Jaky linux na starší notas

Ahoj, tak dlouho sem tu nebyl :) moje má noťas hp centrino duo 1, 5ghz 2giga ram. Má v tom win 10 a je to otřesně zasekany. Jaky linux bez nutnosti instalace ovladačů na wifi vebku atd?

Odpovědi na otázku

Na starší hardwer lubuntu nebo kubuntu.

ja na stary krapy pouzivam xubuntu (jede to dobre i s 512MB RAM). Zadny okrasy ale funkcni a stabilni system na internet a kancelar.

Lubuntu má prej nižší hardwarový nároky.

to jistě ale dotaz zněl na centrino duo s 2GB ram a to je na lubuntu až moc velký dělo. Na tohle bych dal klidně LinuxMint, vypadá líp.Jinak lubuntu je tak na Pentium 4 s 512MB RAM, tam funguje už dobře a na výkonnější se dá dát něco hezčího. (a to centrino určitě je)

To je možná pravda... Tak to už by tam šlo rovnou Lubuntu. Nebo co takhle Remix OS? To má asi více aplikací ne? Na takovym NB toho asi moc nespustí ani pod Linuxem. S Lightworks se asi moc počítat nedá. Na Remixu je dokonce i Microsoft Office

teda na PC s 512 MB RAM bych dal max. Lubuntu. Ale takový PC už se moc na nic nehodí...

To je můj první notebook . emachines z roku 2005 - Windows XP; 512MB RAM; Dual Core pentium 0,7GHz a 40GB disk.A ještě funguje! Po něm následoval ASUS na AMD, kterej už tedy nefujguje no...

Ktoré 2 jadro bolo na 0,7 GHz?

Možná to bylo single core, to už nevim... Je to 11 let starej netbook.

Mno, na tohle bych klidně hodil Kubuntu. Ale co se týče ovladačů wifi, tak nevím co tam je... Ty nemáš vůbec možnost drátového připojení?

Mám, ale na nej jede kompl a satelit 2 kable stačí bohatě :)

Jde pak to heslo vypnout?

jaký heslo?

o to nejde, jde o to mít možnost se na dobu instalace připojit přes kabel a nainstalovat rovnou i ovladače na wifi. Protože nejde moc z netu instalovat ovladače na wifi, když ti v notesu nefunguje wifi a ty se tudíž k netu nepřipojíš

Ok, jak pripojim kabel hodi se to tam samo? Heslo při zapnutí notasu

ty chceš aby rovnou najela plocha s ikonama? Na co ten komp poslouží?

Moja jen facebook, net videa. Kabel připojen

Tak to ti stačí obyčejný Remix OS

Co zorin os

mno, můžeš vyzkoušet:http://bit.ly/lubuntuw7Trustysice je to možná zbytečně skrovné, ale leccos už tam máš a jestli nehodláš řešit jméno uživatele a přihlašování tak to prostě nainstaluješ a jedeš... Pokud máš wifi Broadcom, tak na tu tam ovladače jsou.Nebo si udělej čistou instalaci Kubuntu a nastav si to dle sebe - www.kubuntu.cz- instaluj s internetem přes kabel, povol instalaci tzv. nesvobodného software a doinstalování dalších balíčků- Kubuntu má rozhraní bližší Win7, když vypneš efekty, pojede svižně a jsou tam různé šikovné nástroje...

Zkusim a dám vědět

právě.xubuntu a lubuntu si nevědělo rady s ext.usb wifi,ale mint 18.1spolehlivě vyřešil.staré Premio -pentium4 1Gb ram

Doporučil bych Linux Mint 17.3 Xfce nebo Mate. Případně to Lubuntu. Nabootuješ do živého náhledu a uvidíš jestli ti jde wifi nebo ne. Pokud ano, tak na 95% půjde i během instalace a po ní.

Tak zatim zkousim nahodit remix os 32bit. Rozbalil a iso hodil na usb flash. Dal boot z usb a nic :(

Takhle to většinou nefunguje - ISO se na flash disk dává třeba přes program Unetbootin.

Ok

K remixu ještě dávaj nějakej prográmek, kterej by měl vytvořit bootovací USB, ne?

nevím, ten OS mne nijak nezaujal...

Ale na starej HW je jak dělanej. Android nijak náročný není. Navíc je pro něj dostupnej balík Office od microsoftu a většinu z aplikací, co známe z mobilů můžeme spustit i na počítači.

Androidí appky nemaj vhodné GUI na ovládání myší - jsou dělané na dotykový panel a pro notes/desktop mají zbytečně velká tlačítka ap. MS Oppice pro android jsou ve free verzi stejně dost omezené - to už radši Softmaker. Na notesu pod linuxem můžeš mít LibreOffice, WPS Office, Softmaker a přes Wine i plnohodnotné MS Office (minimálně některé verze).

Ano, vine je dobrá věc. Ale už to chce asi větší železo.

ne nezbytně, pokud SW co pojede přes Wine nebude bůhvíjak náročný... Ale to snad tazateli musí být jasné.

Vacsinou mozno nie, ale ja som nemal problem, ked som z iso-obrazu skopiroval subory priamo na usb, chodilo mi to pri Debiane, Ubuntu, Kali Linuxe...

Ak chces nieco co urcite pojde svizne, tak Xubuntu/Lubuntu alebo Linux Mint Mate/Xfce. Ale kludne vyskusaj aj ine desktop prostredia (klasicke Ubuntu, Kubuntu, Ubuntu Gnome) z live usb a uvidis ktore nebudu zasekavat a budu sa dat pouzivat.

Tak tam mám ten remix. Akorat, je na to čeština?

To nevím... Googlim, prozatím jsem našel českou stránku remixu.http://remixos.cz/

''Prostředí je v češtině, pouze si musíte doinstalovat klávesnici s českým rozložením.''Čeština by tam měla být. Hádám, že v nastavení systému.http://www.chip.cz/novinky/kratke-testy/test...

Našel sem!''Pro někoho může být stěžejní nastavení českého jazyka. To se provede v nastavení (Settings) -> "Language & input" -> "Language" -> "Čeština". Celý systém sice není důkladně přeložen, ale velká část stěžejních prvků ano.''http://www.svetmobilne.cz/remix-os-jak-nainstalovat...

Na nejslabší počítače je nejlepší Lubuntu, protože má ještě menší nároky než Win XP, na tenhle počítač můžeš dát buď nějakou *Buntu verzi jako Kubuntu Xubuntu nebo klasické Ubuntu, nebo se dá i Linux Mint s Remixem.

Tak instalace hotovo, přihlášení na google vypnu notas a je tam zase win. Co ted?

Gratuluju

Opravdu jsi to instaloval? Ono je taky možný žes to spustil z flashky. Pokud nevíš jak na to, tak tam dej radši Mint nebo Kubuntu. Pak to nemá cenu.(já to taky nevim )

ono je celkem vhodné kompletně naformátovat disk (po záloze vlastních dat) a pak teprv tam něco instalovat. Pak se ti tohle nestane.

To s tim ze mu tam opet najel Windows nema nic spolecnyho, proste to nenainstaloval.

nebo to jen nezapsalo zavaděč Grub a zůstal tam ten wokenní, co o linuxu neví. Ale taky spíš tipuju, že to nenainstaloval.

To fakt ne, taky me to napadlo ale to by mu tam nenajel ten windows (oblast by byla prepsana) ale ohlasilo chybu bootovani. A v Lubuntu se nemusi Grub explicitne urcovat jako treba v Archu ale nastavi ho tam instalator automaticky.

Při instalaci sem dal default a intalovalo se to nejspíš, cosi 4gb. Pak formating. Pak obrazovka remix os.

Počkat! Instaloval remix nebo linux (kubuntu / lubuntu)?

Remix os

Takže si to nenainstaloval.

Protože se Remix OS stále nachází ve fázi vývoje, Jide poskytuje instalační balík určený pro provoz z flash disku. Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/remix-os-ozivi-...

Co teda zadat při boot?

Jak jsem psal - nainstaluj si lububtu (nebo xubuntu). Mam podobny stroj (ted z nej pisu) a je to v pohode. Hlavne v pripade potizi mas velkou komunitu kde se muzes poradit, o cemz v pripade toho remixu dost pochybuji.

S tou komunitou... Remix je normální Android. Je to jen nadstavba. A Android má obrovskou komunitu. Navíc je daleko jednodušší než linux. Možná elementary os je jednodušší.

Podivej se jak je ten článek starej! REMIX už ve fázi vývoje není! http://www.jide.com/remixos-for-pcDole je dokonce kompletní tutorial na instalaci na HARD DISK.

Z letosniho unora. OK, nehadam se pokud chce nekdo android na PC tak proc ne.

Neříkám, že Linux je špatná volba. Určitě ne. Jen uvádím ještě jednu alternativu. Dělám to vždy.

V poho.. Jen me prekvapila ta komunitni podpora androidu na PC

Vykasli se na nedodelany Android a nainstaluj si normalni lununtu 32bit, behem instalace si zaskrtni stahovano softwaru tretich stran a vse by melo fungovat,http://www.lubuntu.cz/ziskejte

Byl sem ve vaně, dojdu a je to celý seknuty. Ani kurzor myši nevidim

Co jsi naposled udělal? Jde to restartovat?

a nabootovala na začátku vůbec nějaká nabídka? Nebo se to seklo během instalace?Pokud má notes grafiku nVidia nebo Radeon, tak při bootování vyber bezpečný režim - tzv. VESA - pak to najede v pohodě a při instalaci si to už stáhne vhodné ovladače.

Nedělal sem nic, normálně net, pak vana. Přišel sem a sekly to bylo. Restart, šel. Nabotovalo to na začátku asi tak 5 věcí, mezi prvni bylo default. Zbavime se o remixu

Když sou takový problémy s instalací, tak bych se na remix vykašlal a dal tam kubuntu / elementary / cub nebo rovnou ubuntu.

jo Remix OS, tak to nevím - nenašel jsem důvod cpát to na normální PC...

Linux Mint Mate (Cinnamon), Elementary OS, Ubuntu Mate.

Ten elementaryos nevypadá zle, jde mě o to hlavně nezadavat heslo při každém probuzení, zapnuti atd.

to by snad mělo jít v linuxu normálně nastavit. Pochopitelně ale budeš potřebovat heslo na instalaci SW z repozitáře a na admin úkony.

Tak tam mám lubuntu w7 kde se tam instaluje chrome nebo aspoň chromium 32bit?

Ve storu, ale dá se i stahnout z internetu.

na ploše máš složku Servis a tam je zástupce na instalaci prohlížeče Chromium Alespoň v posledních verzích tam byl.

Dobry denNa starší NTB, mám vyzkoušeno na několika a jsem velmi spokojen s Linux Mint.I na NTB s Intel Atom + 1Gb RAM, na běžné věci jako wébová navigace, multimédia je opravdu dostačující.Ne-Přeplácaný vzhled, celý je proveden tak, že se dá na něho rychle zvyknout i ovládat.Odkaz na stáhnutí : https://linuxmint.com/[i]*Na vyzkoušení Live či instalaci, můžete použít klíč USB.[/i]

Mam to, dik všem