» Poradna » Programy

Jaký fotoaparát do 7000Kč

Potřebuji poradit v oboru, kde se neorientuji.

Přístroj bude používat starší paní na běžné rodinné a dovolenkové foto a navíc si bude fotit barevná sklíčka ( dělá vitráže ) z poměrně malé vzdálenosti.
Požadavky jsou:
stříbrná barva ( černá je nepřijatelná )
cena 7000 max. i s pam. kartou
snadno přenositelné - tedy nějaký kompakt
pokud možno video i se zvukem
pokud možno funkční i s Win98 ( USB je funkční ) i když o přechodu na XP jsem s ní už taky mluvil

Trochu jsem se díval.
Panasonic Lumix DMC-LZ7EG-S http://www.czechcomputer.cz/product.jsp
7.2Mpx snímačem, 6x optický / 4x digitální zoom, 5cm makro, stabilizátor, ALE nemá napsaný zvuk u videa
Panasonic Lumix DMC-FX12EG-S http://www.czechcomputer.cz/product.jsp
3x optický zoom, snímač 7.2Mpx, makro od 5 cm, MÁ zvuk u videa

Oba přístroje jsou pod 7000, takže když přikoupí pam.kartu, tak to tak nějak vyjde.

Nedávno byl v akci LZ5 ale teď se už asi nevyrábí.

anebo mi doporučíte něco jiného?
díky
pmeb

Odpovědi na otázku

Myslím, že na to, co jsi popsal, by stačil i levnější foťák.

nicméně já bych asi volil spíše osvědčené výrobce jako Canon nebo Nikon.... konkrétně co třeba Nikon Coolpix P3 VR?

Kukni na FUJI f31
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf31fd/pag...
Da se koupit za 6500kc ,ale karta je trosku drazsi. Ma vetsi snimac nez uvedene panasoniky diky nemu min sumi a makro tez neni nejhorsi

s tím bych taky souhlasil.... až budeš vybírat, u tohoto foťáku nejsou výhodou jeho funkce, ale kvalita obrazu, hlavně na vyšších citlivostech.

koupil jsem Fujifilm FinePix S5700 za 6300,-kč . . . + 1GB pam.karta SD za 580,- kč. V digiareně je recnze + referenční fotky

POkud mas rad chromatickou aberaci.... A napr. sum a svetelnost obejktivu je nocmoc. To radsi starsi 5600 tento fotak se podle testu moc nepoved.
Zadny test na digiarene jsem nenasel
Jeden test je napr. na fotografovani
http://www.fotografovani.cz/art/forec_amater/fujifilm...

http://digiarena.zive.cz/default.aspx . . . tady to je. Chromatická aberace mě netrápí. Považuju se za amatéra a na fotky z dovolené nebo rodinných akcí mně tento aparát vyhovuje. . . . co se týče šumu, tak je na tom Fujifilm mnohem lépe než třeba Olympus.

TO bych stim sumem az tak netvrdil,napr. FUJI 6500 je na tom lepe nez ostatni fotaky. 5700 je na tom podobne(ma obycejny maly snimac jak ostatni UZ) a diky horsi svetelnosti objektivu stim bude met mozna i vetsi problemy.
Nevim ale takova chrom. aberace(barevne kontury vetvi) jak na tomto snimku by me hodne vadila:
http://www.fotografovani.cz/images3/Fujifilm-S5700_r_...
To bude videt i na na malych formatech 10x15cm.
ALe pokud si snim spokojenej tak ti preji hodne moc hezkych fotek nechci ti ho pomlouvat, jen jsem to psal kvuli pmeb. U nej napr, pri foceni vytrazi by napr. aberace aberace asi hodne mohla vadit.

PS: je mozny ze meli na recenzi vadny kus ,protoze ta aberace je fakt hodne velka.

. . to je v pohodě. Samozřejmě osoba pod nickem "pmeb" musí mít co nejobjektivnější informace. Jen jsme si tady vyjádřili navzájem svoje názory. Prohlídnul jsem několik snímků, které jsem s tímto aparátem vyfotil a musím přiznat, že jsem tyto kontury objevil. Ale ne v takové míře jako na testovacích fotografiích zveřejněných na internetu. Proto jsem tuto chybu na první pohled neviděl. Ale co bych mohl chtít po aparátu do 7.000CZK? Je to otázka kompromisů . . . . . od toho jsme tady zveřejnili odkazy na testy a zákazník ("pmeb") si musí vybrat. Nejlepší by bylo vyfotit jednu scénu několika přístroji a pak to všechno porovnat. Ještě k tomu odkazu na obrázek, který jsi tady uvedl. Tu fialovou skvrnu v levé spodní části mám na cca 3 snímcích taky. Byly to snímky, kde měli fotografované plochy velmi rozdílný kontrast.