Jaký čipset ?

Ahoj, používám čipsety pro taktování Z170 nebo nový Z270. Jaký ale zvolit čipset, pokud nechci taktovat ?

Odpovědi na otázku

B250.Levnější v generaci KL není.

To záleží na vás a na tom co se od toho čeká. Netaktovací jsou všechny ostatní. Pokud chcete více PCIe linek a slušnou konektivitu, tak H270. Pokud stačí základ, tak B250. Pro úplný lowend je tu H110.Na tohle nemusíte psát do poradny. Na to je tu už několik let Google. Během dvou vteřin vám to dokonce vypíše i rozdíl mezi těmi čipovými sadami.

Oba čipsety lze použít rovněž. Jejich funkce a provoz není podmíněn taktováním. ☺

Hledám špičkový high-end čipset, potřebuji hodně linek, výkon a stabilizici. Díky

Díky, tak že je to naprosto jasný...

No tak si najdi co dana deska dává. To že něco umí chipset neznamená že je dána funkcionalita na desce fyzicky. Rozdíl v reálném provozu mezi chipsety je v jednotkách procent a podle mne o 1-2% nehraje roli. Důležitější je neobsazené elektrolitu a pořádne napájení cpu a i nějaké ty pasivu aby se neprehrival chipset. Tím neříkám že máš vzít nejstarší a výběrové chipset.Ps: jakou stabilizaci? Nestabilní deska je odpad. Stabilní musí bít všechno. Tak premejslej a kup něco trochu normálního a ne šrot co se věcné nabízí jako vrácené do 14 u czc a alzy.

Co tak napsat sestavu a na co bude PC urcen