» Poradna » Počítačové sítě

Jaký je rozsah adres, které můžu přiřadit routerů(uzlům) v daných podsítích?

Zdravím světe, řekněme, že jsem rozdělil síť 14.18.192.0/20 do 3 podsítí s minimálně 300 místy pro každou podsíť - výsledek zde http://oi66.tinypic.com/2yzitcy.jpg - takže mám různé IP adresy pro každou podsíť a k tomu jejich masky (které jsou stejné, protože je tam stejný počet míst).Zajímalo by mě jak zjistím rozsah IP adres, které můžu přiřadit routerů(uzlům) v daných podsítích? Jeden borec mi vysvětloval něco o tom, že se prý musí nejprve zjistit IP adresa té nadřazené sítě - v mém případě je to 14.18.207.0/27 - ale jak se k tomu došlo??Rozsah by pak byl pro jednotlivé sítě prý takovýto:192.1 - 207.10 → chápu tu první IP adresu, ale jak zjistím tu poslední adresu v rozsahu??194.1 - 207.11196.1 - 207.12Děkuji za vysvětlení světe

Odpovědi na otázku

To je skvělý, ale víte jak jsem psal o tom borcovi, tak ten borec je můj profesor, a tomu nebude stačit řešení pomocí online kalkulačky, pokud to chápete, byl bych moc vděčný za vysvětlení nebo aspoň hrubý popis postupu.

No ale pokud to máš jako domácí úkol, tak to se musíš naučit - né že ti to někdo tady udělá za tebe.... :(

Připravuju se na test pomocí učebnice, kde tyhle praktické věci nejsou zapsané, nežádám o výpočet ale o popis postupu!!! CO je na tom chcít vědět jak se něco dělá???

"CO je na tom chcít vědět jak se něco dělá???" - To jsou právě ty základy které se máš naučit....

Jdu se zeptat na anglicky mluvící forum, wtf lidi, co je to s vámi???

tady jsi v Poradně a ne na webu udelam-za-tebe-zdarma-domaci-ukol.cz ty retardovaná hnído

No s námi je to, že nepotporujem shnilé lenivé lemply, kteří se neumí naučit danou problematiku do školy a myslí si že mu to někdo udělá za něj.... Co budeš dělat až budeš v praxi??? Hlavně aby dobře platili a nic jsi nemusel dělat - že? A pak se budeš vydávat za IT machra :(

"nepotporujem" -

Chybička se vloudí - omluva :)

Kdybys tomu venoval byt jen minimum casu, tak site, topologie, konfigurace, segmentace atp jsou rozumne popsany i na wikipedii... a tady by ses pak zakonite musel ptat trochu jinak.

nebo http://www.subnet-calculator.com/...ale zjevne tapes, takze rychle dopln alespon zaklady.

A tohle na me bude za 5 let machrovat s titulem a certifikatem, jak vsemu v sitich rozumi....

Obecně vzato máš 3 podsítě. Celé co musíš udělat pro routery je vytvořit čtvrtou podsíť kam se vejdou minimálně 4 zařízení (pro každou podsíť jeden router plus jeden router na komunikaci dál). A tuto podsíť také musíš vytvořit v rámci svého rozsahu 14.18.192.0/20 stejně jako ty 3 předchozí podsítě.Jak se došlo k té tvojí konkrétní "14.18.207.0/27" je záhadou. Je to na tom člověku co to navrhuje. Klidně to mohl být rozsah: "14.18.198.0/29", protože tam jsi skončil u těch podsítí. A nebo to může být část na "konci" rozsahu 14.18.207.248/29 a nebo cokoli jiného "volného" z původního rozsahu. Jen je zvláštní to co jsi dostal jako vzor, protože to sice je u konce rozsahu, ale není to úplný konec, proto je ten výběr celkem zvláštní.