telefon v applu vymění za fungl novej 3Gs. :-*

OT: Ty o tom věku otce píšeš, jako by už byl nad hrobem, v tomto věku je prakticky ještě junák, čéče!!

To si nemyslim. Jak uz bylo jednou nekde jinde receno. "Když jsi mladší, tak si jíš, co chceš, piješ, co chceš, a pořád oblíkneš své gatě číslo 26 a dopneš je bez problémů. Ale jak jsi už v tom věku... čtyřiadvacet, pětadvacet... tvé svaly to vzdají, zamávají bílou vlajkou a bez varování je z tebe hnedle tlustý dědek."

"+"Kdo ví, pochopí, kdo ne, je nevzdělanec!Mě se líbí úvaha R jak se odlišuje člověk od zvířat...

Je to velký stařec. Je o 3-roky starší než já. Mně před šesti lety řekla dcera ,že jsem starej a já vůl si myslel , že jsem mladej. Vše je relitatvní .Když jsem v roce 85 nastoupil do práce, tak mi 40-cátnici připadali jako starci a teď hledám, odpověď na to co koupit tvému otci. Měl by jsi vědět, jaké potřeby má tvůj otec. Někdo má telefon jen na volání a někdo s ním potřebuje brouzdat po netu a fotit.

kdo napíše zhebne.

co to meleš za kraviny já od vojny si udržuji váhu už pěknou řádku let a žádný problém ,krapet životosprávy a zdravého pohybu a žáden tlustý dědek z tebe není ,vsadil bych se že mám lepší postavu než ty

Ak chce mat zive navstevovanu poradnu tak musia davat otazky na ktore bude odpovedat co najviac ludi.

Ale to myslím, že ani ne. Dnešní kolesovinu o změně času smazali docela rychle.

Tak to je pravda! Lutonský to rád a čím hloupější, tím lépe.Pochybuji, že by starší jedinec oceňoval "výhody" ošmatávacího" mobilu s přemírou kravin a energetickou nenažraností.Jo, normální telefon s rozumnou konstrukcí a kvalitní klávesnicí, jako třeba stará dobrá Nokia 63xx, to už se dnes těžko hledá.

i dneska se dá leccos sehnat:http://www.mall.cz/klasicke-mobilni-telefonytřeba:http://www.mall.cz/klasicke-mobilni-telefony... ale nemá gpsnebo:http://www.mall.cz/klasicke-mobilni-telefony... taky bez gpss gps něco odsud:http://mobilni-telefony.heureka.cz/f:1651:387359;1656:1/mno a kdyby už smartphone, tak lze vzít takový, co má i klávesnici - např.http://www.mall.cz/mobilni-telefony-gps/sams... ale oproti předchozím bude výdrž na baterku výrazně horší

...a to otec až dosud žádný mobil neměl?

To neřeš - jak píše o něco výš ms - tady je chaloupka diagnóza.

Ačkoliv - já jsem svůj první mobil dostal taky k padesátinám - manželka mi tehdy chtěla zaplatit kurs paraglidingu, to jsem ji rozmluvil.

Kup mu Aligátora!

Nebo-li chytrému napověz, hloupému dolož!

to je hroznej telefon. nemá ani základní unkce

Ale telefonovat se s ním snad dá

Co by taky prezident potřeboval, že?

si zabil :D

Suhlasím je to levné a myslím ....že je i fešný

lumii 900, dá se pořidit za cca 6000kč a za ty peníze toho umí hodně, naprosto bezkonkurenční v této cenové kategorii má 16 GB paměti +až 27GB na skydrive,takže dostatečný prostor na uložení dat,1 hodina volání zdarma do celého světa přes skype na mobily a pevné linky a celkem dobré a užitečné aplikace pro běžné používáni. má to vlastní navigaci,datová konektivita naprosto bezkonkurenční lze z lumie udělat jako datový modem s připojením až 5 kompu s rychlostí 42 GB a navíc to umí LTE,připojením prostřednictvím wi fi,má výborný displey dobře viditelný na denním světle

Hrudky.....OMG. Česky to neumí, nesmyslný dotazy pořád pokládá, krade na všech platformách (ukradený W8, ukradené hry, flashnutí PS2 a PS3)......Chaloupko, mě by zajímalo, kdy dostaneš konečně rozum.

osobně si myslím, že by bylo lepší vyhnout se dotykáčům.bude pro něj snažší telefon s klasickou klávesnicí

nebylo by lepší něco klasické konstrukce? Řekněme něco třeba z řady Nokia Asha s klávesnicí? Dělají i verze s klasickou klávesnicí a dotykovým displejem. Mívá to GPS, OS Symbian, zdarma mapy a v OVI obchodu není až tak málo aplikací. Pokud není otec technický hračička, který se třeba i pokročile hrabe v PC, tak by pro něj tohle mohlo být fajn. Navíc má Nokia dobře řešený obslužný PC soft s instalací programů na telefon a hlavně zálohováním telefonu. Vše samozřejmě v češtině.

Kup TP 25.

Z vlastí zkušenosti bych Ti doporučil zjistit : jak hbité má otec prsty jaký má zrak jaký má vztah k PC ,jak ovládá TV ,recorder a jinou techniku pomocí ovladačů jestli bude používat internet a jiné vymoženosti smart telefonu jaké má zaměstnání, je předpoklad,že bude mobil mít stále u sebe dotykový mobil musíš 2-3x častěji nabíjet než klasickýZastávám názor,že je rozumné,aby otec byl s tebou u výběruJá jsem měl Nokii 6234,nyní mám HTC Wildfride S

Zde se pubík jasně přiznal, že se pouze nudí: http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx , takže teď je to naprosto jasné, že je to zbytečná námaha.

Je mi 49 a používám Nokia E72.