» Poradna » Notebooky

Jaký konvertibilní NB a proč ne Apple?

Chtěl bych si koupit NB. Můj první. Zatím jsem si vystačil s desktopy a pracovními NB. Mám sice tablet, ale líbí se multirežimové notebooky. Investice okolo 20 tisíc za Intel i5 a 8GB RAM. Ale to je asi maximum, co jsem ochotný za NB dát. V úvahu přicházejí tyto:Lenovo yoga - líbí se mi, ale zdají se mi drahé na čínu a zároveň jsem slyšel časté nešťastné komentáře na poruchovost a špatný přístup k reklamacím, výměnám, opravámHP x360 - nemají IPS displej (byl jsem se na něj podívat a fakt je to nekoukatelný)Dell Inspiron Touch 13z - zatím favorit, je celkem pěkný, 3 roky záruka, ale nemá SSD diskPodpoří nebo vyvrátí mi někdo moje argumenty?Ještě bych se rád zeptal, jestli bude v ČR v prodeji Toshiba P55W, která na zahraničních recenzích vychází velmi pěkně?A poslední otázka, v případě, že bych netrval na konvertibilním NB. Koketuji s myšlenkou na Apple, ale to jen z toho důvodu, abych nebyl konzerva a zkusil platfotmu o které iNěkteří tak básní. 11" se dá pořídit za 23 tis. 13" za 27 tis. Vypadá pěkně, má asi pěknou výdrž, všechno je svižné, touchpad umí gesta, která zřejmě zrychlí a zpříjemní práci. Krom toho, že je to jiný OS a za příslušenství se dost platí, máte někdo nějaký argument, proč Apple nebrat?Díky všem za pochopení, názory a rozbor

Odpovědi na otázku

a sakra ... ted koukam na tohle a asi slevim z konvertiblu :)ASUS UX305http://www.zive.cz/clanky/asus-ux305-v-mnohe...

tys ty gesta studoval, že tvrdíš, že zrychlí práci (asi více než gesta ve ne-MACECH)?Dell Inspiron Touch 13z - tak si kup model se SSDA většinou kovertibly mají nízký výkon, čtyřjádro tam není možné. taky mají lesklý displeje a na to se nedá koukat (mluvím jen za sebe)

- nestudoval ... přiznávám .. jen mi to přišlo efektní ...- díky za radu, ale tento Dell se nevyrábí z SSD diskem ...- do teď jsem měl za to, že intel i5 se pro NB vyrábí jen dvoujádro ..

ne, jen některá i7 jsou čtyřjádra.

tak SSD si můžeš dokoupit - to problém není, jestli se ti to vleze do rozpočtu. Mnohé notesy se vyplatí kupovat s tím že zvýšíš RAM a dokoupíš třeba to SSD...

"líbí se mi, ale zdají se mi drahé na čínu"Jen tak mimochodem, výrobky amerického Apple ve skutečnosti vyrábí čínský Foxconn a např. třeba i značkové notesy jako Dell apod. dělá myslím čínský Pegatron.

jj, vsechno je to z Asie ... uznavam, ta Cina nebyl dobry argument ...

poradi nekdo?

tak si zajdi do "jablkárny" a nějaké to železo si vyzkoušej - mně osobně ten OS nevyhovuje. Sám bych si radši koupil něco jako ten convertible od HP se stylusem ala Surface Pro...

Apple byl před mnoha lety zázrak ve srovnání s PC, dnes už to neplatí. Je to drahé, o moc víc než PC to neumí, SW také není mnoho, a je to asi nejspíš už jen pro snoby, kteří se "potřebují" lišit a předvádět.