» Poradna » Notebooky

Jaký máte názor? (Notebook)

Dobrý den,Chtěl bych notebook na obyčejné používání (sledování YouTube, internet, práce ve wordu, excelu, powerpointu, sledování filmů atd.)Co si myslíte o tomto notebooku ?https://www.argos.co.uk/product/8656580Myslíte si, že se za tuto cenu vyplatí?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Proč z venku ? Jak se bude řešit případná reklamace ? Můj názor - koupit ho u nás.

Je to o dost levnější než kdybych to koupil tady

To bych netvrdil,ve finále budou další poplatky. Takový šunt se nevyplatí. Pokud nemáš love,tak projdi bazoše a mrkni na použité.

Na bazary jsem se díval, všechny notebooky za přibližně stejnou cenu jsou ještě horší než tento "šrot"

su ja prejacovia pouzitych notebookov - firmy co dvaju 2 roky zaruku napriklad gigacomputer a mnoho dalsich

Takových šrotů je v ČR dost, takže není třeba sem vozit další

Děkuji za přátelskou a příjemnou odpověď :))

1) proč z UK2) AMD (mimo Ryzenu) bych na notebook nikdy nechtěl

1) Vyjde to levněji než tady2) Na běžné používání snad AMD stačí ne?

AMD na noťasu je na vraždu. Prostě rad,aby jsi to nebral,už bylo dost. Už je to na tobě.

Hlavně je předražený.

v přepočtu nějakých 12 tisíc (shipping taky něco stojí). Obtížně reklamovatelné - otázka, zda by to servis Lenovo v ČR vůbec vzal. Záruka nejspíš jen jeden rok...Krám s AMD co bude zbytečně topit a otázka je, jak dlouho vydrží.Já na tom nic výhodného nevidím a nechápu, proč si radši nekoupíš nějaký repas Dell Latitude nebo Lenovo Thinkpad.

S tím,že to Lenovio u nás nevezme do opravy je to pravděpodobné. Při objednávce záruční opravy je třeba zadat SN notebooku a když je to šedivka,odmítnou. Doporučí na vlastní náklady odeslat prodejcům do Tramtárie.

právě, mám sice dojem, že u business modelů a mobilních stanic funguje nějaká mezinárodní záruka a servis, ale u Ideapadu bych to fakt nečekal

Hlavně aby úplně čirou náhodou neměl SMR disk jak je dneska módou...

tak tu plotnu snad vyhodí a dá tam SSD

Takže se tak trochu ta cenová výhodnost vytratí.

no tak s hdd, zvlášť pokud to bude seagate a jeho smr tak to nebude kupovat vůbec, právě proto že se to nevyplatí

Dobrý den, mám další otázku.Pokud je tento notebook tak špatný, že se nehodí ani na obyčejné používání, proč se Teda vůbec vyrábí? :DNo každopádně, mohl by mi prosím někdo doporučit nějaký jiný notebook za přibližně stejnou cenu, který je aspoň použitelný?

"proč se Teda vůbec vyrábí?"Mno, stejně tak se můžeš ptát "Proč se vyrábí notebooky s Windows a 32GB eMMC, když první větší aktualizace Windows disk zacpe až po okraj a často se to celé zasekne?"Protože se vždycky najde nějaký blbec, co se nechá zlákat nízkou cenou a nestihne ten krám do 14 dnů vrátit.nebo"Proč výrobce XY vyrábí notebook kombinující šnečí Atom v podobě Celeronu/Pentia řady N a shitové dedikované nVidia grafiky, co je jen o málo výkonnější než integrovaný Intel?"Protože popis "výkonný 4 jádrový procesor a dedikovaná grafika nVidia" zní jako že je to hustě na hry a nějaký blbec se nechá zlákat vidinou výkonu zalevno a koupí to.

Ten šnečí N4000 atom jsem koupil, nahradilo to 5,5 roku starý notebook s "velkým" Pentiem, kterému odešla baterka, je hlučný a těžký, má na dnešní standard otřesný 1366x768 display. To pentium je slabší než ten Atomový celeron, notebook je výrazně menší, váži polovinu, má výrazně lepší display, na baterku vydrží dva/tři večery...

Radit, který notebook nebudu, k tomu se necítím být povolaný. Ale sdělím ti jednu zkušenost. Můj švagr (mimochodem částečně ochrnutý vozíčkář) si pořídil docela slušný notebook Asus. Parametry byly uvedeny podobně jako u toho tvého disk 1TB/5400ot. Nic víc. Už druhý den mi volal, že notebook je šíleně pomalý, jedna cca megabajtová aktualizace Windows trvala téměř hodinu. Tak jsem si notebook vzal a ejhle - 100% vytížení disku při téměř nulové rychlosti zápisu. Nějakou dobu mi trvalo než mi to došlo, byl instalován disk se "šindelovým" zápisem. Prodejce (ale ani výrobce), zřejmě z vrozené skromnosti, se o tom ovšem nikde nezmínil ani písmenkem natož slovem. Následovalo tedy rozhodnutí o vrácení ve 14 denní lhůtě. Ve své naivitě jsem spustil obnovu do továrního nastavení. Byl to fofr - 27 hodin. Ano, čteš správně. Proč se takový notebook vyrábí? Peníze, SMR disky jsou o dost levnější než ty normální a výrobce tedy ušetří nezanedbatelný peníz. A ty nákupem v Anglii riskuješ totéž, jen navíc s docela malou nadějí na vrácení. Tady: https://diit.cz/clanek/recenze-8tb-seagat... si můžeš o SMR něco přečíst.

Vyrabi se protoze chce oslovit chude a blbe (dale jim budeme rikat "cilova skupina"). Proste tahle cilova skupina neda 25k+, coz jsou penize za slusny, pouzitelny notebook, ktery bude slouzit klidne 10 let. Tahle cilova skupina si radsi koupi levny srot za 8-12k, ktery bude pomaly a poruchovy od zacatku a v zasade po 3 letech leti do sberneho dvora. Pak tahle cilova skupina jde a opet si koupi srot za 8-12k a cele se to opakuje. Vyrobce na tom vydela 2-3x tolik nez na tech co si koupi ten silene drahy notebook. A to je duvod proc se to vyrabi. Cilova skupina to chce a pro vyrobce je to ziskovejsi.

https://www.levnapc.cz/notebook-dell-precision-m... Máš na to rok záruku, kvalita zpracování v nejvyšší možné kvalitě, skvělý displej, dedikovaná výkonná grafika a super procesor. Parametry o nichž se tomu předraženému Ideapadu ani nesnilo. Jen bych doporučil připlatit si za rozšíření velikosti disku na 480 GB (v kartě "volitelné položky"). Jestli budeš tahat i nějaké hry, 120GB ti stačit nebude.

nic proti Dell Precision, ale na jeho způsob použití:"Chtěl bych notebook na obyčejné používání (sledování YouTube, internet, práce ve wordu, excelu, powerpointu, sledování filmů atd.)"je to zbytečný overkill a dedikovanou grafiku vůbec nevyužije, pro něj bude lepší spíš Latitude:https://www.levnapc.cz/dell-latitude-e7250-4.html

Latitudy mívají mizerné displeje a nedělají je ve variantě 17´. Jsou to výkonné (skoro) nezničitelné kancelářské mašiny, na hezký filmový zážitek nejsou. Precisiony mají kromě stejně dobrého a odolného provedení na vrch špičkové displeje se skvělými pozorovacími úhly, věrným zobrazováním barev a detailním rozlišením. A hlavně je to 17´obrazovka, což děda, který to bude mít většinu času položené na stole, určitě ocení . A když mu náhodou upadne na zem. Když už repas latitude, tak za 6 000 a ne za 11 000.

Ups, chyba, reagoval jsem na dotaz z jiného vlákna, kde doporučuju dell m6600 pro důchodce...

WD Green za 1700 je strašná krádež, za tu cenu koupím v retailu WD Blue s lepším řadičem a delší zárukou.

Je to tak. Otázka však je, zda je ochotný si kupovat a vyměňovat disk a instalovat systém sám.

tak to mu udělají skoro v každém krámě že.

Jmenuje se to zákon nabídky a poptávky. Vyrábí se proto, že se pořád ještě najde nějaký trouba, který si ho koupí. (Prosím nebrat osobně; takhle prostě tržní prostředí (taky) funguje, je to úplně normální. Rozhodování zákazníků není vždy racionální.) Navíc je otázka, jestli se opravdu vyrábí nebo jesti jde o rok a půl staré skladové zásoby, které občas nějaký E-shop koupí skoro za nic a pak se je snaží nějak rozprodat.

lenovo thinkpad t540p, w540, pripadne bez numeriky t530, w530proc tohle vyrabej? protoze jsou lidi, ktery proste neco koupej, kolikrat je to dano rozpoctem

Levné Lenovo se zastaralým procesorem A6 a pomalým diskem 5400ot. V dnešní době vyhozené peníze. Najdi si něco s Ryzenem a SSD.

Co si myslim nechces vedet.Kazdopadne tohle bych si nekoupil a pokud bych to dostal nebo vyhral, tak bych to asi jakymkoli zpusobem zpenezil - tj. zbavil se toho. Duvodu je hodne a nechce se mi vse vypisovat. Pokud jsi cekal pochvalu a poplacani po zadek jaks dobre vybral, tak je mi lito.

* omlouvam se, nemelo v tom byt sexualni haraseni jedna se pochopitelne o preklep zadek=zadech

Myslel jsi "tam kde končí záda" ?

Výrazně levnější? Tady máš dokonce s 2TB diskem:https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-330-17ast-...

když už AMD, tak aspoň ať je to Rýžen https://www.czc.cz/hp-15-15-db0025nc-stribrn...

Ked už má ísť do Ryzenu, tak nech si kúpi aspoň 5-kovú radu :https://www.czc.cz/domacnost-prohlizeni-inte...

Tzn stroj asi za 11.5 tisíceAMD A6 A6-9225 processor.1TB HDD storage. Hard drive speed 5400RPM.Resolution 1600 x 900 pixels.Procesor 15W, výkonově srovnatelný s Pentiem N4200, tzn procesorem na bázi Atomu a TDP 6W.1TB HDD, pomalé, ale žádné SSD.Displej s předpotopním rozlišením, zvláště na 17" mašinu....za ty peníze půjde sehnat určo něco výkonnějšího, hlavně s SSD.