Jaký komponenty pro streamovani?

Dobrý den, chci začít streamovat na twitchi jen mluvení s lidmi, koukani na videa a občas nejakou nenáročnou hru na hardware. A chci se zeptat, jaký procesor a grafickou kartu, nebo procesor s integrovanou gpu by jste doporučili? Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

A zapomněl jsem ještě napsat, ze bych chtěl mít kvalitu obrazu 1080p60 fps, protože mám nově výkonný internet

Jaké jsou ty nenáročné hry?V zásadě cokoli od součansých i3/i5, Ryzen5 a k tomu ideálně GTX/RTX grafiku s nejnovějším NVENC encodérem.Hodně záleží na tom co člověk bude dělat ve streamovacím SW, ono trošku potuněné OBSko umí v klidu zabít čtyřjádro.Druhá možnost je zvolit dual stream setup, na jednom počítači/konzoli/tabletu se hraje, na druhém streamuje. Tady pak stačí to samé, nebo třeba MacMini s M1 /nebo iMac/Macbook Air), klidně v základu a capture karta.Taky tady nepadlo jaký je internet a kam se bude streamovat. Třeba požadavky na Twitch jsou výrazně nižší, než třeba na YT, pokud chce člověk trošku kvalitu. Na Twitchi při FHD je možná lepší vysílat v 30FPS, zvláště když je to primárně just chatting nebo nemáročné hry, ušetří to bitrate na lepší kvalitu obrazu nebo snížení bitratu. Pokud nejsi partner a to nejsi, protože by ses takto neptal, můžeš omezit diváky, prototože jen partneři mají garantovaný transcoding, tzn snížení kvality a světe div se spousta lidí twitch sleduje i mimo slušnou linku která by umožnila 6-8Gbit/s. Já třeba na dovči chtěl na chvíli pustit nějaký twitch stream, ale moc jsem neuspěl, hotelová Wifi to nedávala a musel jsem tak vybírat vysílání těch co měli aktivní transcoding.Youtube například nemá takové limity jako Twich člověk tam může cpát desítky Gb/s klidně 4k, ale každý kdo streamuje má transcoding, takže divák si zvolí takovou kvalitu kterou mu utáhne linka...

Tak třeba csko, league of legends nebo nějaký 2D hry. A když bych vzal silný procesor s uhd 750 grafikou, tak ten by nezvlad těch 1080p60? A asi bych bych jen jeden počítač který by rovnou streamoval. Chci vysílat na Twitch.

Ten ti nedá především ty hry. Integrovaná grafika je na hry k ničemu.

Gb/s? Jsi si jistý?