» Poradna » Programy

Jaký free software na úpravu hlasitosti audia ve videu?

Ahoj, jakým free programem jde upravovat hlasitost jednotlivých kanálů 5.1 zvuku. Konkrétně jde o zesílení předního centru v AC-3 a ACC.

Odpovědi na otázku

Raz som nieco take robil v adobe premiere. Iny nepoznam.

Pochybuji, že by Adobe premiere byl free. Zkoušel jsem Audacity, ale asi mi chybí nějaký kodek a nevím, jak ho k Audacity doinstalovat. Zesílit to šlo, ale už ne uložit v 5.1. Šlo to uložit pouze jako 2.0.

napadl mne Avidemux - jsou tam filtry, jde uložit bez překódování videa, ale s 5.1 jsem nikdy nepracoval...

Avidemux znám, ale ten neumí pracovat s jednotlivými zvukovými kanály (alespoň jsem to v něm nenašel), jen se všemi najednou.

otázka je, jak by to třeba šlo v něčem jako OpenShot / Shotcut nebo KDEnlive - pokud by to 5.1 zvuk načetlo jako jednotlivé audiostopy, půjde to. Ale jestli je u AC3 nějaké licenční omezení, může to být problém i tam. Navíc KDEnlive ap. podle mne neumí uložit video bez překódování - pokud by to bylo na kvalitě znát, musel by sis v něčem jiném spojit staré video s novým audiem...Nebo mne napadá, jestli by to nenačetl přímo třeba Ardour...http://ardour.org

S nutností překódování samozřejmě počítám. Ardour je sice pěkný zvukový editor, ale rozhodně není free.

"Ardour is licensed under the GNU Public License v2"jak jako není free?

aha, už to vidím. Můžeš si to zkompilovat zadara sám, ale binárka zdarma není... No něčím se ten vývoj platit musí. Ale free ti jede 10 minut, na to, co potřebuješ to musí stačit.

chýba ac3 priestorový audiokodek,či existuje aj nejaký použitelný bezplatný,to neviem,bezplatné sú obvykle len dekodery,ktoré umožnia prehrávanie,nie editáciu.....

V audacity to ide v pohode, sám ho osobne používam. Myslím, že tam bude treba doinštalovať ffmpeg kodek a pri exporte, alebo v nastaveniach nastaviť export viackanálového súboru.

Neměl bys odkaz na ten ffmpeg kodek a návod jak ho nainstalovat, aby s ním Audacity pracovalo? Dík

A chceš to při přehrávání videa nebo to video chceš upravovat?

Upravit (už vyřešeno pomocí Audacity a ffmpeg kodeku), protože videa přehrávám nejen v PC, nic méně nějaký audio filtr, který by to uměl přímo při přehrávání by se hodil také. Zatím používám AC-3 Filter, ale ten neumí ACC a ni neumí pracovat s jednotlivými kanály. Věděl bys o něčem lepším?

Já bych 5.1 zrušil a zakázal obecně na celym světě. Jsou z toho akorát problémy.

AC-3 Filter umí AAC a umí i pracovat s jednotlivými kanály.

Pravda, teď jsem si všiml, že jednotlivé kanály umí, ale jak ho přimět, aby byl aktivní i při ACC kodeku nevím. Používám ho s GOM Playerem, ale při ACC se neaktivuje. Poradíš jak na to?

Pusť si titulky, to opravit nejde, je to základní vlastnost špatně ozvučených filmů 5.1