» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jaký emailový klient pro Win 10

Ahoj,poraďte mi prosím jaký emailový klient je dobrou náhradou za windows live mail.Požadavky:1) umí více emailových schránek2) vyhledávání fulltextově, tj. do vyhledávání napíšu například "Petr" a bude hledat ve jménech, adresách, textech emailů, předmětech apod.3) umí být provázaný s gmail účtem, tj. s kontakty na gmailu, tak aby při uložení nového kontaktu v emailovém klientu se nový kontakt zobrazil na gmail účtu a dále aby při zadání příjemce emailu, když napíšu napříkad "Petr" se mi do nabídly adresy všech "Petrů", co mám na gmailu v kontatech

Odpovědi na otázku

Mozilla Thunderbird

Jeden je přímo součástí W10 a jmenuje se Pošta.

Myslíš že Pošta, je za A) emailový klient a za B) splňuje jeho požadavky?

Kupodivu ano. Co MS odsunul WLM do propadliště dějin, zkusil jsem to používat, požadavky mám asi obdobné a jsem s tím spokojen. Sice vzhled se zdá na první pohled divný, ale je to o zvyku a je tam plno vychytávek - doručenou poštu z vybraných účtů lze sdružovat, u kontaktů je časová osa e-mailové korespondence, aj. Sice je pozřeba mít účet i u MS, ale pak to bez problému funguje i s účtem gmail.com vč. synchronizace kontaktů a kalendářů.

..a umíš zadat více podpisů a z nich vybrat, který ke zprávě použiješ? Já ne!A nastavit potvrzení o přečtení?Klidně poraď, rád to využiju.

Tak je fakt, že jeden účet - jeden podpis. Víc zatím přidat nejde.Potvrzení o přečtení - myslíš, aby tobě přišlo, že si to adresát přečetl? To je stejně k ničemu, tohle jsem vždy zakazoval.

Není podstatné, zda právě Ty nějaké funkce daného sw (ne)používáš.Potvrzení o přečtení = digitální doručenka.V profi komunikaci naprosto nezbytné.IMHO ani W10 ani trapná parodie na poštovního klienta (aj. sw) zatím v profi praxi použitelná. V profi LAN nefunguje ve W10 téměř nic.

Oprava:není použitelná.

Tak tady se snad bavíme o běžné komunikaci běžného uživatele a ne o firemním prostředí.

Podpis ani doručenka, není součástí otázek, které zakladel téhle diskuse, položil. Tudíž tyto funkce nejsou důležité.

Požadavky obdobné asi nemáš. On chce mail klienta (to je například Thunderbird, nebo Sylpheed; výhoda je nesporně v tom že jsou multiplatformní) a ta "Pošta" o které ty mluvíš, je aplikace a ještě k tomu součást Windows. Takže ne, nevyhovuje požadavkům tazatele.

Thunderbird snad není aplikace ??? Pošta snad není majlový klient ??? Protože je něco součástí W, tak to nevyhovuje ???Jiná otázka je, jak co komu vyhovuje.

1) Ne, Thunderbird je multiplatformní autonomní software kategorie "poštovní klient". 2) Pošta je integrovaná aplikace závislá na OS (o použitelnosti se nemíním vůbec bavit)3) Jak komu, tazateli zřejmě ne.

Očividně netušíš, co je aplikace a co je klient ...

Kdyz uz zminujete Postu ve win10 umi to vubec nejaky export/import? Jdou tam krome svislych sloupcu nastavit vodorovne? Ani jednu z techto funkci jsem v nem totiz nenasel :(

Tak ono jde primárně o to, že pokud to chce někdo používat, musí mít účet u Microsoftu, což je naprosto zásadní omezení. To že to je funkčně, na to že jde o nový system a píše se rok 2016, dost primitivní "přijímač a odesílač" mailů, je věc druhá. Je to proszě takový "apendix" k operačnímu systemu přidaný k lepšímu, takže žádné zázraky bych od toho nečekal.

Co je špatného na účtu u MS? Když používám W10 a jeho služby jako OneDrive, OneNote aj., tak mám k tomu jeden účet a přes něj se mi synchronizují všechny počítače a v mém případě i mobil s W10. Když budu používat služby třetích stran, tak tam budu mít taky nějaké účty.Ano, Pošta je dost primitivní "přijímač a odesílač" mailů, dost odlišný od "normálních", ale spolu s dalšími aplikacemi a účtem tvoří fungující celek.

Ale to je úplně jedno co používáš TY. Tady se jedná o to co chce tazatel. No a vzhledem k charakteru položeného dotazu lze s úspěchem předpokládat, že prostě nemíní mít účet u Microsoftu (já někde psal že je na tom něco špatného? Kde?) a tudiž je pro něj aplikace Pošta nepoužitelná (a nejen z tohoto důvodu). Ptal se na KLIENTA, ne na aplikaci. To že se dneska všemu říká aplikace je bohužel smutné, ale mezi aplikací (Pošta) a software (externí poštovní klient neintegrovaný do OS) je zatracený rozdíl. Takže podtrženo sečteno, pokud tedy máš účet u MS a dokonce v tom spatřuješ výhody (například používat s Poštou milion dalších aplikací, abys dosáhl komfortu který ti "all in one" nabídne třeba Thunderbird;každý má tu logiku trošku jinou) tak to klidně používej. U tazatele jsem ten pocit prostě neměl. Když budeš používat službu třetí strany (třeba Thunderbird), tak u výrobce tohoto software (neplést s aplikací) žádný účet pochopitelně nepotřebuješ.

Tak předně hledá náhradu za Windows Live Mail. Jedna cesta je používat Poštu W10, další jsou různé Thunderbirdy a EmClienty. Ano, každému vyhovuje něco jiného, odpovězeno mu bylo, k ničemu se dále nevyjádřil a tím to můžeme uzavřít.

Naprostý souhlas Jen ještě poznámka, teď jsem si ještě všiml, důkladněji pročetl; pokud někdo uvede "jaký emailový klient pro Win 10" a pak se zeptá na náhradu za Windows Live Mail, tak chce dvě různé věci a nelze odpovědět jednoznačně. Ale jinak jasně, už se neozval, netřeba dál polemizovat

POŠTA to je velmi divný klient. V podstatě nic nového lepšího nepřináší a pro praktické uživatele je to zbytečná ztráta času, používám Thundrbird

Rozhodně eM Client(Dva účty umí zdarma, více je pak v placené verzi, vše ostatní pro něj není problém)

Windows Live Mail jde nainstalovat i ve Windows 10