» Poradna » Mobily, audio, video

Jaký fotoaparát na urbex

 |   |  Macintosh OS X Safari 10.0

Dobrý den,rád fotím a chodím po opuštěných oběktech... zkrátka můj koníček je urbex.. fotím nějakým foťákem po rodičích (Canon 1100D) a jsem rád, že můžu fotit aspoň něčím. Problém je v tom, že se mi před nějakým časem začal kazit a když jsem se ptal v opravně, tak mi řekli částku, která se mi do toho foťáku nechce investovat a radši jsem si řekl, že si koupím nějaký pokročilejší, který mi vydrží a bude mít větší možnosti. Proto jsem začal šetřit, chodit na brigády, něco jsem dostal na narozky a rozprodal jsem zbytečné věci. Tímto způsobem jsem si našetřil kolem 40 000, které bych chtěl investovat do foťáku. Zprva jsem si chtěl (a ještě pořád je to můj tajný sen) koupit Fujifilm X-T2, který se seťákem stojí asi 50 000. Ale jak jsem nad tím začal přemýšlet, tak jsem se tohodle snu postupně vzdal. Ano, měl bych skvělý foťák, ale zase by mi nezbylo nic na vybavení. Chtěl jsem si koupit ještě nějaký objektiv (asi nějaký 24mm), světlo (aspoň nějaké) a nějaký levný stativ. Prostě by mi na to nevyšly peníze. Jsem sice smířený s tím, že koupit si foťák a dokupovat příslušenství je běh na delší trať, ale jelikož ještě studuju, tak nemám takové možnosti, abych si mohl pořád něco dokupovat. A nyní to, co potřebuju od vás. Jaký fotoaparát byste mi doporučili pro urbex? Něco, ať mi vyjde i na vybavení. Klidně zrcadlovku, bezzrcadlovku, jakoukoliv značku. Je mi to jedno. Jenom potřebuju radu od znalejších, než jsem já. Přeci jen jsem jenom obyčejný kluk, který rád fotí a ještě nemám moc zkušeností. Jde mi o to, ať ty fotky prostě vypadají dobře :D Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď. :)

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 10 Edge 15.15063

Pokud chceš co možná kvalitu a ne drahé, tak třeba:https://www.megapixel.cz/nikon-d5300-18-105-mm-vrnebo něco podobného od Canonu. A dokoupit širokáč.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
 | Linux Chrome 60.0.3112.105

Mno,nevím, jak moc se setkáváš v objektech s různým humusem - prach, kapající voda apod. ale já bych bral Pentax se stabilizovaným čipem a vodě/prachu-odolnou úpravou vč. objektivu.Dle volby např.Pentax K-70 + 18-50 DA WR RE černý + Objektiv Pentax DA 50/1,8https://www.vkfoto.cz/pentax-k-70-18-50-da-wr-r... nebo variantu s univerzálnějším zoomem:Pentax K-70 + DA 18-135mm WR černý + Objektiv Pentax DA 50/1,8https://www.vkfoto.cz/pentax-k-70-da-18-135mm-w... kamarád má taky pentaxe a tahá ho i různě do dolů a je náramně spokojený.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Fujifilm, Fotograf, Amatér, Vybavení, Tajný sen, Trať


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize