» Poradna » Notebooky

Jaky linux mate nejradeji ?

Zdravim, rad bych vedel jaky linux pouzivate nejradeji, ja jsem si na nota hodil ubuntu, bo windowsy uz tezce nezvladal. Je to not co uz dosluhuje a mam ho jen na obcasne pouzivani kdyz zrovna nemam dostupny stolni PC. Ptam se hlavne proto ze mi ubuntu pripada takove nijake, prostredim pomerne slozite a spatne se v nem orientuji, ikdyz nutno dodat ze bezi krasne. Nedokazali byste doporucit dobre podporovany linux s nejakym privetivejsim prostredim nez je ubuntu ? (Ntb: Intel core 2 duo 1,66 GHzx2 , Gallium 0,4 , 32-bit, Disk 156 Gb.)

Odpovědi na otázku

Idiotský titulek ==> pokus o flame. Doporučuji Trolla nekrmit a nechat chcípnout.

Tak to jsi asi jen spatne pochopil, ja sem ptam jaka distribuce linuxu (pro me proste a jednoduse verze) je pro Vas uzivatele linuxu nejlepsi. Ja tu nechcu vyvolavat zadny flame jak rikas, at si kazdy pouziva co chce. Jen tvrdim ze se v ubuntu docela ztracim, protoze ho nepouzivam denne a navic mi tu v jednom kuse vyskakuje ze prohlizec je neaktualni, flash je neaktualni a pritom kazdou aktualizaci ktera mi vyskoci okamzite instaluji. Jelkoz se v linuxech neorientuji tak se ptam na nazor nekoho kdo se naopak vyzna. Bezne pouzivam Okna, ale proti linuxu jako takovemu vubec nic nemam.

Souhlas, chudák už otravoval včera - www.zive.cz/poradna/tip-na-hru-nejspise-starsi-s-presahem/sc-20-cq-568636/default.aspx?consultanswers=1 - dnes mu bohudík vlákno zamkli, tak změnil nick a IP a zkouší to znova.

Taky mám ten pocit. Ale musím přiznat, že to není takový ten klasický primitiv. Jde na to chytře. ☺

Lidi, nechapu cim sem vas nasral, kdyz sem se jen slusne zeptal. Ja se vam omlouvam pokud to vyznelo jakkoliv jinak, nez jak sem to myslel, ale muj jediny duvod navstevy teto stranky byl proste se zeptat o radu ohledne linuxu, bo se v nich nevyznam. Na techto strankach se neobjevuju casto a svuj cas travim lepsim zpusobem, nez nasiranim lidi na internetu. Je smutne jak je v dnesni dobe tezke napsat na internet neco tak, aby se to nikoho nedotklo. (Btw: jsem takovy pocitacovi mag ze ani nevim jak se IP meni, svete div se, dodnes jsem to nepotreboval)

Pokud víš, že se dá změnit IP, pak zase nebudeš úplné IT ťululum. Omlouvat se nemusíš. Ber to jako zdejší koloryt, protože se tu vyskytuje více než malé množství trolů.☺

Já používám Mint Cinnamon...je to v principu podobné Windows (dole lišta, vlevo dole "Start"), nevypadá to zle a uvnitř je to vlastně Ubuntu.

Děkuju, mrknu na netu a popripade zkusim.

A pokud Mint Cinnamon zkusíš, stačí pak v "Nastavení systému" vypnout efekty a v položce "Dláždění oken" a už to nebude takový náročný, jak se dost často píše, je to zbytečnej strašák. Jezdím s tím i na starým Fujitsu Siemens Amilo bla bla z roku 2006, taková scíplotina a chodí normálně, i bez vypnutí efeftů. Mint Cinnamon je rozhodně nejvíc intuitivní grafické rozhraní, rozhodně přehlednější jako v Ubuntu. Pro zmiňovaný notes samozřejmě stačí 32bit verze.

Kdyby dosluhoval notebook (co je to zas na novotu "not"), tak bude zlobit i ten Linux. Spíš jsi měl totálně zasekaný systém a stačilo přeinstalovat i jen ty Windowsy. Tvůj důvod určitě není pádným důvodem pro přechod na Linux, i když nic proti Linuxu.

Ja prave mel za to a snad sem to i nekde cetl, ze linuxy zdimaji HW pocitace mene nez linux. To teda neni pravda ? Pokud v tom zadny velky rozdil neni tak se omlouvam za mrhani vaseho casu tady se mnou.

Mno, kdybys měl třeba echt vykopávku s 256 nebo 512 MB RAM, tak je na to jednodušší dát Win2000 nebo osekané Win XP.

XUBUNTU s Xfce rozhranim - jednoduchej a nenarocnej linux na starsi pc. Rozdal jsem to i par domacim uzivatelum a duchodcum a prechod z windows nebyl problem. Spokojenost.

Diky, urcite si o tom neco proctu.

Linux Mint Mate (Xfce); Lubuntu. http://nebojtesalinuxu.sk http://www.lubuntu.cz

nepíšeš, kolik máš RAM. Já dávám na novější PC Kubuntu:http://www.kubuntu.cz/predstavenia na staré kompy pak tohle upravené 32bit Lubuntu 14.04 LTS (protože tam už spousta SW i updatů už je a nemusím se s tím matlat ):http://bit.ly/lubuntuw7Trusty

Pardon na to sem zapomnel, ramku mi to pise 996,3 .

Aha, takže zjevně 1GB - tím pádem bych zkusil to Lubuntu.

To Lubuntu vypadá fakt dobře, díky za radu. Radsi odtud zmizim driv, nez me nekdo ukamenuje bez zjevneho duvodu.

Jsem sice Windowsák,ale Mint a Cinnamon pro starší počítač..

No tak pokud potřebuješ Linuxový systém s uživatelsky přívětivým prostředím, tak jednoznačně Linux Mint, jak už zde bylo psáno. Je založen na Ubuntu, ojediněle na Debianu, na kterém je Ubuntu stejně založeno. Takže v dostupných programech a aplikacích se od Ubuntu moc lišit nebude.