» Poradna » Mobily

Jaký mikrosystém ?

Ahoj všem,potřebuji prosím poradit jelikož se moc nevyznám ve výkonech zařízení (W).Sháním co nejvíce výkonný mikrosystém ale nevím který z těchto tří vybrat,1. https://www.czc.cz/panasonic-sc-ux100e-k-cer... 2. https://www.alza.cz/lg-cm2760-d4155376.htm3. https://www.alza.cz/panasonic-sc-pm600eg-k-ce... Jde mi hlavně o co nejvyšší reálný/faktický výkon !!Díky moc za pomoc při výběru.L.

Odpovědi na otázku

Klucí nevíte ??

Ujasni si pojmy:VýkonPříkonElektrický vs. akustický výkon.-----------------------------------------------------Ne všechny údaje v prospektech a na krabicích jsou pravdivé - zpravidla jsou silně nadsazené.

Díky,jde mi hlavně právě o výkon...a vím že uvedené údaje jsou právě někdy klamné,tak proto se raději ptám tady odborníků

No vzhledem k tomu ze tomu absolutne nerozumis, coz dokazujes hlavnim pozadavkem na vykon, tak kup to kde je napsany nejvetsi cislicko a neres to 😉Nejaky zvuky to bude vydava, mozna i hodne nahlas, takze budes spokojenej.

CalebCox díky moc za reakci,já bych šel do tohoto panasonicu https://www.czc.cz/panasonic-sc-ux100e-k-cer... ale na této stránce https://avmania.e15.cz/panasonic-sc-ux100--mikro... až dole je tento údaj Reproduktory:Výkon: výrobce neuvádíImpedance: 4 Ωtak mám právě obavy aby reproduktory daly alespoň 80W.

No tak to je zrovna ten osklivejsi Panasonic z tech dvou co jsi uvedl v uvodnim prispevku. O tom LG uz vubec nemluvim.

To je jedno jestli je hezkej nebo ošklivej ale aby dal alespoň 80W...

hm ... a nakonec ho prehlusi neco se stitkem 8W u zvuku resit jen nejake cislo pred W to je fakt neco. To je jeste horsi jak kupovat CPU podle frekvence.

Neměl by to být výkon při zachování kvality reprodukce? Spousta těhle malých krámů umí dělat kravál, ale pak to drnčí a zvuk stojí za houby.Pokud chceš ozvučovat tělocvičnu, nekupuj si mikrosystém.

Prostě hledám nějaké repro BT aby dalo alespoň reálných 60-80W

jako 80 W RMS? To myslíš vážně? To chceš fakt do tělocvičny?

Skoro jsi se trefil-je to do určitého prostoru v domě-v suterénu...Bohužel rozpočet je do 4K...

Zvuk by se měl pohyboval na cca.40W ale potřebuju bedny aby na max.daly 80W.Jinak max.(80W)by se samozřejmě nevyužíval...

V téhle cenové kategorii ti žádné bedny férových 80W nedají. Aby ses trochu orientoval v jednotkách výkonu, tady máš vysvětlení: 1) P.M.P.O. Peak Music Power Output - Teoreticky dosažitelná špička signálu po dobu 10ms bez ohledu na zkreslení. Naprosto neseriózní a pro spotřebitele nic neříkající údaj. 2) RMS - Root Mean Squared - Efektivní hodnota signálu, výkon je měřený při sinusu 1kHz a zkreslení 10%. Tento údaj je již daleko rozumnější, stále se však jedná o hraniční hodnoty daného zařízení, při kterých není schopno dlouhodobě pracovat. 3) DIN POWER - Zcela reálný údaj při dlouhodobé zátěži. Měřený při sinusu 1kHz a zkreslení 1%. Až tento údaj vypovídá o skutečném výkonu. Jelikož zesilovače nemají udané jednotky výkonu, budou to iluzorní jednotky - viz bod 1

Jen doplním pro mlhavou představu si jednotky P.M.P.O poděl 10, a dostaneš jakousi představu o skutečném výkonu.

P.M.P.O. Peak Music Power Output - též "Pět Milisekund Před Odpálením"

Uvědom si, že o tom jak to bude hrát hlasitě, nerozhoduje pouze výkon (ten skutečný, ne papírový) zesilovačů, ale rovněž citlivost (=účinnost) reprobeden. Levné bedny mají účinnost cca 1%. Zbytek příkonu se mění v teplo. Takže pokud to "ohulíš", tak to spíš shoří než aby to hrálo hlasitě. Ne, tudy opravdu cesta nevede...Pokud máš omezené finance, kup raději v bazaru poctivý zesilovač + repro.

Třeba tady z toho repro nepoznám jestli je na síť nebo jenom na baterii...

https://www.czc.cz/ngs-wild-disco-cerna/2253... Nějak jsem zapoměl na odkaz Jinak všem moc děkuju za informace !!!!

OK,tak co koupit bazarový zesilovač + velké (cca 30 litrů každá) bedny Tesla nebo Videoton + jestli to potřebuješ na Bluetooth, tak k tomu dokup BT adaptér na 3.5 mm jack a zapoj to do AUX vstupu.Tím za celkem solidní peníze zajistíš dobré ozvučení, byť to designově nemusí být nic extra.

Jo,taky dobrej nápad,díky moc,musím popřemýšlet Všem moc děkuji....!!

Jen ti na konec shrnu pravděpodobné výkony zesilovačů tebou vybraných mikrosystémů:Vidím to mezi 2x 10-20W sinus.Kdybych měl čas a náladu, podíval bych se na schemata zapojení - napájecí napětí a použité koncové integráče a bylo by hned jasno. Pochybuju, že by tam byly v můstkovém zapojení s kterým lze získat vyšší výkon i při relativně malém napájecím napětí.