» Poradna » Ostatní

Jaký koupit multimetr

Potřebuji koupit multimetr na měření voltů a ampér na adaptéru na začátku a na konci drátů.Zvažuji nad https://shop.emos.cz/2202007000-merici-pristro... Cenově se mně líbí cena do 500,-Kč. Co myslíte Vy?

Odpovědi na otázku

V této cenové relaci je jedno co koupíš. Vyber si měřák podle vzhledu.

Bacha na to, ten tvůj vybraný neměří AC proud!

Mám pocit hraničící s jistotou, že netušíš, jak se měří ampéry ;)

Ampéry se měří snadno.Jeden drát do levé dírky v zásuvce a druhý do pravé dírky v zásuvce a změříš kolik temelín dokáže vyrobit ampér. To je fajn...

Dokud byly jenom uhelné elektrárny, tak přinejhorším přiběhl naštvaný topič s přeraženou lopatou v ruce, ale u Temelína se bojím, bojím.

mám pocit, že přesně takhle jsem to zkoušel poprvé akorát jsem ty "dráty" od multimetru musel u zásuvky odstříhnout kombinačkama

A vznikly nové zuby na kombinačkách. Ale nic není ztraceno, kombinačky se potom dají použít na odizolovávání vodičů

Jednou jsem chtěl změřit tímhle přístrojemhttp://www.nbazar.cz/elektro/avomet-du-10-2405... (BTW: Za tu cenu bych ho koupil i dnes)jaké mám napětí v síťové zásuvce a nevšiml jsem si, že měřicí šňůru mám v proudové svorce. Ale kupodivu to odnesl jen odpor v tom proudovém rozsahu na který byl zrovna nastaven proudový přepínač.Pokud tazatel chce měřit proudy a napětí sítě a ne jen ploché baterie, tak pro měření přenosnými přístroji jsou určitá omezení dle vyhlášky 50.

Drobné upřesnění. Jednak jde o jiné související normy a jednak napětí není nijak upřesněno. Měření přenosnými měřícími přístroji je "práce na elektrickém zařízení", nikoliv "obsluha elektrického zařízení". On takový "vložkáč": http://www.ges.cz/cz/akumulator-oloveny-lc-... může být také nebezpečný, dokonce více než výše zmíněná "síťová" "praktika" měření napětí ampérmetrem.

S hentym sa bude dat merat rozdiel zaciatok/koniec len s velmi tenkymi dratmi. Ale ked je dolezita funkcia "mne se libi" tak moze byt.

hm... unart.cz tak to je jasny...

Na to domácí žvýkání si kup z aláče DT9205 nebo DT9208A za pár centů.

500Kč? Nedávno jsem si koupil PM18: http://www.ebay.com/itm/True-RMS-Digital-Mult... , mimo jiné má i funkci hledání kabelů pod napětím ve zdi, podsvícený displej, baterka, držák měřicích hrotů na těle měřáku, automatické vypínání, takže nevybije baterky, když ho strčíš nevypnutý do šuplíku. Pokud bys chtěl měřit i teploty, dá se koupit ten samý měřák i s čidlem jenom o nějakou desetikorunu dráž (PM18C)Nevýhoda: je tlustý (držáky hrotů a tužkové baterie zvětšují celkovou tloušťku).

Vsechny za ty penize jsou stejne, a stejne na prd presne. Ale na orientacni mereni to asi staci. Jak uz tu nekdo psal, za tuto cenu rozhoduje casto jenom vzhled.

Budiž ti vodítkem toto postarší porovnáníhttp://www.ok1cjb.cz/index.php

Nic ve zlém, ale obávám se, že nevíš jak se proud a napětí měří a nemáš ani základy elektriky, když se ptáš"na měření voltů a ampér na adaptéru na začátku a na konci drátů".

ZdravímNemohli by jste poradit nějaké kvalitní značky měřáku?Znáte určitě značku UNI-T nevlastní někdo nějaký model ?a byl by ochoten sdělit své zkušenosti vím že jsou daleko lepší značky ale ty unity se mi líbí i vzhledově a nakupoval bych GMelectronic v OV a tam by šel i objednat Posílám odkaz na stránky kdyby se někdo vyznal a mohl by doporučit třeba i něco jiného https://www.gme.cz/multimetry hlavně bych ocenil funkci měření teploty navíc a aby měřák měl funkci AUTO RANGE Děkuji za případnou odpověď Pavel