Jaký "32 monitor ?

Mám "34 monitor Philips (z druhý ruky) ale bohužel, vypadá to, že monitor má vadný panel (už jsem to tu řešil). Zatím to není nic aktuálního (projevuje se to jenom při specifických podmínkách) ale nicméně, chtěl bych monitor nový. Trochu smůla je to, že podobně povedený (bílý) s chromovým podstavcem asi na trhu není. Vyhovuje mi prohnutí 1800 a slušné repráčky (odešla mi před časem věž, ale kupodivu co se gamesek týče, tak repráčky v monitoru zase nejsou taková chrchlátka a bouchá to a basuje slušně.). Měl byste někdo typ na nějaký pěkný monitor ? Spíše důvěřuji značkám co se věnuji zobrazovací technice než různým "gamesnickým" (MSi, ASUS). Co teda požaduji: "32 (21:9)3440 x 1440frekvenci minimálně 100Hz ideálně G-Sync (ne nutně) Ideálně repráčky Ne OLED (bohužel se vypaluje, viz neblahá zkušenost s telefonem Samsung).USB dok, kdyby tam byl i T-Bolt tak se zlobit nebudu, tipuju že k X1 Carbon by se hodil. Stojan do V (i když - nešel by stávající stojan dát na nový monitor ? To uchycení je asi všude stejné ne ?) s výškovým polohováním Spíše světlý nežli tmavý design (vypadá to prostě líp.) Barevně přesný (teď jsem začal dělat trochu grafiku, tak bez "vymyšlených barev".) Delší záruka je asi už dneska samozřejmost. cena - někde okolo patnácti a dvaceti.... Děkuju :)

Odpovědi na otázku

sorry, ale vestavěné repráčky v monitoru nemůžou nijak slušně basovat.

Za ty 4000 navíc se vyplatí tento.https://www.czc.cz/lg-34gn850-led-monitor-34...

Nebo vyrazne levneji treba tohle: https://www.czc.cz/dell-alienware-aw3418dw-l... . Rozdil v praxi nijak nepozna a vyrazne usetri.Ale jde o to, zda mu vyhovuje ten pomer stran. A nema to srandarepraky, takze ma sanci na to, ze si nejak jinak zaridi pouzitelny zvuk.

Jste žabaři, ani jeden nesplňuje to nejdůležitější, není bílej !!!https://www.czc.cz/samsung-cj791-led-monitor... Sice nic moc, ale JE bílej !

co mas proti ciernym?https://www.czc.cz/iiyama-prolite-gb3466wqsu... v alze je trochu lacnejsi.

Aha, to jsem samozrejme uplne ignoroval. ;o)

Nejsme hnushý rasisti, navíc to LG vypadá jako 34. pohlaví

...hnusný...

Nemá Dell panel od AUO?Přece jenom jsou panely od LG spolehlivější.Mám tu Asus Swift (AUO) a LG 27gl850 (Nano IPS), a musím říct, že s tím LG nejsou u Gsync (na rozdíl od toho swiftu) naprosto žádné problémy.

Když si ty tvoje detailní požadavky zadáš v nějakym eshopu do konfigurátoru, tak ti vypadnou max 1-2 modely který sem dej a pak se ptej když se nebudeš umět rozhodnout. Tohle fakt nechápu.... to to máme jako hledat za tebe ?

No, někdo za něho hledá...

Tak bílý nutně být nemusí, ale je to - trošku hezčí. Co se týče toho Alienwaru, nad tím jsem uvažoval, ale evidentně není, vzhledem k tomu, že ten stejný je zalistovaný za 25k, tak asi ukázkový/jetý kus ? LG dtto, taky není... a ono 25k je už docela darda. Kupodivu ty repráky v Philipsu jsou slušný. A na hudbu mám u PC sluchátka od AKG.

Nechceš "herní" značky, chceš minimálně 32" (což při požadovaném rozlišení a poměru 21:9 neseženeš, protože ve 32" prostě budeš mít vždy 16:9) 100 Hz a prohnutý a ještě s možností profesionálního využití (editace fotek) , ne to fakt za 13000 neseženeš (a barvu jako nutnou podmínku neberu).Ve skutečnosti je těch 24-25000 tak základ.Pokud bys neměl těch min 100 Hz jako podmínku, tak bys i našel, jenže ji tam máš.A to neberu v potaz, že pro profesionální použití budeš potřebovat minimálně kalibrační sondu a ideálně i monitor s podporou HW kalibrace.

Jé promiňte - já se splet. Mea Culpa. Samozřejmě hledám "34 Ne "32.Jako každý hledám nějaký feedback, zkušenosti... Takže "34 monitor, NIKOLIV "32. I ten co mám teď je "34. Nevím proč jsem napsal "32...

Jinak to profesionální využití - já needituju fotky, kreslím obrázky (2D grafiku), učím se teď v Corel Painter. U stávajícího je uvedeno: Barevná škála: NTSC (99,8%), sRGB (117,3%) a rozhodně všechno vypadá lépe, nežli na "24 co jsem měl předtím. https://www.czc.cz/dell-se2416h-led-monitor-... .Takže prostě aby to nebylo horší nežli: https://www.czc.cz/philips-349x7fjew-led-mon... , spíše naopak. Kdyby tam nebyla ta chyba, tak bych neuvažoval o výměně, jsem spokojený, ale kdyby mi zdechl tak na "24 se už fakt vracet nechci, líp se mi pracuje, líp se mi hraje a o 200% se mi líp kreslí.

no na 24" se nechce vracet nikdo kdo zkusil 30" a větší to naprosto chápu.

Pro potřeby tvorby grafiky hledej něco s sRGB pokrytím (99-100%).Cokoliv méně je nedostatěčné, cokoliv více je přesaturované (a opět nepřesné).Takže si hlídej, aby měl nový monitor sRGB profil, nebo byl kalibrovaný přímo pro sRGB prostor.Nemluvím o adobeRGB, protože to je specifický prostor, pro který potřebuješ i specifický HW (fotoaparát/kamera, tiskárna, monitor)U her má over sRGB využitíl u HDR obsahu, stejně tak u videa (DCI-P3, NTSC).Obecně u her má přesaturování určitej smysl, i v případě, kdy je tvořená pro sRGB prostor, ovšem pouze pokud je kvalitní panel a barvy nejdou až do komiksového nádechu.