Jaký HDD pro zálohování

Ahojky,mám dilema jaký externí USB nebo esata HDD použít pro zálohování domácího videa tak, aby to vydrželo co nejdéle zazálohované a zda je lepší 2,5" nebo 3,5", a jakou značku vybrat. Moc díky za radu, Hanka.

Odpovědi na otázku

Za sebe doporučím 3.5ku disk v externím boxu a ne hotový exterák. Např.box - RaidSonic Icy Box IB-318StU3-B, USB 3.0 IB-318StU3-B https://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib-318s... a do toho nějaký 3.5 palcový SATA disk požadované kapacity dle rozpočtu. Např. 2TB WD Redhttps://www.czc.cz/wd-red-2tb/111718/produktale pokud ti přijde neakceptovatelně drahý, tak lze i obyčejnějšíhttps://www.czc.cz/wd-blue-2tb/178165/produkt

Díky za radu. Víš já bych chtěla mít jistotu i když použiji HDD jak nabízíš tip, tak v mém případě bych použila HDD 4GB protože mám hodně domácích videí s dětmi, a je zhruba 2x dražší protože má větší kapacitu a já to akceptuji. Ale zatím mi nikdo neřekl jestli ten disk v boxu se také umí uspat. PC mám nepřetržitě zapnuté a na ten extérní disk přistupuji jen příležitostně, tak 2x týdně a proto si myslím proč má běžet a opotřebovávat se když ho zrovna nevyužívám. Proto, když už bych použila 3,5" HDD který má své napájení a ne přes USB, jestli jde přes nějaký box nějakým způsobem uspat. U 2,5" USB HDD to jde, ale 3,5" prý jsou spolehlivější co se týče životnosti. Vím že není problém když ho zrovna nepoužívám, tak ho vypnou manuálně, ale tak to nechci. Pokud máš nebo někdo další jiné řešení, tak to prosím sdělte. NAS nechci používat. Díky.

Mno, ten RED je koncipovaný na nonstop provoz, ale mně osobně přijde jistější ten disk prostě odpojit z napájení, pokud se používá jen příležitostně.Jinak 4TB RED mám s tím zmíněným boxem vyzkoušený taky, jen vím, že tu lidi tyhle věci chtějí skoro vždycky co nejlevnější Jen ale doufám, že pokud jsou ta videa pro tebe důležitá, tak že tohle nebude jediné úložiště. Jo a další důvod proč nemít disk se zálohami nonstop připojený do PC, je že když nedejbože na PC chytíš nějaký ten šifrovací vir, tak přijdeš o data jak v PC, tak i o zálohu na připojeném externím disku.

Těžko v tomhle radit. Už sem viděl dost lidí, kteří sice poctivě zálohovali na exterák ale ten buď utopili nebo jim prostě neopravitelně kleknul. Jestli o to fakt nechcete přijít tak je určitým řešením nějaký cloud. Pokud možno od nějaké spolehlivé firmy.

Tak jo a díky.

nebo mít druhou zálohu na jiném disku třeba v práci. Když zkrachuje firma provozující cloud, tak jsou data v háji stejně jako u utopeného disku.

Máte pravdu. Stoprocentní jistota prostě není.

Já používám i na zálohy atd... tenhle disk https://www.tsbohemia.cz/pevny-disk-hitachi-travel... HGST (Hitachi) jsou nejspolehlivější disky a k tomu tenhle externí box https://www.tsbohemia.cz/axago-ee25-xa3-usb-3-0-al...

Na tom boxu je vypínač - 2x týdně jej zapnout a pak vypnout snad není problém. I uspaný disk se každou chvíli "probere" při nějaké aktivitě exploreru.