» Poradna » Ostatní

Jaký je postup příkladu?

Poradil by mi někdo přesné a celé řešení tohohle zakroužkovaného příkladu. PS: výsledek je dole taky v kroužkuOdkaz na příklad : https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/v/1528721_10...

Odpovědi na otázku

Domácí úkoly zde nikdo za nikoho nevypracovává. Jen si pěkně namáhej hlavinku.

Nikdo tu domácí úkol nedává :) učím se k maturitě a tohle je hodně staré učivo pro mě a nechápu ho :) tak jsem se chtěl zeptat

A učebnice už nemáš? Staré sešity už taky nemáš? Jistě jste si psali postupy a ukázkové příklady. A na internetu je toho taky dost. Holt dneska je móda "dejte mi sem řešení, já nic hledat nebudu a jsem líný". Za mých mladých let internet nebyl, jen knihy a spolužáci. Vy to máte hodně ulehčené díky internetu, a ještě si dovolujete po cicích lidech na poradnách chtít kompletní řešení.

Achjo... když myslíte, že je to takhle. Opravdu jsem dělal co jsem mohl a jen jsem chtěl rychle pomoct, abych se mohl učit dále. Pokud je to pro vás takový problém, pak se omlouvám, ale nemusel jste vůbec reagovat na můj dotaz.

Pytlík dole má pravdu. Jestli si s tímto nevíš rady, nemáš u maturity co dělat.

Tak nám sem hoď, co jsi spočítal.

Pokud neumíš toto spočítat, pak je mi záhadno, jak jsi se vůbec k maturitě mohl dostat. Něco je tady sakra špatně. Existuje-li spravedlnost, tak tu maturitu snad neuděláš. Děsí mě, že by toto jednou mělo vydělávat na můj důchod. A bude hůř.

Celé a přesné řešení? To je snad náš domácí úkol? Jen se snaž, je to jednoduché.

Už jsem psal, učím se k maturitě :) chtěl jsem jen poprosit o řešení protože si opravdu nevím rady...

Jestli si s TÍMHLE nevíš rady, tak nemáš u maturity co dělat.

převeď odmocniny na mocniny, na stejné proměnné aplikuj pravidlo pro počítání s mocninami (sčítání v případě součinu, odčítání v případě podílu)výsledek zjednoduš hotovo

Tím mu nepomůžeš, on čekal, že mu sem dáš spočítanej příklad, on to jen obšlehne a bude to vydávat za svou práci. Moc bych za to nedal, že ty kecy o maturitě si jen vymyslel a že to má zkrátka zítra odevzdat jako domácí úkol.

mé zkušenosti z doučování hovoří jinak- někomu stačí výše uvedený stručný postup, aby se chytil, protože už to jednou absolvoval a chybí mu jen cvik a jistota a někomu pomáhá, když si pravidla odvodí z příkladů počítaných krok za krokem.Lidi jsou různí a každému pomáhá něco jiného.

Tak jistě, za nás to takhle fungovalo taky. Ale to bylo tím, že net byl v tu dobu vzácnost.

Ježíš to je střední (kde jsou ty časy), hele najdi si učebnici pro přijmačky na vysokou tam to máš i s postupem.

Hele, já maturoval před rokem (také z matematiky) - celou střední jsem proflákal a myslel si, jaký jsem frajer - když jsem prošel střední bez většího zapocení. No ale opak byl samozřejmě pravdou, chyběly mi základy, dělal jsem nesmyslné chyby v "primitivních" výpočtech, atd... Proto jsem celý čtvrťák poctivě chodil (!pouze! jednou týdně) na doučování. A dokonce i u toho blbého pivka, na které jsme chodili po škole se spolužáky jsme si navzájem pomáhali - dávali si tipy, triky jak co počítat --> a heleme se, maturitu mám doma.Btw: Jen od věci si dovolím podotknout, jak je naše všeslavná a milionová státní maturita absurdní. Prostě doposud jsem nedokázal pochopit, proč já, jako student SOŠ (střední odborné školy) měl mít stejnou maturitu jako ta naše "elita" z gymplu? Nedokázal jsem pochopit, proč máme úplně to samé zadáni jako studenti z gymplu, kteří mají na střední škole o 2h matematiky více než jsme měli třeba my na SOŠ. Na gymplu má být přece větší úroveň, ne? Tak jak je možný, že maj stejně "lehkou" (pro gympl určitě) maturitu jako osatní střední školy? To se netýká jen matematiky, ale i ČJ a cizích jazyků... Co z toho vyplývá? Že na gympl může už každý....

Zapomněl jsem dodat v jedné větě "...kteří mají na střední škole o 2h matematiky TÝDNĚ více než jsme měli třeba my na SOŠ..."Ne, nebudu se nervovat ^^

SOŠ se teď říká učilištím?

Maturita z matiky je v současné podobě lehká i pro žáka 9. třídy základní školy.

Ano, pro takového žáka, který se vrhne na poslední dvě strany matur. zadání a vyplní jej jako sportku (jelikož na konci jsou uzavřené úlohy s volbou odpovědi - tj. a,,b,c,d) - pak takový žák 9. třídy zákl. školy může na maturitě (s trochou štěstí) uspět. Je lehká, to Vám neberu - ale zároveň je i debilně těžká - protože jde většinou o úlohy se "špeky". Nikoho už nezajímá, jestli umíš počítat, ale jestli si dokážeš poradit.

Zkoušel jsem si ukázkovou maturitu a tam teda žádné špeky nebyly.

Je to primitivní příklad, jelikož tam JSOU POUZE A JENOM násobky a podíly a MOCnění.Každá z těcho operací se dá vyjádřit určitou mocninou.:Dělení je mínus prvá mocnina.Násobení je Prvá mocnina. ntáOdmocnina je (1/ntá) mocnina. řetězení operací odpovídá násobení těchto mocnin.Když tam je stejný symbol víckrát, tak se to zjednoduší na jeden symbol se součtem mocnin.Tohle když pochopíš, budeš king na tyhle příklady.