» Poradna » Notebooky

Jaký herní notebook vybrat

Zdravím,mám v plánu si koupit herní notebook do cca 40 000,-Kč potřeboval bych poradit s výběrem, zamlouvá se mi Acer Aspire V17 Nitro Black Edition II (Intel Core i7 6700HQ Skylake, 17.3" LED 1920x1080 IPS ComfyView, 16GB RAM DDR4, NVIDIA GeForce GTX 960M 4GB GDDR5, SSD 256GB + HDD 2TB 5400 otáček, DVD, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0, čtečka karet, HDMI, USB 3.1 Type-C (USB-C), Thunderbolt) https://www.alza.cz/acer-aspire-v17-nitro-bla... . A dále pak dle recenzí Acer Predator 17 NX.Q03EC.002 (Intel Core i7 6700HQ Skylake, 17.3" LED 1920x1080 IPS ComfyView, 8GB RAM DDR4, NVIDIA GeForce GTX 970M 3GB GDDR5, HDD 1TB 7200 otáček, DVD, WiFi 802.11ac, Killer DoubleShot Pro, Reproduktory SoundPound, podsvícená klávesnice, 8 článková baterie) https://www.alza.cz/acer-predator-17-d3850460... . Nevím zda je lepší ten nebo ten. V případě doporučte jiný. Díky.

Odpovědi na otázku

Sorry, neskumal som tie odkazy, ja mozem odporucit Asus ROG.Poznam asi 5 ludi, co ho maju, vratane mna sameho. Kazdy mame iny typ a model, ten moj ma 4,5 roka, najstarsi o ktorom viem ma 5,5 roka. Vsetko OK.Hlavne nekupuj nic s AMD(to je moje osobne odporucanie, AMD fanusikovia ma zavesia za koule do prievanu :) )

s ohledem na to, jaké mám špatné zkušenosti s AMD v ntb mimo herní sektor, tak taky nejsem příliš nakloněn tomu věřit, že by herní notesy s AMD neměly podobné problémy

taky souhlasim s Asus ROG, sam ho mam a kamarad takyje sice velkej a tezkej, ale zase tohle si nikdo nekoupi na bezny prenaseni (ja ho mel na obcasny prevazeni autem), vyhodou je na NB pomerne velka upgradovatelnost, ted tam mam treba 2x SSD (mSATA a SATA) + 1 HDD (SATA, misto DVD) a zvednul jsem i RAMku na 24 GB (2x 4 GB + 2x 8GB) - 15" notebook, co tohle zvladnou, moc neni btw, mam asi 3.5 roku ROG G55VW, ale to neni podstatny, ten neni na trhu uz dlouho...

Tak rozhodování mezi GTX960M a GTX970M je celkem jednoduchý.. ;) 970 je prostě znatelně výkonnější..viz třeba notebookcheck - GTX960M: 63. místo, GTX970M: 23. místo..porovnal jsem si obě v reálu a je to znát. 970 si už vcelku poradí na FHD s high i s ultra nastavením u moderních her, 960 výrazně hůř. Ale když máš dva kandidáty, taky si je vyzkoušej a uvidíš. Mě u Predatora vadil hroznej zvuk z repráků, kvůli tomu jsem ho nevzal.

Predator má lepší grafiku a zřejmě i chlazení. Bral bych ten.