Jaký CPU k Adobe Premiere Pro?

Ahoj, zajímalo by mě zdali se vyplatí pořídit i7 11700k pro úpravu videa v Adobe Premiere Pro, nebo bych měl radši volit R7 (Edituji 120 fps 35 000 bitrate 1080p...)//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

11700k v ziadnom pripade. Ryzen 5800/900 alebo ked chces intel tak 10*00(k) Ono to nieje ale iba o procesore ale celej platforme a hlavne cene.

Ok, diky. Právé jsem koukal na i7 10700 a vidím že ve výkonu není zastak veliký rozdíl a v ceně o asi 20%... Máš pravdu

hlavny rozdiel je, ze 11*k sa hreje jak pec na ocel v US steel Kosice a 10700k je uchladitelne v pohode chladicom za 40€.

Nezáleží aké turbá povolíš? Adaptive a thermal velocipéd boost povoliť nemusíš (z 5,1 GHz klesneš na 4,7 GHz).

ale potom to bude pomalsie resp rovnako rychle ako jeho 10 brat. 11kova rada okrem i5 je cela zle.

A jakej CPU máš na to teď ? Finální enkoding snad dělá grafika přes Cuda ne ? Nebo to celý renderuješ procesorem ??