» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jaký debian

Ahoj mohu dotaz jaký typ debianu pro tento procesor: Intel® Core™ Duo processor T7100 (1.8GHz), T7300 (2.0GHz), T7500 (2.2GHz), T7700 (2.4GHz)chci serverovou verzi prosím.verzi myslím jako:amd64arm64armelarmhfi386mipsmipselpowerpcppc64els390xsourcemulti-archamd64arm64armelarmhfi386mipsmipselpowerpcppc64els390xsourcemulti-arch

Odpovědi na otázku

Pokud Core Duo umí 64b (což asi neumí), tak amd64. Jinak 686.

Je to temer 10 let stary procesor, sice umi 64bit instrukce ale pokud tam nebude vic jak 4GB RAM tak bych tam asi dal spis 32bit verzi Debianu.http://cdimage.debian.org/debian-cd/8.6.0/i386/iso-...

Váš procesor umí 64bit, takže nejlépe AMD64. Jestli toužíte po superefektivitě, tak si to řádně zkompilujte sám, ale to si nejdřív pořiďte lepší procesor. Pro vaše použití nejspíš stačí i i686/i386, které jsou 32bit a umí méně (a ještě méně u i386) instrukcí, a část procesoru tak nebudete využívat. Pro běžné použití jsou rozdíly ve výkonu minimální, pouze ve výjimečných případech znatelné nebo dokonce násobné. Pokud chcete hostovat Minecraft, chcete určitě 64bit.Pokud máte víc jak 1GB paměti, šel bych určitě do 64bit. 32bit s Linuxem na 4GB nekončí (PAE), ale nedává to smysl. 32bit Linux ztrácí postupně podporu, byť hodně pozvolna, a časem z hlavní větve jádra úplně zmizí, byť to bude chvíli trvat.64bit má o trochu vyšší spotřebu paměti, pří extrémně malém množství je naškodu.Ale jestli chcete server, máte špatný procesor, neumí ECC. Hlídejte si zdraví RAM modulů a mějte to na paměti, jestli chcete skladovat nebo zpracovávat důležitá data. Provozovat to samozřejmě lze, na Minecraft stačí.