» Poradna » Web a internet

Jaký FREE antivirus?

Zdravim,Jaký je nejlepší antivirus? Já použivám AVG free 2014. Na nových počítačích jede dobře, ale ty starší už docela zasekává. Je lepší AVAST free? Nebo, který podle vás je nejlepší v realci snižovaní rychlosti PC/ kvalita zachycování malveru, viru apod. ?Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

To se tady ještě tento týden neřešilo myslím, let´s flame

Žádný, starý slabý počítač bude zasekávat každý, i MSE.

Stim bych nesouhlasil na mem pc s 640 mb ram funguje nejnovejsi verze avastu v pohode a pc se neseka ani se nejak nezpomalilo

A v pohodě ti to přehrává i 4k v h265 a nejnovější herní pecky ti tam jdou na plné detaily při 100 fps, že?

Avast Antivirus Free je osvědčená klasika, kdo hledá důraz na co nejmenší zátěž systému pak Microsoft Security Essentials, ale nemá takovou úspěšnost detekcí jako Avast. Hodně lidí chválí Aviru, já ji měl a šla pryč. Sice na detekce je ještě lepší než Avast, ale hodně zatěžuje počítač a nehodí se na slabé a starší stroje. AVG je slabé.

Nod taky málo zatěžuje

MS - SE bych nedoporučoval, jelikož sám MS od něho dává ruce pryč a již ho neprosazuje. Má sloužit jako základní ochrana před tím, než si seženete jiného antivira. Na druhou stranu jsem ho používal roky a problémy jsem neměl, ale já neklikám na každou kravinu za každou cenu.

I kdybys klikl a stáhl a rozbalil, tak tě MSE předem upozorní že se jedná o něco škodlivého :) .

No, já mám s avirou jen nejlepší zkušenosti, ale pravda je, že jsem na starších pc nepoužíval nové verze aviry, ale jen co nejstarší, updatoval jsem jen virové databáze. Pak samozřejmě nemá smysl zapínat rezidentní kontrolu - jednak nechci zvyšovat zátěž pc, druhak by starý antivir stejně nemusel zvládat. Pak tedy sloužila jen pro příležitostné kontroly stažených souborů a to zvládala úplně v pohodě. Jak mco hardwarově náročné jsou poslední verze aviry rok dva dozadu, tedy nevím.

Vyhledávání nefunguje?! Třeba posledně zde: http://www.zive.cz/poradna/free-avfw-s-nizsi... , že?

Shrnutí (vyzkoušel jsem na měsíc každý antivir, určité postřehy tam jsou, pro win8 x64):+ Avast Free - dobrá detekce, občas poplašný ale zřídka kdy (např. BS Player), na RAM malé zatížení, registrace na rok+ Avira Free - mnohem lepší detekce, minimálně poplašné detekce (nesetkal jsem se), na RAM trochu horší, trochu pomalejší web, stahování a kopírování souborů+ Panda Cloud Free - dobrá detekce, minimum poplašných detekcí (jeden RaR archiv se mu nezdál) , na RAM vcelku svižný, bohužel jsem nenašel českou verzi (překlad do 20 jazyků, pouze slovenskou verzi jsem měl, saženo ze stránek výrobce, možná jsem špatně koukal)+ AVG Free - průměrná detekce, poplachy jsem zaznamenal u 2 programů (BS Player a Format Factory), na RAM už to není nic moc, start systému byl pomalý (od AVG je nejlepším programem PC TuneUp ale registry s ním nečistěte!), celkově bych nedoporučoval+ Comodo Internet Security Free - jedná se o balík AV + FW, antivirus se z 5 na 6 verzi o něco zlepšil, bezkonkurenčně nejlepší je FW+ pokud nesjíždíš stránky s erotickou tématikou, warezy, torrenty a archivy s cracky, vystačí ti Defender/ MSE ve Windowsech, já osobn sáhl po placeném Esetu NOD32 a detekci má dobrou a výkon taky ujde, když hraju přepnu se do herního režimu a z 90 MB paměti klesne na 35 MB, dobrý je i ESET online scaner pokud nechceš instalovat antivir do PC

No, výborně, tak jme tak nějak shrnuli ( klidně se to dalo napastovat z let předcházejících ) to, co tady bylo řečeno milionkrát a můžeme to tady zamknout, ne? ....

Tak proč to čteš, když tě to štve?

no pekne ale chcelo by to testovat vždy s stejnakym-i broučkami inak je to tvoj pocithttp://malwaretips.com/forums/malware-archive.113/

A vzorky, na kterých jsi to zkoušel, bys k dispozici nedal? Případně aspoň seznam názvů malware.

Tazatel píše "na starší počítač" - asi bude mít už něco pomalejšího. Zkus si ty antiviry vyzkoušet ne nějakém pomalém Atomu - velice rychle se naučíš pracovat bez antiviru se zálohovanou kopií.

tak na Toshiba NB500-11D Netbook Intel Atom (N455) 1.66GHz 1024MB 250GB 10.1 inch TFT WLAN Windows 7 Starter (Intel GMA 3150), který jsem používal byl ze všech free AV na RAM nejlepší Avast

Dobře, ale porovnal jsi rychlost spuštění počítače, spuštění programů, atd. s antivirem a bez antiviru?

jistě že, Panda taky nebyla špatná, zkusil jsem na tak pomalý stroj i ESET ale to nedoporučuju, to už bylo moc než se všechno načetlo

Já mám vyzkoušeno, že pokud antivir, tak MSE (Defender), snížit mu v nastavení zatížení na minimum a ještě mu zadat některé programy do výjimek, aby je nekontroloval. Třeba takový DoubleCommander - než mu dovolil nastartovat, to byla věčnost.

Z free bych ještě doplnil Clamav (ClamWin), používám ho ve škole na několika PC pro žáky a zatím to nezavirovali

při srovnání Avast vs. AVG mi Avast přišel méně líný a s víc intuitivním ovládáním

MSE a dál bych už toto téma nerozebíral :) . Na Windows 8/8.1 integrovaný Defender.

AVG pujde i na starsich PC, jen neistaluj linkscanner a po instalaci vypni mail scanner. Jinak nejmenej zatezuje PC treba Baidu nebo Bitdefender Free.

Když už někdo potřebuje pro dobrý pocit antivir, nevidím důvod instalovat něco jiného, než nabízí Microsoft v rámci operačního systému.

Ano, to zde taky zaznělo už milionkrát a doteď jsem si myslel že to už všichni pochopili ....

Hýčkejte si dál Justina_B, nedocenitelného "raditele". Celé dny a noci vám nezištně sděluje co "tady už milionkrát bylo". A vy všichni to nechápete? To jste tedy pěkní "vohnouti".

Nechtěl bys už toho laskavě nechat? Nikdo tady není na ty tvoje blbý kecy zvědavej.......

Pokud nevidíš důvod, zkus se podívat třeba sem:http://www.av-comparatives.org/.Když něco neznám, bývá lépe mlčet, než se svou neznalostí chlubit ...

Avas ti občas nahlásí steam jako malware

Kdyby jenom Steam, Avast se na falešné poplachy přímo specializuje

to bude asi tim, ze mas i jiny malwaer jinde, jeste jsem se nesetkal s timto problemem

A co tak vyzkoušet SUPERAntiSpyware?

je lepší free avast nebo cracknuté AVG případně norton 360?

AVG crackovat nemusíš, avast mám aktuálně na PC a jsem s ním spokojený, zatím nejméně zatěžuje systém (vyzkoušeno AVG, avast, ESET, Kaspersky, MSE) a s nortonem nemám zkušenosti. Vzhledem k tomu, že tu každý doporučuje "svého miláčka", bych ti spíše doporučil se poohlédnout po nějakých nezávislých testech, třeba AV-Test nebo AV-Comparatives

Z dříve známých a odborností uznávaných testů se stal pomocník marketingového oddělení.Uvědomte si, že testy typu av-comparatives.org nemají skutečnou vypovídající hodnotu o kvalitě zabezpečení. Například některé antivirové programy mají i jiné techniky na zastavení havěti, které kolikrát bývají účinnější než samostatné testovací jádro programu.

Nj. to je samozřejmě pravda.Ale jak se vyznat v jejich účinnosti jinak, než pomocí nějakých testů.Že bych ale věděl o testech opravdu komerčně nezávislých, to teda bohužel nevím. Jak jsou na tom ty zmíněné av-comparatives.org nevím, ale i tak, neznám lepší zdroj testů. Tak zajít si radši ke kartáři?

To je najväčšia blbosť, cracknúť antivirák. Buď používam nejaký free (MSE je napríklad úplne zadara) alebo si zaplatím za plnú verziu. Takže odpoveď na tvoju otázku je: ak zadara, tak Avast, ak si zaplatíš, tak Nortona alebo čo chceš.

Avast Free - jasná volba pro starší počítače. Zkoušel jsem různé antiviry a některé zatěžují procesor více, než je zdrávo a s počítačem se pak vůbec pracovat, zůstal jsem u Avastu. Nejméně zatěžuje systémové prostředky sice Microsoft Security Essential, ale jeho detekce je slabá. .

*vůbec nedá pracovat

..rumcajsi.rumcajsi.Nejlepší antivirus je MSE.Nevahej a instaluj.