Jaký levný USB WiFi reciever

Potřeboval bych poradit s výběrem USB recieveru, nemusí to být žádné dělo - je to určeno pouze na procházení webu (maximálně youtube), ale hlavně aby to fungovalo. Nevyznám se v těch standardech... tak mi neco prosim doporučte.Procházím ebay : https://www.ebay.com/sch/i.htmlzřejmě bych vybral toto:https://www.ebay.com/itm/2-4-5GHz-Wireless-Net...

Odpovědi na otázku

Nějaký speciální důvod nákupu noname zařízení na ebay ?Jsi tedy dost bohatý, když si můžeš kupovat levné věci :).Nevymýšlej a kup v ČR osvědčenou značku, pokud ti stačí 2,4 nebo potřebuješ nutně 5, výběr je široký.

Díval jsem se na ceny a vyšlo mi , že v ČR je cena podobná. (190 korun)pro porovnání: https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn725n/110670/... Jestli chceš ušetřit, tak si kup bazarový. (aukro, bazos ....)Pokud to nebude úplná vykopávka, bude podporovat b/g/n standardy. (2,4 GHz)

Aha, neumím číst. Ten z ebay má navíc 5GHz. Záleží, jestli ho potřebuješ. V Dotazu to není....

Počítej s tím, že dosah těchto mini WiFi je tak cca 3 m a pokud bude mezi oběma přístroji zeď, tak to na 90% dobře fungovat nebude.

Tak ja se zamyslim a nemas pravdu. Zrovna tyhle levne TPlink 725 pouzivam v poctu asi 7 kusu (a jak obecne nemam rad TPlink a Realtek, tak jsou zcela bezproblemove a podporovane uplne v cemkoli - Win, Linux, BSD, embeeded OS v ruznych krabickach...) a rozhodne maji vetsi dosah nez 3 metry a to vcetne zdi.Jedina "nevyhoda" je, ze umi jen 2.4GHz a 150Mbps.

TP-LINK TL-WN722N 279 Kčhttps://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431... pokud nepotřebuješ 5GHz...

Souhlas. Při běžném použití se vyplatí poohlédnout se po nějakém modulu s anténou se ziskem alespoň 4 dB. Pokud ale je potřeba fungovat i v pásmu 5 GHz, tak cena bude o cca 350 Kč vyšší.

Ak to chces mat trvalo zapojene, tak sa USB wifi adapteru vyhni, a kup radsej adapter do pice slotu. Ale ak mas rad nestabilnu prevadzku, tak kludne kup USB > wifi.

Interni adaptery jsou uz drahne let mrtve. Normalni je koupit radio do USB, ktere ma radu vyhod.

Jenom tak na okraj - proč to nazývají "receiver"?Předpokládám že to musí umět nejen přijímat, ale i vysílat.Takže buď transceiver nebo prostě WiFi adaptér.

Protoze jsou pitomci. Nikdo normalni wifi donglu "receiver" nerika a nikdy nerikal.