Jaký CPU na streamování do s. 1151 (Kaby lake)?

Zdravím, chtěl bych streamovat přes OBS streamuji přes grafiku ale stejně když zapnu stream a Fortnite zároveň tak je procák na 95% což pak způsobuje sekání streamu a pomalé načítání textur.V PC mám tohle:GTX 1060 6GBi5-74008gb RAMVšechny ovladače jsou aktuální.Asi to bude chtít nový procesor že? //Titulek doplněn.//

Odpovědi na otázku

Dnešní hry využívají 4 jádra prakticky na max. Pokud je po CPU tedy požadováno ještě něco navíc, tak to logicky už nestíhá. Mnohdy dnes už 4jádro nestíhá pořádně ani samotnou hru....

Prušak radí aspoň 6jadro, optimálne aspoň 12vlákno, t.j. niečo okolo R5 2600 a vyššie.

no, můžeš to zkusit s nějakou Kaby Lake i7, pokud nějakou bazarovou kolem bůra najdeš (do nové bych nešel ani za zlatý prase). Jinak je to i na výměnu fošny.

No právě jsem zjistil že program Specy nedokázal zjistit jakou tam mám desku a já si to nepamatuji takže to bude trochu horší se zjišťováním kompatibility :/

Když je tam Intel Core i5-7400 tak by Intel Core i5-7600 mělo být v poho ne?Má to stejný socket i chipsety, zároveň mi to přijde jako dostatečný upgrade.

Moc ne min i7-7700 , nebo nova deska s nejakou i5-9600, nebo ryzena

potřebuješ víc jader, víc vláken na zpracování dodatečné zátěže. Co jsem tak koukal, tak nejlevnější kousek najdeš asi tady: https://aukro.cz/intel-core-i7-7700-3-60gh... Ani ali-šikmoočka nemají levnější. Otázkou je, jestli se to vyplatí. Za ty prachy máš 6C/12T Ryzen 5 3600, což je mnohem lepší procesor. Pravda, potřebuješ k tomu i novou desku.

i5-7400 > i5-7600 je nesmysl. To ani nepoznáš. Do tvé desky můžeš zkusit sehnat nějaké i7 (i7-6700, i7-6700K, i7-7700 nebo i7-7700K). Sice mají také jen 4 jádra, ale mají HT, takže se chovají jako virtuální 8jádro a má tedy vyšší výkon a lépe se popere s vícevláknovými aplikacemi, jako je ten streaming. Otázkou je, zda ho seženeš bazarově za nějakou normální cenu, protože nové CPU kolem 5000,- (R5 3600) ho těžce překonávají:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-7400-vs-... Pokud chceš cokoliv lepšího, tak jen po výměně desky za lepší. Pak je to jen otázkou peněz, ale nešel bych pod zmíněné R5 3600.

a těch 8GB RAM není taky nic extra. Minimálně další osmičku by to chtělo

Co máš za základní desku? Některé dražší modely zvládnou, ne po zrovna jednoduchých úpravách, i chod Core i9-9900KS.