Jaký disk do NAS - 2TB

Zdravím,chci koupit disk do NAS d-link 323 o kapacitě 2TB. Doporučujou mi na CZC Seagate IronWolf - 2TB za 1949,-. Jaký je rozdíl oproti WD Blue - 2TB za 1684,-, nebo Seagate BarraCuda - 2TB za 1689,-?Díky za tipy.

Odpovědi na otázku

Jo a ještě prosím - jaký je rozdíl pro NAS ot 5400 vs. 7200?Vše ze zkušeností .... díky!

..... a ještě ... půjdou do takovéhoto stroje připojit nové SATA disky? díky.

Podívej se do seznamu HDD.Zvol takové, které jsou studené, např. WD RED. Tenhle NAS má mizerné chlazení a oddělal mi WD RE4.

do NASu bych dal WD Red.

Hlavně NAS od D-Linku bych nebral je to jeden průser na druhý (špatné chlazení zasekávání FW, likvidace HDD) Doporučuju připlatit a vzít QNAP nebo Synology

Kombinuješ ne moc dobrý NAS a ne moc dobré disky. Se Seagate nemám dobré zkušenosti. WD Red jsou bez problémů. Pokud chceš lepší a rychlejší disky, tak WD Red Pro, ale ty asi nebudou v tebou požadované velikosti.

Já v nasu používám tuhle 3TB toshibu: https://pevne-disky.heureka.cz/toshiba-3tb-dt01aca300/

toshiby 2TB mne ve 4diskovem SYNOLOGY umrely dve behem jednoho dne po pul roce provozu (ano, mel jsem blbec v RAIDU stejne disky ze stejne serie) - nastesti jsem mel cele SYNOLOGY zalohovane na druhe, takze se nic nestalo, ale jako vystraha mne to stacilo - TOSHIBA diskum neverim (podobne me nekdy pred patnacti lety vyskolily Hitachi Deskstar, od te doby jsem nekoupil ani jeden...)

Jestli chceš ušetřit, tak stačí i WD Blue.

"Seagate IronWolf" i "WD RED" jsou disky, určené do NAS - vybíral bych tedy mezi těmito řadami. Mně osobně se osvědčila více značka Seagate (všechny řady), ale dobré zkušenosti mám i s WD RED. U disku záleží i trochu na štěstí - "odejít" umí každý

Vlastní zkušenost s Netgear RNS 104 se 4 disky: Nejstarší WD green 2 TB - po 5 letech stále funguje, SG Barracuda 2 TB - po 4 letech kaput, 2x 4TB WD RED po 3 letech stále funguje.Ty 2 TB byly ještě nějakou dobu předtím provozovány i na desktopu, takž ejak je vidět nedoporučovaný WD Green životností předčil Seagate...

A dneska umřel ten WD green. Takže 5 let v NASU celkem slušnej výkon na Nenasovej disk, ne ?

Pokud jde hlavne o spolehlivost, tak jak se tady jiz nekolikrat zminuje, do NASu doporucuji WD Red - pouzivam ve firme cca 25 disku (nejstarší přes 5 let) v NASech v kapacitach 3TB až 6TB a zatím jen jediný problém. Od Seagate bych uvazoval asi jedine o verzi Enerprise, ale jsou trochu drazsi - jde o to, jak mas rad sva data :-; jestlize se bude jednat o dulezita data, tak samozrejme k vyse uvedenemu jeste min. RAID1. Ale pokud se jedna jen uloziste pro filmy atp. a kdyz o vse prijdete tak se nic nedeje, tak kterykoliv disk

Jedná se o druhou zálohu fotek.Díky za tipy !Nakonec jsem koupil WD Red 3TB : ).

Doporučuji se tohoto NASka rychle zbavit.

Jeste stripek do diskuze - odesly mi dva WD RED 2TB ... kazdy po dvou letech provozu :/