Jaký chladič pro i7-7700K?

Zdravím hraju Assasins creed origin. procesor ma teplotu 85stupňů strašně to peče mam strach ze mi to vyhori :D Procesor: Intel i7 7700KChladič : https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224... :Ddoporučili byste jiný?//Opraven titulek (mail).//

Odpovědi na otázku

Vypni počítač a už ho nezapínej. Už místo titulku e-mailová adresa napovídá, že máš akutní nedostatek Poirotem oblíbených buněk. Odnes to do servisu.

:DD bože psal sem to rychle jetu někdo kdo aspon trochu poradí takove rady mi sou k ničemu.

85°C není ještě kritická teplota, zvlášť pokud máš doma 30°C.

Navíc tu jeho škatuli nikdo nevidí a pokud to nemá vyřešené chlazení skříně, tak ani kilový chladič mu nepomůže. Ale to jeho ":D" napovídá, že se buď nudí, nebo je to stejně zbytečné.

To je jasné, já jen aby neřekl, že mu nikdo neporadí :)

Vzhledem ke konstrukci i7-7700K není tato teplota v těchto dnech vůbec žádný problém. Do problémů máš ještě 15°C rezervu. To, že tobě by se taková teplota nelíbila, neznamená, že je to problém pro CPU.

Teplota ještě nebezpečná není, ale mě by se ta teplota rozhodně nelíbila, koupil bych něco jako Dark Rock Pro 4, Cryorig R1, Noctua Nh D15, nebo nějaké 240MM AIO.

Čemu přesně taková teplota podle tebe vadí? Kromě pocitu BFU, že je to moc, to nemá na nic vliv. Kdyby tam to čidlo nebylo, nikdo by to neřešil. Stejně jako nikdo neřeší i 120°C na napájecích kaskádách, které také čidla nemají. Pokud už by investoval do lepšího chlazení, tak by měl začít tím, co má Intelu od 3. generace Core největší vliv na chlazení CPU - výměnou pasty mezi CPU a IHS za lepší a má 10-20°C dolů i se stávajícím chladičem (více info najde pod kouzelným slovem "delid").