Jaký kvalitní zdroj 500-600W do 2000Kč?

Dobrý den, jaký byste mi doporučili zdroj v cenové relaci do 2000Kč?Sestava:i5 2500K2x 4GB RAM2x HDD, 1xSSDAsus P8Z68-V LXGeForce GTX 560 1GBNyní mám již tři roky zdroj Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3, ale začal v zátěži cvrlikat - asi vadné kondíky nebo cívky. Na zásuvce jsem v plné zátěži naměřil Max 450W.Děkuji za odpovědi!

Odpovědi na otázku

Do 2k Seasonic SSP-550RT. Má znatelně vyšší výkon než SS-500ET 540W na +12V vs 408W) a i vyšší účinnost. Je to levnější verze dražšího S12G-550 (mají stejné parametry, géčko má díky kvalitnějšímu provedení 5 let záruku). Kvalitou je to podobné provedení jako ten, co máš.

Ještě jeden požadavek - měla by mít jen jednu silnou 12V větev

http://diit.cz/sites/default/files/stite... V tom případě dražší géčko. Každopádně nevidím důvod. 30A na větev (=až 360W) tě nijak limitovat nebude. Původní měl jen 2x 17A a také stačil (i když už na hraně).Případně se mrkni třeba na Corsairy CX a CS, ty mají jednu větev. Ale dost pochybuji, že se ti zdroj s dostatečným výkonem na jediné +12V (40A+) vejde do 2k, kurz dolaru vše nechutně zdražil (SSP začínal na 1500,-).

Pro porovnání géčko:http://www.seasonicusa.com/images/S12G/S12G_04_550.jpgParametry jsou prakticky stejné (jen má jedinou +12V + vyšší kvalitu a záruku).

Díky. Asi vezmu tedy tento SEASONIC SSP-550RT 550W http://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-550rt-...

Nebyl by ještě lepší volbou tento: Seasonic SSP-650RT? Je jen o 150kč dražší a měl bych větší rezervu. Nebude mít horší součástky než ten 550W při té ceně?

Pokud ti nestačí rezerva skoro 200W u 550W, tak klidně. Ale těch 450W jsi naměřil na zásuvce, tvůj zdroj má účinnost až 85 nebo jen až 80% (starší verze), takže samotné PC po zdroji v tu chvíli chtělo jen něco mezi 340-370W. Více ne. Zbytek propálil zdroj pro své účely a to se do nutného výkonu nepočítá. SSP propálí díky vyšší účinnosti o něco méně.Na druhou stranu, je to jen +150kč.

Aha tak ten 650W byl použitej, novej stojí 2500kč. Jinak u toho SEASONIC SSP-550RT 550W mě mrzí málo konektorů - potřebuji aspoň 5x SATA. Uvažuji tedy o tomto Seasonic S12II-620 620W.

To je zase zdroj starší konstrukce s nižší účinností (je to lepší verze SS-600ET). Jeho plus je jen lepší zpracování. Jinak je SSP lepší volba. SATA konektory má 4, na zbytek by tedy bylo třeba použít redukci z molexu. Je to jen na tobě, sloužit budou oba dobře.

Odhadem nebude spotřeba příliš odlišná - rozdíl bude někde mezi 10 W až 20 W.

Jsou i levnější šmejdy s více W:http://www.czc.cz/crono-750w-pfc-retail/116... Ale koupil by je jen blb, který chce za co nejméně peněz, co nejvíce W a je mu jedno, že to ani omylem nedá. Řada VS za moc nestojí a ten Hyper nebude o moc lepší.

[srakasm]Ty tomu nerozumíš - čím víc proužků, tím víc Adidas![/srakasm]

Rozhoduji se tedy mezi SEASONIC SSP-650RT 650W a Seasonic S12II-620 620W.Ten první je o 150KČ dražší a má navíc certifikaci 80 Plus Gold. Nemáte s nimi zkušenosti co se týká použitých součástek nebo poruchovosti?

Zkušenosti na základě jednoho dvou lidí ti nic neřeknou. Pokud jednomu po 14 dnech odešel, tak to vůbec neznamená, že se to děje normálně. Stejně tak pokud ti někdo napíše, že mu vydržel 10 let, tak z toho také žádné pravidlo neuděláš. Na CZC máš poruchovost uvedenou. U těchto dvou je to 2% vs 4,1% ve prospěch kvalitnějšího S12II. Má to větší vypovídající hodnotu, než když ti napíšu, že mám doma asi 4 roky starý S12II-520W a běhá bez problémů (což je mimochodem pravda). Každopádně i levné OEM Seasonici vydrží poměrně dlouho.

Čím jsi naměřil spotřebu? Pískat může jak deska, tak zdoj, nebo i grafika.Pokud nemá zdroj pečeť, vyfoukej ho kompresorem a dej sem fotky.

Spotřebu jsem měřil digitálním wattmetrem. Jsem si stoprocentně jistý že je to zdroj - je to slyšet.Koupil bych ten 620W, ale u toho 650W mě láká, že je modernější, má vyšší účinnost a vyšší výkon (jako rezerva například pro OC, nebo kvůli tomu že zdroj bude méně zatěžován a vydrží tedy déle a bude tišší.). Myslíte tedy že ten S12II-620 620W bude kvalitnější?

Překvapuje mě poměrně vysoká spotřeba. Člověk by řekl, že se sestava vejde do 400 W. Se zohledněním účinnosti 85 %, by měla být spotřeba při plné zátěži okolo 480 W. I když pokud ty dva disky jsou čtyřplotnové a nějaká nevyvedená revize grafiky, tak by to mohla být pravda. Chlazení je předpokládám v pořádku (nic se stabilně nedrží na 90 °C? To je vlastnost polovodičů - čím vyšší teplota, tím vyšší spotřeba)?Řada RT je postavená na modernější koncepci - jednotlivé větve jsou dělány z jednoho napětí. V tomto případě +12 V. Vnitřek by měl být (v rámci možností) z kvalitních součástek.http://diit.cz/clanek/seasonci-ssp-550rt... Řada M12II a S12II jsou postaveny na starší koncepci, kdy je namotáno trafo a má vinutí pro jednotlivé větve. Pokud je odběr nevyvážený (na jedné větvi hodně a na ostatních málo), může mít velký rozptyl napětí anebo pískat.

Těch 450W je na zásuvce, takže po odečtení účinnosti je hluboko pod 400W. I tak je to na i5 + GTX 560 dost, ale třeba to má nějak více nataktované.

Přetaktované to není. Ten 450W byl opravdu maximum, jinak v plné zátěži kombustorem cca 400-420W.

Aha, takže při normálním hraní her jsi kolem 350W na zásuvce, tedy pod 300W reálně. S tím se klidně rozhoduj mezi SSP-550RT a S12II-520. Protože to by bez problémů zvládnul i SSP-450RT nebo S12G-450.

Šel by tedy použít i tento s 5 letou zárukou:http://www.czc.cz/seasonic-s12g-450-450w/14... Na +12V má také vyšší výkon než aktuální zdroj (444W vs 408W).

Vidím plochou kabeláž. Čichám v tom nějakou čertovinu jako Channel Well Technology (kterou začal osazovat v roce 2008 u zdrojů Corsair).

Beru zpět - provedení je kvalitní (sice nikde nevidím UL E104405) a jedná se na 99 % opravdu o SeaSonic:http://www.techpowerup.com/reviews/Seasonic/SSR-450R...

Něco proti ploché kabeláži? :)Mají všechna Géčka.

Mně osobně nevadí, pouze ji považuji za identifikační prvek CWT.

Seasonic si snad všechny své zdroje ještě vyrábí sám. Ona je to spíš móda, kterou začali všichni kopírovat.

Já chci mít rezervu například pro přetaktování apod. A navíc nechci aby ani v zátěži ten zdroj jel na 100%. Proto uvažuji o vyšších výkonech.

Jenže tam se dostáváme k problému počtu chudé kabeláže - řešili jsme to nedávno v jednom vláknu - 360W S12II měla více kabelů než 400W S3 a T3.

SSP-550RT nechci kvůli chudé kabeláži.

Ok, děkuji za názor. Vezmu ten novější SEASONIC SSP-650RT 650W.