» Poradna » Notebooky

Jaký kabel pro propojení notebooku a monitoru

Dobrý den vlastním tento monitor https://www.lgshop.cz/27-lg-27gp850-ba mám v plánu si pořídit notebook https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-pro-16ach... a zajímalo by mě jestli lze tento notebook propojit s monitorem tak aby monitor utáhl 165hz předpokládám že to bude přes kabel USB C na Display port ale nemůžu se nikde dohledat a také sehnat kabel který podporuje 165hz 2K. Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

DP 1.2 by mal stačiťhttps://www.alza.sk/axagon-rvc-dpc-prevodnik-... ak by náhodou nie tak 1.4 to utiahne určitehttps://www.alza.sk/choetech-type-c-usb-c-to-... otázne je aký štandard podporuje tvoj ntb..

Kup displayport kabel a reukci USB-C to displayport, pak do monitoru dáš displayport kabel a do notebooku usb-c

I u redukci se obvykle udava jako maximum 4K@60Hz. Tim si nepomuze.Jinak v praxi to nebude az takovy problem, protoze v rozliseni toho panelu 3060ka zas az tolik veci na vysoke fps stejne nerozjede.Nakup "herniho" laptopu bez fyzickeho DP povazuju za nerozumne reseni.

všechny v této cenové kategorii nemají display port pouze usb c který podporuje display port v alt módu

Ano, tim jste tazateli podrobne vysvetlil, v cem je jeho problem. ;o)

rtx 3060 130W utáhne na nightmare mode doom ethernal na 200 fps

Skutecne? Neprehanejte a vsimnete si, o jake mu jde rozliseni.https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-3060-M...

Nedalo mi to a podíval jsme se.. dle YT videí to v 1440 (tazatel chce 2k +/-) nad 130 fps nejde - V fHD proti zdi to umí 280 fps, běžně (otevřená scéna) okolo 150 - 180 fps.Mohl byste hodit link video jak se to podařilo někomu rozjet v 2k na 200 fps + stabilně? (díval jsme se, že vulcan to taky neudrží.. tak nevim).Tady to má třeba týpek ohulené na 1440 s 3060 a nad 140 fps to nedostane. https://youtu.be/h-JsS-1oMdkTakže buď mi něco uniká, nebo jste si to číslo vycucal z prstu..

Berte v uvahu, ze polovina tech YT zazraku je cinknuta. Kolikrat se ani nedozvite, jestli to ma byt laptopova nebo desktopova GK atd.Pokud to ma brat nekdo vazne, musi to byt verohodny test z duveryhodneho zdroje. Fakt ne samohana z YT.

ale to je desktopova 3060, nie na krv podtaktovana notebookova, aby to ten tenky sajrajt stihal chladit.

viděl jsme pouze video které bylo popsané laptop nvidia rtx 3060 130w a měl zhruba 200 fps na ultranightmare nic více nevím mě pouze zajímá jaký kabel koupit aby ten notebook byl schopný na ten monitor rozjet 2K 165hz to je vše nepopírám žádné poznatky od jiných lidí protože vím že já sám se v těchto věcech nevyznám původně jsem měl stavět stolák ale prostě ta krize grafických karet je hrozná a nevím co dělat teď mám ten LG monitor a připojuji to k 8 let starému notebooku

Neni sporu o tom, ze situace na trhu je prachbidna. Kdo nema na skutecne herni desktop, coz dnes znamena treba 80k+, je v haji. :o(

to mám radost no :D kéž bych se rozhodl před rokem a půl teď jsem uvězněn bohužel

Hledal jsem, co o tom Lenovo kde pise a nejakeho jasneho vysvetleni jsem se nedockal. Obecne uvadeji, ze to ma umet DP1.4.Coz ze byste se proste zkusil mailem zeptat jejich podpory? Urcite se k veci nejak vyjadri.

To je moc dobrý nápad a upřímně mě to vůbec nenapadlo moc děkuji za radu.

jde o to jestli ta redukce podpoří 2K 165hz oni ty redukce moc nepopisují