» Poradna » Mobily

Jaký mikro nebo minisystém koupit

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně mikro nebo minisystémů. Od těchto systémů požaduji přítomnost Bluetooth ,CD přehrávače a vysokého výkonu cca od 100W. Potřebuji ozvučit malou místnost cca 5m širokou 6m dlouhou. Vysoký výkon požaduji ,protože nechci kupovat žádné chrastítko. Našel jsem jeden mikro a jeden minisystém. Nevím který z nich si vybrat případně jestli by mi někdo neporadil lepší.https://www.mall.cz/mikrosystemy-prehravajici... https://www.mall.cz/minisystemy/lg-cm4360Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Omlouvám se ale zapoměl jsem zmínit že cenový limit je 4500kč.

No to opravdu nebude poctivých 2400W. Tak možný PMPO. Máš představu, jak vypadají poctivé 2,5kW bedny a jak poctivý 2,5kW zesák? To by ti "zbořilo" byt, kdybys to ohulil. Tohle je jen taková legrace pro lamy.

Jo prý RMS 2400W. Zlatý voči.

taky jsem na to čuměl:http://www.panashop.cz/panasonic-sc-max3500ek

Ony jsou to vlastně plastové srandy ty minibedýnky. Musím se opravit, kdyby to mělo poctivých 2,4kW, tak nezboří byt, protože se rozpadne než to stihne něco zbořit

jako já bych to taky odhadl spíš na něco jako 2x50W, ale spíš mne překvapuje, že se do toho machrování pustil i Panasonic, kteroužto firmu jsem považoval za vcelku solidní...

No jsou vysoký téměř metr a plastový jsou pouze z přední strany. Celá věž váží 37 Kg. Největší v obchodě co měli

Podle tohohle článku, je povinnost výrobce uvádět skutečný hudební výkon RMS. Takže tomu věřím i slyším, sousedi taky https://www.dexon.cz/clanky/serialy/207-jaky-m...

To je vtip doufám ;)

No.. Mám tuhle věž a výkon souhlasí. Před tím jsem měl reproduktory Logitech s výkonem 200W a tahle věž je o dost hlasitější. Naplní velký byt. Nedá se to popsat, chce to slyšet. Logitech s THX jsou podle mě kvalitnější v přednesu, Panasonic zase hlasitější několikrát. Mám tyhle věže či různé reproduktory celý život, naposledy Technics SL EH 500, výkon nevím cc 200W. SA-MAX3500 je oproti tomu boží v hlasitosti, že prasknou uši. To mi stačí pro rozdíl, co znám.

Těch 230W za 3099,- je opravdu působivých.Pokud je limit 4500,- tak zapomeň na skutečných 100W a zkus najít slušných 2x15W či 20W.

No jo, ale když těch reálných 2x15W vypadá tak neromanticky málo. Zatímco obří nápis 2500W na krabici vypadá přímo božsky - blbce přiláká a výrobce to nic nestojí....

akorát už k tomu obvykle píšou P.M.P.O - neboli Pět Milisekund Před Odpálením

Xddd

Bral bych asi spíš 160-230W i kdyby reálně měli 40W nevadí mi to mají super výbavu a skvěle vypadají.Díky za odpověď.

Místnost 30 m2 není malá. K jejímu ozvučení potřebuješ už slušné zařízení, ne mini či mikro systém. Limit 4500 je naprosto směšný. Absolutním minimem je tak 60-80 tis. Tvůj požadavek je něco jako "chci kosmickou loď co doletí na mars, limit 10000 Kč"

Omlouvám se nemám místnost 30m2 ale je to prostě dost malá místnost a na její ozvučení opravdu nepotřebuji nic drahého. Nějaké věže nebo bedny na ozvučení velké párty nepotřebuji. Stačí něco jako jsem našel já případně který z těch dvou systémů byste mi doporučili. Cenové rozpětí 60 000-80 000Kč je pro mě nesmysl to bych si radši koupil rádio za 500kč. Můj cíl je koupit si některý ze systémů nebo jiný systém s cenovou do 4500kč a používat ho pro vlastní účely na ozvučení té malé místnosti jak jsem říkal. Místnost lze ozvučit 3W reproduktorem ale jak jsem říkal nechci žádné chrastítko.

5x6m je 30m^2. A ještě teda, je to jen pro tebe na poslech? Takže ta místnost nebude plná lidí?

Ne nebude.

Na slušné ozvučení opravdu ne mini/mikro systém, ani nějaké věžičky, i když se chlubí 2400W, to jsou marketingové nesmysly. S cenou musíš přitlačit a vybrat třeba nějaké aktivní bedny, pokud chceš nízké ceny, tak stačí i Dexon:https://www.dexon.cz/katalog/profesionalni-tec... Toto jsou zesáky s POCTIVÝMI 500W a 200W:https://www.dexon.cz/katalog/profesionalni-tec... https://www.dexon.cz/katalog/profesionalni-tec... A k tomu musíš ty krabičky na USB, BT připojit. Nebo to přehrávat třeba z notebooku. Místnosti se opravdu neozvučují věžičkama, to se dělalo před 25-35 lety, kdy nebylo dostupných tolik věci jako dnes a bastlilo se to tak se dalo.

To už jsme trochu odbočili. Mini a mikrosystémy jsou (založeny) na tom že je můžu používat jako reproduktory, jako rádio, jako CD přehrávač může mít i DVD přehrávač a dneska mají i Bluetooth což je super. Samostatné reproduktory nechci ale díky za odpověď.

Neodbočili jsme. Musíš si ujasnit co vůbec chceš. Buď chceš víceméně přenosný systém na běžný poslech, nebo chceš ozvučovat středně velkou místnost? To jsou dvě rozdílné věci.

A ještě k tomu chceš vysoký výkon, protře nechceš žádné chrastítko. Každý mini a mikrosystém je jen takové chrastítko, jeden třeba "chrastí" méně, jiný více. Ale chrastítka jsou všechny. Vysoký výkon se slušným zvukem, co nebude chrastítko a z přehledem ozvučí 5x6m místnost i s lidma, to je někde jinde.

Nebudu se hádat asi jsem vám to špatně vysvětlil to nevadí poradím si sám jen jsem chtěl zkusit jestli mi někdo neporadí líp. O žádných reproduktor jsem nemluvil jenom o tom že na ozvučení místnosti stačí tak málo protože je malá.Díky za odpovědi vše už se vyřešilo. Už nemusíte reagovat.

5x6m = 30m^2, není malá, ale středně velká místnost. Ano, trochu špatně jste se vyjádřil. Slovo "ozvučit" spíše evokuje ozvučení nějaké akce, o což je tedy (asi) nejedná.

Už to neřeš, píše, že si poradil sám, naštěstí. Např. z rozměru místnosti nevíme, jaký objem vlastně 'ozvučuje'. (výška stropu povaha prostoru...).Teď vidím, že to vyřešil tak, že se ptá znovu, tentokrát ale jako Slunce09.

"jenom o tom že na ozvučení místnosti stačí tak málo"100 W rozhodně není málo. Kdybys řekl 2x20W, tak OK.

Bacha na to, oni ti výrobci při uvádění výkonů svých reprosoustav a zesilovačů si občas (dost často) pěkně klamou. Tedy nedá se říci že vyloženě lžou, ale prostě pro změření výkonu si zvolí metodu jaká se jim nejvíce hodí. Protože způsobů jak změřit výkon audiosoustavy je samozřejmě mnoho - záleží jaký druh audiosignálu do ní pustíte, a hlavně jaké zkreslení zvuku budete považovat ještě za přijatelné. No a ještě je tu další věc - pokud levné reprosoustavy budete dlouhodobě zatěžovat na maximální výkon, velice brzy je zničíte. Takže má rada - nezabývat se tolik počtem wattů, ale raději se soustředit na výrobky těch značek, které dovedou udělat kvalitní audiotechniku.

Ještě poznámka: Audiosystém v ceně 4.500,- Kč včetně reprosoustav bude chrastítko, i kdyby měl v prospektu napsáno výkon tisíc wattů …

Pan tazatel to zná a ví to všechno nejlépe

Ne nevim to nejlépe jinak bych se neptal. Nejsem odborník ale vím že ty si mi moc neporadil.

Když myslíš...

Aneb "nejsem sice odborník, jinak bych se neptal, ale vím že by na to stačily 3W, místnost 5x6m není velká ani to není 30m^2, blbě jsem se vyjádřil co se týká "ozvučení", ale už jsem přesně rozhodnutý co chci, i když nejsem odbrník. Takže to vím nejlépe, proč se teda ptám..."

reálný výkon 100W čekat od mikrosystému je apriori kravina - buď chceš výkon - a pak fyziku moc neokecáš a do těla mikrosystému to rozumně nenacpeš,nebo máš "velké oči" a budeš se muset víc držet při zemi a smířit se, že do té tvé "malé" místnosti je kravina 100 W výkon a pak si klidně můžeš koupit mikrosystém.Je to podobné jako že od auta velikosti Fiat 500 nemůžeš čekat výkon motoru na úrovni Dodge Ram.

Děkuji za odpověď.Nečekáme že to bude mít 100 nebo 200W jde mi o to jestli se vyplatí to koupit.

pak si ovšem protiřečíš:"Od těchto systémů požaduji přítomnost Bluetooth ,CD přehrávače a vysokého výkonu cca od 100W. Potřebuji ozvučit malou místnost cca 5m širokou 6m dlouhou. Vysoký výkon požaduji ,protože nechci kupovat žádné chrastítko. "Jestliže tedy toto neplatí, tak si klidně ten mikrosystém kup. To LG CM2760 vypadá i docela slušně:https://www.mall.cz/mikrosystemy-prehravajici... to druhé:https://www.mall.cz/minisystemy/lg-cm4360je dle mého názoru hnusná plastová cirkusová/pouťová opičárna

Děkuji za odpověď.Tímto už neplatí to jsem řekl blbost.Koupím ten LG CM2760.Děkuji všem za jejich čas.

Jo akorát, že díky udávanému maximálnímu příkonu 45W to má reálný výkon sínus tak 2X10W. Na ozvučení té místnosti to však bude stačit.

Lidi nevědí o chtějí, přitom na ozvučení místnosti v bytě stačí bohatě 2x 10W.

Stačí i 12W ale neprodávají se tak pěkné systémy líbí se ten LG CM2760

Ale nechci místnost ozvučit na mě už upozorňovali.

Tvoje požiadavky vychádzajú z neinformovanosti. Zrejme si nečítal špecializované časopisy pre audio. Možno ťa to nezaujíma, len potrebuješ niečo kúpiť.Výkon 100W sa v minisystémoch nepoužíva, kvôli tomu, že to nemá zosilovač a ani napájací zdroj potrebného výkonu. Navyše reproduktory pre 100W vypadajú naozaj inak. Na výšku majú rozmery aspoň 4x väčšie ako miniveža. V podstate sa dá povedať, že miniveža má podobne výkonný zosilovač ako autorádio v základnom vybavení. Autorádio 4x25W, miniveža 2x50W. Ale aj tých 50W bohate stačí na hlasitú reprodukciu.Skúsenosti hovoria, že aj 25W 120 litrové reprosústavy v kombinácii s 50W zosilovačom narobia hluku dostatok.

Díky

jj, poctivé 25W bedny (s dobrou citlivostí) s poctivým 50W zesilovačem na domácí poslech stačí. Ale ony ty čísla jsou na mnohých dnešních výrobcích tak trochu zavádějící. Další věc je jakou chce člověk kvalitu zvuku, s nějakými staršími poctivými kousky i s těmi 2x25W může člověk dosáhnout slušných výsledků i co do kvalit zvuku, ale jinak klidně jít i do vyšších výkonů, i když to v paneláku člověk nebude hnát ani na desetinu dvacetinu výkonu. Ale to už se zase blížíme k HighEnd, to je zas trochu jiná písnička, to jen tak na okraj (ovšem pak zas výkon není všechno).

Díly za odpověď.

Doufám že ta místnost co chceš ozvučovat stowattovým rámusítkem je někde v chatě uprostřed hlubokých lesů kde i veškerá zvěř vychcípala. Protože pokud to chceš provozovat někde v obytné zóně, tak tě sousedi budou milovat.

Někdo tu doporučoval Panasonic SC-PMX80. Mám předchůdce SC-PMX50, který ještě neměl bluetooth, stál mě 4500 a v dané kategorii hraje podle mě velmi dobře (CD) a byl i kladně hodnocen v recenzích. Na pokoj 20 m2 dostatečně výkonné, myslím, že i na větší by to bylo v pohodě. Tedy pokud nejsou podmínkou dunivé basy a pouťový vzhled s blikátky. Klidně bych šel dnes do těch novějších modelů v této řadě, ale je fakt, že je to nad požadovaný limit.

Děkuji za odpověď, ale to je opravdu nad mé možnosti.