» Poradna » Mobily

Jaký fotoaparát vybrat?

Dobrý den,koukala jsem po nějakém foťáku do 6000Kč, který by měl Full HD video a slowmotion (alespoň v HD), fotil velmi dobré makro, měl plně manuální režim (nastavení clony, expozice...), měl průměrnou výdrž, kvalitní optiku a čip a především, aby dělal dobré fotky i v horších podmínkách (třeba v noci nebo při západu slunce). Využívala bych ho hlavně na focení makra, sportu, západů slunce a na natáčení.Po delším hledání jsem vybrala Nikon P330 a Olympus XZ-10.Zvláštní však je, že Nikon se v zahraničí hodně chválí, jen v Česku si lidé stěžují, že je pomalý a moc nevydrží. U Olympusu je to naopak - recenze průměrné, ale prý je rychlý.Který fotoaparát by jste mi na uvedené fotografování doporučili? Je pro vás Nikon pomalý? Či Olympus nekvalitní? Nebo by jste mi doporučili něco jiného?Díky za reakce. :)

Odpovědi na otázku

mám Nikon P300 a je to naprosto výborný foťák. Rozhodně bych neřekl, že je pomalý a že by málo vydržel. Nabíjím ho, když si vzpomenu a na plně nabitou baterku jsem ho ještě přes den nikdy nevymlátil.Nikon P330 jeho nástupce (mezitím byl P310) a nemyslím, že by Nikon něco změnil k horšímu. Makro z toho P300 leze snad vůbec to nejlepší, co jsem u kompaktů kdy viděl a ta optika nádhera - fotí slušně i navečer, když není moc světla. Ohledně slowmotion nevím, P300 ho zjevně asi ještě nemá, ale HD video mi z toho leze velmi dobré. Nicméně videokamera to není.

Děkuji moc, pomohl jste mi. :)

Já bych šel do P330 - má větší snímač a lepší stabilizaci.

Pokud ho chceš na focení sportu, pak jakýkoliv ultrazoom v tvé cenové relaci bude pomalý...

Fotím hlavně bratra na fotbale. Oni hrají ještě minižáky na malém hřišti, takže zoomovat se téměř nemusí a nejde mi tolik o rychlost - zapnu foťák a hned foto - ale spíše o to, že vyfotografovaná fotka bude ostrá, i když doba od spouště bude trochu delší.

Tou rychlostí předpisatel měl na mysli rychlost (a přesnost) ostření! Kompakty ostří většinou na kontrast, některé mají i pokus o fázové ostření.

Přikláněl bych se k tomu Nikonu. Nikon je extra klasa v DSLR zrcadlovkách, ale i v jednodušších foťákách je hodně dobrý.

Ahoj,taky bych šel do Nikon COOLPIX P330 .Koukal jsem i na ceny,a to mi řekněte-jak je možné,že je cenový rozdíl i skoro 5 tisíc ?? To nechápu...

Nikon COOLPIX P330 mám a super