» Poradna » Web a internet

Jaký máte názor na VPN?

jDobrý den,chtěl bych si pořídit VPN od společnosti NordVPN na 3 roky za 3000 Kč vč. DPH, protože chci zabezpečit komunikaci atd.Jaký je Váš názor obecně na VPN?Máte zkušenost s NordVPN?Myslíte, že se jedná o poměr "cena/výkon"?Děkuji za odpovědi,kajicek94

Odpovědi na otázku

zabezpečit jakou komunikaci a proč ?Pro WWW používej prohlížeč Opera, ten má vpn vestavěnou... ušetříš

Obecně můj názor na VPN je kladný. Protože jak z domova do práce tak z práce domu se spojuji jedině skrz VPN, to je taky její smysl. Zabezpečí spojení mezi VPN klientem a VPN serverem neboli mezi dvěma privátními sítěmi.Ovšem jiné použití, tj například to co plánuješ, je podle mě zhovadilost. Proč? Protože si uvědom jak funguje VPN, tam jde opravdu jen a jen o zabezpečení spojení mezi dvěma zařízeními. VPN serverem na jedné straně a VPN klientem na straně druhé, nic víc, nic méně. Jakékoliv zabezpečení přístupu na internet je nesmysl. Protože například spojení mezi tebou a řekněme seznamem funguje cca takto: TvůjPC - Tvůj internetový poskytovatel - internet - internetový poskytovatel seznamu - seznam server. A teď to stejné jen s použitím VPNky: TvůjPC - VPN klient - Tvůj internetový poskytovatel (šifrované spojení) - internet (šifrované spojení) - internetový poskytovatel VPN serveru (šifrované spojení) - VPN server - internetový poskytovatel VPN serveru - internet - internetový poskytovatel seznam serveru - seznam server.Stačí se na to podívat a jasně vidíš, že to řeší zabezpečení mezi tebou a tím VPN serverem, ale mezi VPN serverem a cílovým serverem je komunikace zcela identická s variantou komunikace bez VPN, jen s tím rozdílem že komunikace nejde od tebe, ale od vpn serveru. Takže jakého zabezpečení jsi vlastně dosáhl? Žádného, jen jsi do té komunikační cesty přidal vpn server a vyměnil svého internetového poskytovatele za internetového poskytovatele skrz kterého je připojený vpn server na internet. Ano teď už tvůj internetový poskytovatel nezjistí na jaké porno stránky chodíš, ale místo toho to zjistí internetový poskytovatel vpn serveru, tedy subjekt o kterém nemáš absolutně žádné tušení co je to zač. Navíc je tam VPN server, který může komunikaci logovat také. Sice na webu můžou psát jak jsou "100% Secure" a "Total anonymous", ale jak se říká papír snese všechno (v tomto případě webová stránka snese všechno). Můžeš si Ukázat celý příspěvek

Jeste bych u te trasy dodal bez pouziti vpn ale s pouzitim https je to taky sifrovane, takze tvuj isp vidi kde lezes, ale nevidi co tam děláš a co přenášíš.Vpn je dobra tak akorat na to, ze kdyz nemaji cesi pristup na nejake zahranicni sluzby, pripoji se a tim se jejich pripojeni zamaskuje jako by bylo zahranicni.

Jo souhlas, jen u toho maskování na zahraniční služby to není až tak ideální. Provozovatelům těchto služeb se totiž nelíbí obcházení regionálních omezení a stává se že začnou blokovat spojení z VPN serverů. Neříkám že je to tak všude, ale už se několik takových případů stalo.

Dobrý den, děkuji za odpověď. Pokud to chápu dobře, tak by VPN pro mě neměla smysl. Tu skutečnost jsem si předem neuvědomil, proto jsem se zeptal, protože tomu úplně nerozumím, tak moji otázku nechápejte špatně, prosím. Ještě jednou moc děkuji

Mohu mít doplňující dotaz? Opera VPN - vidí navštívené stránky poskytovatel internetu? Někde jsem četl, že by se mělo jednat o proxy, ale nejsem si jist, zda si to nepletu s jiným článkem.

Poskytovatel internetu vidi vse (pokud chce). Jinak by vam nemohl poskytovat internet.

Netuším, ale mám takový pocit že jsem něco o Opeře VPN a proxy četl. Takže to možná zjistí. Navíc netuším jak tam fungují DNS dotazy, zda jdou také skrz tu "VPN" a nebo zda se to překládá skrz normální připojení. V tom případě poskytovatel může zjistit domény na které chodíš.

Tady máš nabídku ze StackSocial na různá VPN. Kupoval jsem tam, v pohodě. Osobně mám VPN unlimited lifetime za asi 50 USD, nyní je tam za 70. K tomu jsem si přikoupil 10 slotů, takže to mohu mít až na 10 zařízeních včetně Androida (do slotu se však třeba počítá i rozdílný účet ve Win na jednom PC). NordVPN je asi dobrá, ale za ty peníze nevim. Každopádně se ti vždy sníží rychlost a PING. Jak to s VPN funguje už tady bylo vysvětleno, musíš tedy zvážit své potřeby. Jestli někdo uvádí VPN Operu, tak to je sice pravda, ale týká se to pak provozu jen prohlížeče, nikoliv celého PC. Což, ale třeba na WIFI free hotspot stačí. Na vyšší míru utajení musíš použít TOR + další zásady na utajení hardwaru a připojení, které by tě mohlo identifikovat. VPN slouží jen k ochraně soukromí. https://stacksocial.com/search

Dobry den, na co presne to budete pouzivat, aby to pro Vas nebylo uplne zbytecne.

Keš potrebujete super zabezpečenie máte doma raketové základňu , alebo iba u vás zúri obyčajná paranoja ?

Zdravim. I u nordvpn mivaji obcas nejakou akci. Ja to koupil na podzim asi za 1800 kc v prepoctu, licence na tri roky a pro vicero pc... Pouzivam to pro sledovani zahranicnich online televiznich vysilani anebo kdyz jsem s noutbukem v cizine ke sledovani ceske televize. Funguje perfektne.

Myslím že je celkem jedno jestli Nord nebo třeba Windscribe, já to používám jen na stahování her přes mega.nz kvůli omezením na IP, ale není zde vedeno co přesně chceš skrývat, tady tě nikdo neudá neboj Na internetu můžeš psát prakticky cokoliv kromě výhružek a nikdo s tím nic neudělá, maximálně dostaneš ban na dané stránce/fóru.Podle mě na základní "skrytí komunikace" stačí vestavěná VPN v Opeřehttps://www.opera.com/cs

Jestli se ptáš v rámci ankety, můj názor obecně na VPN není žádný. K ničemu ji nepotřebuji, takže mě naprosto nezajímá.

VPN je (zvyčajne teda je, ale aj nemusí byť) šifrované spojenie medzi dvoma bodmi - tebou a NordVPN. Nieje to anonymita na celom internete. Na strane NordVPN po vybalení dát z tunela samozrejme vidia na aké stránky pristupuješ.

Zkus raději WindScribe (zdarma 10 GB)...., pokud nechceš spučtění při staru OS, zruš zatržítko >https://www.instaluj.cz/magazin/windscribe-10-gb-... Skryje Geolokaci a údajně nesbírá údaje etc., na zahraniční stránky jdu zásadně po zapnutí a zobrazení pseudo IP.

omlouvá se..překlepy neřeš, dík.