» Poradna » Programy

Jaký je zozdíl mezi kabelam antenou

Dobrý den, v menu televize mám možnost zvolit ladění prostřednictvím kabelu nebo antény. Jaký je mezi tím rozdíl, nebo co mi to umožní sledovat? děkuji

Odpovědi na otázku

To je přepínání ladění na frekvencích, které se používají v pzemním vysílání (DVB-T/2) a v kabelových televizích (DVB-C). Takže pokud nemáte zaplacenou nějakou kabelovku, tak musíš ladit normálně s nastavením "anténa", jinak nic nenaladíš.

takže přes kabel se to ladí jen když mám set top box?

Ne kdyz mas kabelovou televizi vysilajici v DVB-C formatu. Pokud mas set-top-box tak na TV prepnes na vstup kde jezapojen.

Ale prd, přes kabel se to ladí, když nemáš do TV připojenou anténu (rozvod STA nebo vlastní anténu), ale máš od nějakého poskytovatele zaplacenou kabelovou televizi (např. UPC). No a pokud máš settopbox, tak na televizi neladíš vůbec nic, ladí se to na settopboxu.

děkuji