» Poradna » Programy

Jaký antivirus je nejlepší?

Odpovědi na otázku

Ten s poslední vydanou aktualizací

tak to poton je NOD kazdy den

http://www.zive.cz/SearchAdvanced/Default.asp on&dt_fr=&dt_to=&lng_Room=0&1=Hledej

Tak to vyzkoušej.Nic jiného ti nezbude. Většina tady vychvaluje ten svůj. Prostě si je postupně nainstaluj a vyzkoušej. Jinak nic nezjistíš. Stačí hodinu číst příspěvky na toto téma a dozvíš se že :AVAST je shitAVG je shit atd. Většinou vychvalují NOD32. Nevím měl jsem ho nainstalovanej, ale neřek bych, že je lepší než ostatní. Podle mých zkušeností je to jedno. Hlavně aby ti vyhovovalo ovládání a nastavení ochrany pošty (někde je to pěknej proces). Nejdůležítější jsou aktualizace virové databáze.

Jěště bych dodal, že už několik let používám AVAST 4.1 a neznám žádný virus. Jediné co jsem chytil byl Saser, který restartoval počítač, ale na to vyšla záplata. Dokonce mě dnes našel 5X spyware. Předtím jsem spustil tolik vychvalovaný Spybot, ale ten nenašel nic.

To ovšem neznamená, že v PC nemáte žádné viry :)

Omlouvám se chtěl jsem napsat trojany.

až na to, že Avast neumí hledat spyware, takže kecáš

musis ich vyskusat viac, ale podla mna je to viacmenej jedno, ide hlavne o databazy, ja mam kaspersky a je to uplne v pohode, perfektne prostredie, super sa ovlada a databaza virusov si mozes aktualizovat kazde 2 hodiny. po nete.

Ahoj mel jsem za ty leta v komputemer snad vsechny antiviry ktere existuji a uplne nejvice se mi libi KASPERSKY (ikdyz NOD nebyl taky spatny a PC-Cilline byl taky good)

McAfeeZ.

Co tak se kouknout na www.viry.cz a něco si o tom přečíst?

najlepsi je jednoznacne NOD32

Po NOD32 si Kaspersky ledabole našel 76 virů, takže sis taky akorát někde něco přečet, ale nevyzkoušel si nic, jednoznačně Kaspersky z toho blivajzu, co nás tady krměj....

ve skutecnosti je nejlepsim antivirem kvalitni operacni system (rozumej: ne od Mrkvosoftu)jinak uz asi pet let je i podle testu naprosta jednicka NOD32

Ano, vyborne, to to zase nekdo MS nandal co prd vi a do vseho keca ....MS ale dela shity, co? .... nejlepsim antivirem je MOZEK ... lidicky MOZEK, je to naprosto jednoduche zasadni pravidlo...

Ani kvalitni operacni system ti nezaruci, ze se pod nim nebudou sirit viry. Ono to totiz neni jeho ukolem. Jeho ukolem je vytvorit prostredi pro beh programu na hardwaru, tzn. sprava souboru(filesystem), sprava procesu, sprava pameti apod.NEEXISTUJE NEJLEPSI ANTIVIR. TO SAME NEEXISTUJE NEJLEPSI OPERACNI SYSTEM. Pokud je uzivatel pako, nebo clovek neznaly zakladnich principu bezpecne prace na PC, tak mu nepomuze ani ten nejlepsi antivir.

F-PROT

alespoň do této chvíle to je Linux

Linux není antivirus, ale operační systém.

super poznatek

O "nejlepším" antiviru bys neměl vůbec "vědět" - takže jednoznačně NOD32.

podla mna tri psy:):)

Nejlepší antivirus je SAVO. To sežere úplně všechno, a krásně odbarvuje.....

neni spatny ani Steganos 7.0...ma engine od Kaspersky Labs...

Zcela nejlepší je odpojit PC od veškerých sítí, včetně té napájecí. Pokud chce člověk žít trochu bezpečně, tak doporučuju používat reálný OS, a ne herní konzoli s antivirem:o)

format c:

Nod mi testuje hadr 3, Avast 25, AVG 30, porad nevite kdo vyhral??!!!

No Kaspersky přece, ten je sice skoro nejpomalejší, ale ani jeden z těch, co si uvedl, na něj nemá v kvalitě detekce...Tak se s tím můžeš jít akorát tak víš co.....

Kaspersky Antivirus.A když ani ten nepomůže, nejspolehlivější antivirus se jmenuje format.com .

Jestli mas windows, tak zadarmo avast s pravidelnou aktualizaci, za par korun je OEM AVG + spybot + adaware (kazdy najde neco jineho, spybot ma rezidentni ochranu, adaware ne, samozrejmost alespon obcasna aktualizace) + obcasna kontrola hotfixu od windows + vypnuty messenger(yhle srandy umi v plug-inech jednoduse adaware i v zakladni verzi). Pokud nejsi Pentagon nebo vetsi bankovni ustav, tak je to v pohode. Vypada to takhle, ze toho je hodne, ale neni.

Já jsem spokojenej s kombinací  NIS a NAV ,které používám asi 3 roky a to jsem línej stahovat aktualizace.Jedinej vir ,kterej mi přišel ,mě dělal na diakritice dvě čárky nebo dva háčky.Vyzkoušel jsem NOD a AVG ,ale nějak mě nepřirostly k srdci.V práci máme eTrust  Antivirus ,ale ten neznám a správci sítě asi vědí proč ho používají.

Linux :o)

Používám Noron internet security prof.2004+ Ad-Aware se profesional a viry si většinou odstranuju sám...protože to většinou žádnej antivirák neumí....

Mam vyse roka ZAKUPENY (!!!) DrWeb - nestazujem sa - HI

Odpoved na tuhle otazku neni jednoducha, protoze kazdy se snazi subjektivne prosadit produkt ktery pouziva sam :)Nicmene z mych zkusenosti mohu neco malo rici take: Dlouho jsem hledal antivir ktere by splnoval me pozadavky. Nejenze mi jde o detekci viru coz pokladam u antiviroveho produktu za samozrejmost, ale predevsim mi jde take o detekci spyware a dalsich zakernych aplikaci nebo skriptu. Detekce tohoto smeti bohuzel neni vsemi antiviry plnena a pritom tyto programky delaji mnohem vetsi skody nez samotne bezne viry. Takze pokud mam hodnotit antivirove produkty, pozaduji, aby byly s to detekovat nejen viry, cervy ale take spyware.Proto u me vede Kaspersky antivirus v soucasne dobe ve verzi 5, ktery s volbou rozsirene databaze nabizi velmi dobre detekcni schopnosti i v teto oblasti. Pri jeho pouzivani se pak stava spybot a adware spise jen podpurnymi prostredy pro ujisteni ze Kaspersky opravdu funguje a on funguje dobre :))Pro me se stava diskuze jestli je lepsi NOD32 nebo AVG ci AVAST zcela bezpredmetnou protoze ani jeden z techto produktu neposkytuje tak siroke detekcni schopnosti i mimo virovou oblast. Absolutne me pak nezajima ze ma NOD nejaky HTTP skener, kdyz je mi takrka k nicemu jelikoz vetsina spyware ho vubec nezajima.Myslim si ze dnes by antiviry nemely chranit jen pred viry ale predevsim by mely posilit sve schopnosti v detekci spyware, ktera u vetsiny produktu co jsem zkousel silne pokulhava a je tomu tak i podle testu. Virum se clovek totiz vetsinou ubrani i sam, tim ze nespousti kdejakou hloupost a pravidelne updatuje. Nicmene se spywarem uz to tak snadne neni. Kazdy obcas neco nainstaluje a neni mozne proverovat kazdy program jestli obsahuje nejaky "bonus" nebo ne. To same se tyka i brouzdani po Internetu a ted nemluvim jen o IE uz jsem videl nalezly spyware i pri striktnim pouzivanim Firefoxe.Takze kdyz chcete nejlepsi antivir vyberte si opravdu funkcni produkt a ne placebo, ktere sice svoji napln prace plni ale tim to konci. Nechci aby to vypadalo Ukázat celý příspěvek

Souhlasim, KAV je opravdu vynikajici, ALEje to taky desna brzda systemu a to je snad jeho jedina, ale zato dost podstatna vada na krase.Radeji pouziju dva spolehlive programy(NOD32 + Spybot S&D), o nichz ani nevim, ze mi jedou na pozadi, nez si nasadit do systemu takoveho otesanka.

Nejucinnejsim antivirem je NAV. Kdyz jsem ho posledne instaloval jako soucast Norton SystemWorks, tak to spadlo uprostred instalacniho procesu, system skoro nefungoval, neslo to ani doinstalovat ani odinstalovat a vzhledem k tomu jaky straslivy bordel to dela v systemu (nahrada spousty knihoven, nakopirovani asi do deseti adresaru, tisice klicu v registrech) se nepovedlo to vycistit ani rucne. Tak jsem dropnul partition, znovu ji vytvoril, nainstaloval Windows XP... Nasledkem tohoto postupu jsem mel garantovane uplne vycisteni celeho systemu nejenom od viru, ale i spyware. No reknete mi, ktery antivir tohle dokaze? Ad Kaspersky: stale jeste je to nejspolehlivejsi zpomalovac PC v kombinaci s generatorem modrych obrazovek jako pred lety? Nekdy kolem roku 2000 se pouzival ve firme, kde jsem tehdy delal a rezidentni scanner musel byt vzdy vypnuty, protoze se s tim jinak nedalo delat.