» Poradna » Počítačové sítě

Jaký koupit nový modem router

Dobrý den,mám doma starý modem router od O2 (Comtrend VR-3026e) a poslední dobou jsou s ním problémy například trvá zhruba 15 minut než se načte. Proto chci sehnat náhradu, ale jsem v tomto laik a nevím, jaký vybrat. Router je původně od O2, ale teď máme pevný internet od T-Mobile, jde přes něj i kabel do televize. Chci se proto zeptat, jestli je možné koupit nový modem router, který se bude dát jednoduše zapojit místo tohoto a popřípadě jaký. Kdyby jste potřebovali další informace, rád je poskytnu, opravdu nevím, jak to funguje. Díky za případnou pomoc

Odpovědi na otázku

Určitě se dá koupit nový modem/router a pokud máte poskytovatele stále přes DSL linku, bylo by dobré se podívat jaké modemy má jako doporučené. Přinejmenším by to mělo podporovat příslušný standard ADSL/VDSL který se u vás používá a mít zvlášť interface pro TV. Ono to pak pro TV dělá nějaký pokus o QoS. Možná ale stačí kontaktovat poskytovatele a oni nový modem dodají a možná i lacineji, než by ho člověk koupil na krámě. Za pokus by to stálo. Jo a snáz se pak argumentuje, pokud něco nejede jak má.